<< Listopad 2019 >>

Artykuły: Praktyki zagraniczne

Dokumenty - zamówienie usługi społecznej

Informacja o ilości złożonych kopert

Informacja o udzieleniu zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Istotne warunki zamówienia na usługe społeczną                Zobacz
Opis przedmiotu zamówienia Pobierz
Formularz ofertowy Pobierz
Doświadczenie - wykaz usług Pobierz
Wzór umowy Pobierz
Propozycja menu Pobierz

Oświadczenie wykonawcy                               POBIERZ6A

POBIERZ6B

POBIERZ6C

ZOBACZ

Informacje ogólne

Tytuł: Projekt Praktyczne doświadczenie zawodowe kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy” z dofinansowaniem!

Jest nam niezmiernie milo ogłosić, że projekt „Praktyczne doświadczenie zawodowe kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy”, numer 2019-1-PL01-KA102-062104 został zaakceptowany do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W jego ramach 55 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu wyjedzie na zagraniczną mobilność zawodową do Grecji. Będą to uczniowie kształcący się w następujących zawodach: Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Mechanizacji Rolnictwa, Technik Pojazdów Samochodowych. Realizować oni będą 80-godzinny program praktyk oraz program kulturowy. Projekt jest realizowany we współpracy z grecką organizacją Olympus Education Services. Założenia i cele projektu są następujące:

1. Rozwój wśród nauczycieli i uczniów kompetencji językowych z naciskiem na słownictwo branżowe oraz codzienną komunikację w języku angielskim.

2. Stworzenie zestawu certyfikatów projektowych i innych narzędzi, które pozwolą zapewnić jak największą uznawalność efektów kształcenia uzyskanych dzięki uczestnictwie w projekcie i staną się podstawą do zbudowania dobrego CV.

3. Zwiększenie szans młodzieży z naszej szkoły na rynku pracy, poprzez umożliwienie im nabycia cennych kompetencji (językowych, zawodowych, społecznych), uzyskanie doświadczenia wynikającego z praktykowania w prawdziwym środowisku pracy czy wykreowanie wielu pozytywnych postaw związanych z podejściem do pracy, ale również swoich umiejętności i wiedzy.

4. Rozwój kadry pedagogicznej w zakresie metodologii nauczania, ale również zarządzania i realizacji projektów. Zyskane w tej materii doświadczenie pozwoli na realizacje kolejnych, bardziej zaawansowanych inicjatyw.

5. Pozyskanie nowych partnerów zagranicznych i stworzenie platformy służącej wymianie dobrych praktyk i doświadczeń między sektorem edukacji zawodowej a rynkiem pracy.

6. Zwiększenie renomy szkoły w regionie - rozwój europejskiego wymiaru placówki.

7. Wzrost świadomości uczniów w zakresie odmienności kulturowej. Wykształcenie takich postaw jak: tolerancja, ciekawość świata, otwartość. Zapoznanie uczniów z Grecją, jej kulturą, historią czy tradycją.

8. Umożliwienie uczniom 3 kierunków kształcenia (technik mechanizacji rolnictwa, technik pojazdów samochodowych i technik żywienia i usług gastronomicznych) oraz zawodu Kucharz przetestowania swoich umiejętności i wiedzy nabytej w trakcie edukacji szkolnej. Pozwoli to zidentyfikować swoje mocne i słabe strony i pomoże ustalić dalszą ścieżkę rozwoju zawodowego.

9. Integracja uczniów z różnych klas i kierunków, co wpłynie pozytywnie na realizację wewnątrz szkolnych inicjatyw, w których biorą udział uczniowie w różnym wieku i z różnych klas. Dodatkowo będzie to w perspektywie długofalowej budować jeszcze lepszą atmosferę w szkole i wzmacniać współprace na linii uczniowie - nauczyciele.

Rekrutacja dla chętnych wzięcia udziału w projekcie rozpocznie się wkrótce.

I mobilność zagraniczna odbędzie się między 11 a 22 listopada 2019 roku (+ 2 dni podróży).

Otwieramy proces rekrutacji w projekcie pod nazwą

„Praktyczne doświadczenie zawodowe kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy”.

Harmonogram rekrutacji jest następujący:

Akcja informacyjna: 19-25 sierpnia 2019

Przyjmowanie zgłoszeń uczestników: 26 sierpnia – 4 września 2019

Rozstrzygnięcie postępowania rekrutacyjnego: 4 września 2019

Procedura odwoławcza: 4-6 września 2019

Ostateczne zatwierdzenie wyników rekrutacji: 6 września 2019

Podpisanie umów z uczestnikami: 10 września 2019

Szczegóły warunków rekrutacji i uczestnictwa w projekcie zawarte sa w zamieszczonych poniżej plikach:

Regulamin rekrutacji

Formularz rekrutacyjny

Oświadczenie uczestnika projektu

Regulamin wyjazdu na zagraniczą mobilność

Kwestionariusz osobowy

Wyniki rekrutacji w ramach projektu ,,Praktyczne doświadczenie zawodowe kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy"

Wyniki rekrutacji uczniów  do udziału w   projekcie  „Praktyczne doświadczenie zawodowe kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy”, numer 2019-1-PL01-KA102-062104  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Lista uczestników zakwalifikowanych do wyjazdu na praktyki zagraniczne w I terminie

Lista uczniów rezerwowych