Zegar

Losowe zdjcie

Kalendarz

<< Sierpie 2021 >>
Po Wt r Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Brak wydarze.

Logowanie

Nazwa uytkownika

Haso



Nie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

Spotkanie z pracodawcami

Spotkanie z pracodawcami

W dniu 20 marca 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu odbyło się organizowane corocznie spotkanie z pracodawcami, u których nasi uczniowie odbywają zajęcia praktyczne. Celem spotkania było omówienie spraw związanych  z organizacją kształcenia zawodowego uczniów klas wielozawodowych.

Pierwszy dzień wiosny!!!

Pierwszy dzień wiosny!!!

21 marca 2014r  pierwszy dzień wiosny był dniem radosnym!

Z inicjatywy klas IW, IVtmr i IT powstała mieżąca blisko dwa metry niezwykłej urodu Marzanna, którą chcieliśmy pożegnać zimę. Miała popłynąc do morza aby w ten symboliczny sposób pożegnać tegoroczną ,,zimę". Jednkaże prężnie działający w naszej szkole ekolodzy wyrazili swój sprzeciw przeciko zaśmiecaniu wód śródlądowych i Bałtyku. Okazją takiej inicjatywy był zbiżający się (22.03) Dzień Ochrony Wody i Dzień Ochrony Bałtyku. Dzięki temu obecność Marzanny w społeczności szkolnej została przedłuzona i mogła się cieszyć ekologicznym oddechem.

 Młodzież naszej szkoły miała także możliwość zobaczenia spektaklu profilaktycznego ,, Nad przepaścią"  w wykonaniu aktorów z Impresariatu Artystycznego ‘INSPIRACJA” z Krakow.

Konkurs Moja Ziemia Rodzinna rozstrzygnięty!

Konkurs Moja Ziemia Rodzinna rozstrzygnięty!

W dniu 17 marca 2014 roku w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie IV edycji konkursu Moja Ziemia Rodzinna. Tematem przewodnim był ,,Zimowy motyw małej ojczyzny”, czyli ukazanie piękna Ponidzia w zimowej aurze.

Dzień św. Patryka

Dzień św. Patryka

Na całym świecie a szczególnie w Irlandii dnia 17 marca wszyscy świętują Dzień Św. Patryka- patrona Irlandii, misjonarza, który krzewił chrześcijaństwo.

Również Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu przyłączył się do celebrowania tego święta. Co prawda nie było pochodów ani barwienia rzeki na zielono ale za to było mnóstwo koniczyny, balonów i ubrań w kolorze zielonym. Już po raz kolejny młodzież ze skalbmierskiego mechanika  propagując kulturę krajów anglojęzycznych - Irlandii świętowała 17 marca – dzień w którym św. Patryk zakończył swoje życie. Aby imprezie nadać charakter lokalny oprócz przedstawicieli ze Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej na „irlandzkie święto zaproszono młodzież z zaprzyjaźnionych gimnazjów. Obchody rozpoczęto od przybliżenia sylwetki świętego, a następnie uczniowie z klas IT, Is, Iw zaprezentowali scenki prosto z Irlandii. Goście mogli też obejrzeć pokaz slajdów o obchodach dnia Św. Patryka  na całym świecie, a później po instruktażu uczennic z klasy Iw uczestniczyć w wykonaniu tańca irlandzkiego. Najlepsi tancerze otrzymali nagrody i gromkie brawa za odwagę od publiczności.

Dziękując wszystkim za przybycie pani dyrektor Beata Malinowska zaprosiła wszystkich do spróbowania zielonych przysmaków, przygotowanych przez uczennice z klasy Iw. Degustację „zielonych pyszności” uprzyjemniała piosenka zespołu Kobranocka ”Kocham Cię” jak Irlandię” w wykonaniu ucznia z klasy IT.

Nad całością czuwały panie Beata Zaręba – Majewicz i Ilona Lipka

Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów

Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów

W czwartek tj. 06.03.2014r.  nie małe zamieszanie już z samego rana wywołali uczniowie klasy ITS/MR, którzy pojawili się w szkole  w garniturach. Na długiej przerwie okazało się, że mieli powód i to całkiem poważny.

„ Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” takie motto przyświecało obchodom Święta Dnia Kobiet w naszej szkole. Utworem „ Babę zesłał Bóg” uczniowie klasy ITS/MR rozpoczęli audycję pt. „Trzy słowa o kobietach”.

Chłopcy przypomnieli historię święta dnia kobiet, które liczy sobie już ponad 100 lat. Jak się okazało jest obchodzone w różnych zakątkach świata, nawet w Laosie i Zambii. W większości państw jego obchody polegają na tym, że kobiety dostają życzenia, kwiaty i drobne upominki. Bywa też, że tego dnia są traktowane ulgowo w pracy czy na uczelni. Następnie uczniowie odczytali znaczenia imion wszystkich pan pracujących w naszej szkole. Były gromkie  brawa i głośny śmiech, który rozbrzmiewał na całej sali gimnastycznej.

