Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Sierpień 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

Z okazji „Światowego Dnia Walki z AIDS”  5 grudnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku Zdroju panią Ewelinę Dąbrowską.  

Spotkanie miało charakter lekcji profilaktycznej pod przewodnim hasłem „Bądź świadomy, nie daj się AIDS”. Wszystkie klasy pierwsze miały okazję uzyskać wiele informacji o wirusie HIV i chorobie AIDS.

Lekcja profilaktyczna rozpoczęła się od wystąpienia uczniów klasy I T Artura Gołębiowskiego i Jakuba Kuli, którzy dumnie reprezentowali społeczność uczniowską. Chłopcy przybliżyli swoim kolegom historię „Światowego Dnia Walki z AIDS” oraz cel i słuszność organizowania tego typu akcji. Następnie pierwszoklasiści oddali głos  naszej przemiłej pani Ewelinie, która przedstawiła istotne informacje w formie prezentacji multimedialnej , dodając cenne wskazówki rady i komentarze.

Uczniowie zostali zaopatrzeni w ulotki , które sami nazwali „dwa w jednym”.

Była to ulotka zawierająca niezbędne informacje o chorobie AIDS w formie zakładki do książki, która zachęcała do czytania.

Pouczający film przywieziony przez panią Ewelinę pt” Miało być inaczej”  ukazywał problem ryzykownych zachowań seksualnych wśród młodzieży i konsekwencję , która pozostaje na całe życie.

Serdecznie dziękujemy pani Ewelinie oraz wszystkim panią z Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w Busku Zdroju za wsparcie i liczymy na dalszą współpracę.

Lekcja profilaktyczna zawierała same istotne informacje a przekaz wizualny  ukazał problem bardzo czytelnie i zrozumiale. Miejmy nadzieje że pierwszoklasiści dużo zapamiętali z tej pouczającej lekcji. Ich wiedza na pewno będzie sprawdzona na lekcji biologii przez panią Karolinę Czaplę-Łuźniak , która byłą organizatorką tej akcji .

 

Drodzy uczniowie pamiętajcie o tym że :

Świadomość i wiedza to para doskonała

Ratuje życie przed HIV /AIDS

Które niebezpieczeństwem jest.

Pozdrawiamy

Koło Profilaktyczne

 

Wygenerowano w sekund: 0.05
13,101,343 unikalne wizyty