<< Lipiec 2019 >>

Spotkanie z pracodawcami

W dniu 20 marca 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu odbyło się organizowane corocznie spotkanie z pracodawcami, u których nasi uczniowie odbywają zajęcia praktyczne. Celem spotkania było omówienie spraw związanych  z organizacją kształcenia zawodowego uczniów klas wielozawodow

Osobom, które przybyły do skalbmierskiego zespołu szkół, przypomniane zostały informacje dotyczące najważniejszych zmian w systemie kształcenia obowiązujących w zasadniczej szkole zawodowej od 1 września 2012, zaprezentowano zebranym najnowsze podstawy programowe do poszczególnych zawodów. Rozmawiano również o terminowości zawierania umów z pracodawcami oraz aktywnie dyskutowano o warunkach współpracy, co ma w przyszłości zaowocować lepszą zdawalnością egzaminów zawodowych. Pomimo, iż nie wszystkie zaproszone osoby dopisały, spotkanie wzbudziło wśród zebranych duże zainteresowanie. Pracodawcy chętnie wysłuchali przekazanych przez Dyrekcję informacji, po czym wdali się w zagorzałą dyskusję, co również było celem niniejszego spotkania. Dzielili się także własnymi wrażeniami po wysłuchanej prezentacji, wiele również mówili o pracy i sprawowaniu się uczniów  szkoły na odbywanych w ich firmach zajęciach praktycznych.

Zebranie zakończyło się luźną rozmową o przyszłości uczniów, którzy wybrali poszczególne zawody. Pracodawcy zapowiedzieli, iż chętnie przybędą na przyszłoroczne spotkanie.