Na zakończenie chłopcy wręczyli paniom pachnące żonkile a przedstawiciel klasy ITS/MR  Norbert Wróbel życzył wszystkim paniom, aby zawsze były szczęśliwe i uśmiechnięte. Bo szczęśliwa i uśmiechnięta kobieta jest najpiękniejsza.

W akademii wzięli udział: Artur Gołębiowski, Norbert Wróbel, Jakub Kula, Sebastian Ziemba, Sebastian Górniak, Kamil Pabiś, Kamil Ochendóżka, Patryk Piotrowski, Tomasz Kobyłka pod opieką wychowawcy klasy pani Gabrieli Skowron

 

Piramidy nie tylko Egipskie...

Piramidy nie tylko Egipskie...

Piramidy nie tylko Egipskie. Nasi uczniowie umieją wyginać śmiało ciało nie tylko w tańcu. Sprawdza się to też na gimnastyce. Wiecej zdjęć w galeri. K Cz-Ł

Niezwykła lekcja języka polskiego

Niezwykła lekcja języka polskiego

 W tym roku mija 180 rocznica powstania polskiej epopei narodowej zatytułowanej ,,Pan Tadeusz”. W związku z tym 03.03.2014  odbył się w naszej szkole  monodram krakowskiego aktora, Andrzeja Jurczyńskiego, zatytułowany ,,Spór o zamek , czyli Ostatni Zajazd na Litwie”. Aktor przybliżył najważniejsze wątki, które uwiecznił Adam Mickiewicz w swoim poemacie. Była więc historia: hrabiego Horeszki, zamku, o który toczył  się spór, miłości Zosi i Tadeusza, rodu Dobrzyńskich. Minimum scenografii, rekwizytów i jeden aktor, który swoim talentem oczarował widzów.  Wszystkim zaimponował ilością zapamiętanego tekstu i dostarczył niezapomnianych wzruszeń.    Nina Głogowiecka

                                   Po obejrzeniu spektaklu,, Pan Tadeusz”

Ta niezwykła sztuka, która trwała niecałą  godzinę  była tym bardziej interesująca, że na scenie występował  tylko jeden, profesjonalny  aktor. To ogromnie trudna sztuka odgrywać jednocześnie rolę wieszcza narodowego recytującego Inwokację,  potem kolejno w obszernym fragmencie historię sporu o zamek. Niezwykłym zaskoczeniem było to, że Zosię i Telimenę odegrały nasze koleżanki ze szkoły, do których słowa  poematu kierował   aktor. Dobrze dobrany podkład muzyczny oraz scenografia nadawała lekkości całej sztuce. Uważam, że  sposób przedstawienia wielkiego dzieła na scenie jest  ciekawy, szczególnie dla młodych widzów, którzy  niezbyt chętnie sięgają po  literaturę  zawartą w kanonie lektur szkolnych. Roman Zbojak  ucz. kl. IV t.

Matura próbna z ,,echem dnia"

MATURA PRÓBNA Z ,,ECHEM DNIA”

3 marca 2014r (poniedziałek) – język polski

4 marca 2014r( wtorek) - matematyka

5 marca 2014r (środa)  -  język angielski

Studniówka 2014

Studniówka 2014

"Bo coś w szaleństwach jest z młodości”

Takimi słowami dostojni maturzyści Zespołu Szkół Zawodowych  w Skalbmierzu Dariusz Adamczyk i Roman Zbojak przywitali zaproszonych gości.Wszyscy zgromadzili się 1 lutego w lokalu „Kaprys” w Tempoczowie Rędziny, aby uczestniczyć w pierwszym balu, a zarazem pierwszym egzaminie dojrzałości naszych uczniów, wychowanków i pociech.Zgodnie z tradycją szkoły, pani dyrektor Beata Malinowska przywitała przybyłych gości, a najpiękniejsze słowa skierowała do maturzystów.

Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy - 2014

Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy - 2014

Młodzież Naszej Szkoły już po raz kolejny wzięła udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W chłodny dzień 12 stycznia 2014 roku grupa  11 osób kwestowała na ulicach miasta Skalbmierza. Gajda Angelika, Buczak Magdalena, Buczak Patrycja, Doniec Klaudia, Osiński Damian, Węglowski Tomasz, Różycki Krzysztof, Cichy Sebastian, Przeniosło Paweł, Zając Mateusz, Białczyk Krzysztof, uczniowie klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół Zawodowych zebrali łącznie 1882.73 zł. Ciepłą herbatą rozgrzewali się w Gminnym Ośrodku Kultury, na gorący rosół zaprosili kwestujących Państwo Dorota i Marek Bijak. W budynku szkoły odbyła się licytacja gadżetów WOŚP: koszulki, kalendarza oraz bombki własnoręcznie wykonanej przez ucznia, z której dochód znacznie zasilił zawartość puszek.

