Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Październik 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

Z okazji „Światowego Dnia Walki z AIDS”  5 grudnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku Zdroju panią Ewelinę Dąbrowską.  

Spotkanie miało charakter lekcji profilaktycznej pod przewodnim hasłem „Bądź świadomy, nie daj się AIDS”. Wszystkie klasy pierwsze miały okazję uzyskać wiele informacji o wirusie HIV i chorobie AIDS.

Lekcja profilaktyczna rozpoczęła się od wystąpienia uczniów klasy I T Artura Gołębiowskiego i Jakuba Kuli, którzy dumnie reprezentowali społeczność uczniowską. Chłopcy przybliżyli swoim kolegom historię „Światowego Dnia Walki z AIDS” oraz cel i słuszność organizowania tego typu akcji. Następnie pierwszoklasiści oddali głos  naszej przemiłej pani Ewelinie, która przedstawiła istotne informacje w formie prezentacji multimedialnej , dodając cenne wskazówki rady i komentarze.

Uczniowie zostali zaopatrzeni w ulotki , które sami nazwali „dwa w jednym”.

Była to ulotka zawierająca niezbędne informacje o chorobie AIDS w formie zakładki do książki, która zachęcała do czytania.

Pouczający film przywieziony przez panią Ewelinę pt” Miało być inaczej”  ukazywał problem ryzykownych zachowań seksualnych wśród młodzieży i konsekwencję , która pozostaje na całe życie.

Serdecznie dziękujemy pani Ewelinie oraz wszystkim panią z Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w Busku Zdroju za wsparcie i liczymy na dalszą współpracę.

Lekcja profilaktyczna zawierała same istotne informacje a przekaz wizualny  ukazał problem bardzo czytelnie i zrozumiale. Miejmy nadzieje że pierwszoklasiści dużo zapamiętali z tej pouczającej lekcji. Ich wiedza na pewno będzie sprawdzona na lekcji biologii przez panią Karolinę Czaplę-Łuźniak , która byłą organizatorką tej akcji .

 

Drodzy uczniowie pamiętajcie o tym że :

Świadomość i wiedza to para doskonała

Ratuje życie przed HIV /AIDS

Które niebezpieczeństwem jest.

Pozdrawiamy

Koło Profilaktyczne

 

Wygenerowano w sekund: 0.04
14,883,280 unikalne wizyty