<< Marzec 2024 >>

Artyku³y: Deklaracja dostÄ™pnoÅ›ci

Deklaracja

Deklaracja dostępności Strona internetowa szkoły

ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu zobowiÄ…zuje siÄ™ zapewnić dostÄ™pność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. OÅ›wiadczenie w sprawie dostÄ™pnoÅ›ci ma zastosowanie do strony internetowej Strona internetowa szkoÅ‚y.

• Data publikacji strony internetowej: 2012-09-17
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-09-21

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawÄ… o dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodnoÅ›ci lub wyÅ‚Ä…czeÅ„ wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• MogÄ… zdarzyć siÄ™ sytuacje, że pomimo staraÅ„ redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie sÄ… niedostÄ™pne z uwagi na fakt, że:
  • a) pochodzÄ… z różnych źródeÅ‚,
  • b) opublikowane zostaÅ‚y w oparciu o zasady przyjÄ™te w innej instytucji,
  • c) posiadajÄ… strukturÄ™, w którÄ… nie ma możliwoÅ›ci ingerencji,
  • d) opublikowane zostaÅ‚y przed wejÅ›ciem w życie ustawy o dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej;
  • Filmy zamieszczone w serwisie nie posiadajÄ… napisów czy innych wymaganych elementów, z uwagi na fakt, że zostaÅ‚y opublikowane również przed wejÅ›ciem w życie ustawy o dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej;
  • ü częściowo zgodna pod wzglÄ™dem treÅ›ci na niej zawartej:
  • pliki PDF, DOC itp. - redaktorzy starajÄ… siÄ™ ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpoÅ›rednio w serwisie;
  • serwis zawiera dokumenty PDF, które powstaÅ‚y na podstawie źle przygotowanych dokumentów word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) - lub sÄ… skanami dokumentów. W miarÄ™ możliwoÅ›ci bÄ™dziemy to poprawiać oraz dokÅ‚adać staraÅ„, by nowe dokumenty przygotowywane byÅ‚y poprawnie;
  • nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogÄ… rozpoznać narzÄ™dziem OCR.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• DeklaracjÄ™ sporzÄ…dzono dnia: 2020-09-22
  • DeklaracjÄ™ zostaÅ‚a ostatnio poddana przeglÄ…dowi i aktualizacji dnia: 2020-09-29

DeklaracjÄ™ sporzÄ…dzono na podstawie samooceny.

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Anna Kruk.
  • E-mail: ankruk@poczta.fm
  • Telefon: 41 3529037

Każdy ma prawo:

• zgÅ‚osić uwagi dotyczÄ…ce dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgÅ‚osić żądanie zapewnienia dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostÄ™pnienie niedostÄ™pnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgÅ‚aszajÄ…cej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostÄ™pnienia informacji, jeÅ›li żądanie dotyczy udostÄ™pnienia w formie alternatywnej informacji niedostÄ™pnej.

Rozpatrzenie zgÅ‚oszenia powinno nastÄ…pić niezwÅ‚ocznie, najpóźniej w ciÄ…gu 7 dni. JeÅ›li w tym terminie zapewnienie dostÄ™pnoÅ›ci albo zapewnienie dostÄ™pu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastÄ…pić najdalej w ciÄ…gu 2 miesiÄ™cy od daty zgÅ‚oszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowÄ™ realizacji żądania można zÅ‚ożyć skargÄ™ do organu nadzorujÄ…cego pocztÄ… lub drogÄ… elektronicznÄ… na adres:

• Organ nadzorujÄ…cy: Dyrekcja ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu
  • Adres: Ul. Kanonijska 7B, 28-530 Skalbmierz
  • E-mail: zsz_skalbmierz@op.pl
  • Telefon: 41 3529037

SkargÄ™ można zÅ‚ożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Parter budynku częściowo jest dostÄ™pny jest dla osób z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciÄ… ruchowÄ…. WejÅ›cie znajduje siÄ™ od strony parkingu dla pracowników, w celu przywoÅ‚ania urzÄ™dnika można nawiÄ…zać kontakt telefoniczny pod nr 41 3529037. Budynek nie jest wyposażony w windÄ™.

Istnieje możliwość umówienia spotkania z klientem na parterze budynku szkoÅ‚y w każdej sprawie. SzkoÅ‚a nie posiada wyznaczonych miejsc parkingowych.