ZIMOWY MOTYW MAŁEJ OJCZYZNY

ZIMOWY MOTYW MAŁEJ OJCZYZNY

 REGULAMIN IV EDYCJI  KONKURSU MOJA ZIEMIA RODZINNA KONKURS FOTOGRAFICZNY I PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM  ,,ZIMOWY MOTYW MAŁEJ OJCZYZNY"

Postanowienia ogólne:

  1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu .
  2. Patronat Honorowy obejmuje Starosta Powiatu Kazimierskiego.

Cele konkursu:

  1. Uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno otaczającej nas przyrody w okresie zimy.
  2. Pobudzenie aktywności twórczej w dziedzinie fotografii i plastyki.

,,STOP SPALANIU ŚMIECI"

,,STOP SPALANIU ŚMIECI"

„Zimy nie widać? Nie czuć? Niestety, i widać, i czuć…..Widzimy ją jednak poprzez dymy z naszych domowych kominów!”

W styczniowy targowy poranek na skalbmierskim rynku i przyległych uliczkach rozległy się nawoływania – „Stop spalaniu śmieci! Nie narażajmy siebie, rodziny i sąsiadów na wdychanie toksycznych odpadów! Nie palmy śmieci, bo nam się rozchorują dzieci! Domowe palenisko to nie śmietnisko!”…a echo niosło dalej, i dalej….

Mały Książe na Boże Narodzenie

Mały Książe na Boże Narodzenie

Tuż przed świętami Narodzenia Pańskiego, czyli 20 grudnia, ok. godz. 11.34, w dawnej stołówce internatu pojawiły się anioły i trębacze. Ogłaszali: „Przed wami historia Małego Księcia. Ten bowiem, który narodził się w Betlejem, przyszedł po to, by w każdym człowieku nie zginęła dusza dziecka…”

Międzyklasowy konkurs na świąteczny stroik

Paczka świąteczna

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie ZSZ w Skalbmierzu zebierali pieniążki na zakup świątecznej paczki. Tym razem zebrana kwota wystarczyła na zakup jednej paczki dla rodziny najbardziej potrzebującej z naszej okalicy. Uczniowie sprawili tej rodzinie wielką radośc. 

Udział uczennicy naszej szkoły Magdaleny Bijak w X Jubileuszowym Przeglądzie Twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Udział uczennicy naszej szkoły Magdaleny Bijak w X Jubileuszowym Przeglądzie Twórczości Jacka Kaczmarskiego.

W X Jubileuszowym Przeglądzie Twórczości Jacka Kaczmarskiego w Kazimierzy Wielkiej  12 grudnia 2013 r. wzięła udział uczennica naszej szkoły Magdalena  Bijak.

  W czasie przeglądu zaprezentowała  wiersz legendarnego barda ,,Solidarności” pt. Katyń  oraz utwór Tomasza Jastruna  Idą pancry na ,,Wujek”.  Za udział w konkursie  uczennica otrzymała dyplom i nagrodę. Podziękowanie za aktywną  postawę w propagowaniu twórczości Jacka Kaczmarskiego otrzymała także pani D. Bijak, która przygotowywała uczennicę do konkursu.

Moje życie-mój wybór

Moje życie-mój wybór

Termin „profilaktyka” rozumiany jest jako „działanie i środki stosowane w celu zapobiegania chorobom. Ogólnie: stosowanie różnych środków zapobiegawczych w celu niedopuszczenia do wypadków, uszkodzeń, katastrof itp.” (Mały Słownik Języka Polskiego, 1997).

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

Z okazji „Światowego Dnia Walki z AIDS”  5 grudnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku Zdroju panią Ewelinę Dąbrowską.  

Spotkanie miało charakter lekcji profilaktycznej pod przewodnim hasłem „Bądź świadomy, nie daj się AIDS”. Wszystkie klasy pierwsze miały okazję uzyskać wiele informacji o wirusie HIV i chorobie AIDS.

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów  - za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, pracę na rzecz szkoły – otrzymał  w tym roku uczeń klasy IVT Roman Zbojak.

Edukacja zawodowa w praktyce

Edukacja zawodowa w praktyce

W dniu 30 września 2013 roku Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach wraz z Partnerami: Izbą Gospodarczą „Grono Targowe Kielce” oraz Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o. zorganizowało konferencję inaugurującą realizację projektu systemowego dla szkół zawodowych „Edukacja zawodowa w praktyce”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.2. „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”. Konferencja odbyła się w Centrum Edukacyjnym ŚCDN w Milanowskiej Wólce. Głównym celem konferencji było zaprezentowanie założeń projektu i podpisanie porozumień ze szkołami  Pani Dyrektor Beata Malinowska    podpisała porozumienie ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli dotyczące realizacji projektu „Edukacja zawodowa w praktyce” w naszej szkole.

http://www.scdn.pl/index.php/projekty

Wygenerowano w sekund: 0.08
39,833,545 unikalne wizyty