<< Marzec 2024 >>

Artyku³y: Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

Ogłaszamy nabór na kkz M1

OgÅ‚aszamy nabór na kwalifikacyjny kurs zawodowy

M1. Użytkowanie pojazdów, maszyn, urzÄ…dzeÅ„ i narzÄ™dzi stosowanych w rolnictwie.

Kwalifikacyjne kursy zawodowe

• bezpÅ‚atne
  • zaoczne
  • dwu lub trzysemestralne
  • w kursie może uczestniczyć każda peÅ‚noletnia osoba

Kwalifikacyjne kursy zawodowe (KKZ) dajÄ… możliwość przygotowania siÄ™ do przystÄ…pienia do egzaminu potwierdzajÄ…cego kwalifikacje w zawodzie prowadzonego przez OKE (OkrÄ™gowÄ… KomisjÄ™ EgzaminacyjnÄ…).  Kursy te dajÄ… możliwość przekwalifikowania siÄ™ i zdobycia zawodu. Absolwent kursu otrzymuje zaÅ›wiadczenie o ukoÅ„czeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego. Osoba, która ukoÅ„czy kwalifikacyjny kurs zawodowy i zda egzamin potwierdzajÄ…cy kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji, otrzymuje Å›wiadectwo potwierdzajÄ…ce kwalifikacje w zawodzie.

Kwalifikacja M1 jest wystraczajÄ…ca do ubiegania siÄ™ o unijne dopÅ‚aty dla rolników.

Termin rekrutacji:

 od 1 lipca do 28 sierpnia 2015r.  – skÅ‚adanie dokumentów

 30 sierpnia 2015r. – ogÅ‚oszenie list kandydatów przyjÄ™tych

Wymagane dokumenty:

• Formularz zgÅ‚oszeniowy przygotowany przez szkoÅ‚Ä™   - pobierz   kwestionariusz
  • ZaÅ›wiadczenie lekarskie o braku przeciwwskazaÅ„ do ksztaÅ‚cenia w wybranym zawodzie
  • Dokument tożsamoÅ›ci do wglÄ…du przy rekrutacji

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe to elastyczne, nowoczesne ksztaÅ‚cenie zawodowe dajÄ…ce możliwość przygotowania siÄ™ do uzyskania tytuÅ‚u technika niezależnie od posiadanego wyksztaÅ‚cenia lub uzyskania nowego zawodu. Jest to rozwiÄ…zanie wychodzÄ…ce naprzeciw potrzebom osób dorosÅ‚ych, podejmujÄ…cych dalsze ksztaÅ‚cenie lub doskonalenie zawodowe w trakcie pracy zawodowej.

Nowy system ksztaÅ‚cenia zawodowego umożliwia zwiÄ™kszenie mobilnoÅ›ci zawodowej osób dorosÅ‚ych oraz szybsze reagowanie na potrzeby rynku pracy i gospodarki.W kwalifikacyjnych kursach zawodowych mogÄ… uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby bez wzglÄ™du na wyksztaÅ‚cenie.Jedynym wymogiem jest skoÅ„czenie 18 roku życia. Przy zapisie wymagamy jedynie dowodu osobistego.

Absolwenci zasadniczych szkóÅ‚ zawodowych majÄ… teraz możliwość uzupeÅ‚nienia „brakujÄ…cych” kwalifikacji do poziomu technika bez koniecznoÅ›ci powtarzania zakresu ksztaÅ‚cenia odbytego w zasadniczej szkole zawodowej.

Uczestnik kursu otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego.

Ukończenie kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną (OKE).