Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Lipiec 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Mały Książe na Boże Narodzenie

Mały Książe na Boże Narodzenie

Tuż przed świętami Narodzenia Pańskiego, czyli 20 grudnia, ok. godz. 11.34, w dawnej stołówce internatu pojawiły się anioły i trębacze. Ogłaszali: „Przed wami historia Małego Księcia. Ten bowiem, który narodził się w Betlejem, przyszedł po to, by w każdym człowieku nie zginęła dusza dziecka…”

Pomysł przedstawienia wigilijnego w nawiązaniu do najsłynniejszej opowieści A. de Saint-Exupery’ego w fazie tworzenia scenariusza napisaliśmy z klasą III T, w której jest co najmniej dwóch specjalistów od tej książki. Plakaty i scenografię przygotowała klasa III W, trochę pomogli też koledzy z klas maturalnych. Świetną oprawę muzyczną – sekcja dęta – przygotowali Sebastian Bajor i Karol Cabaj z II T. Pomiędzy kolejnymi scenami zabrzmiały ich interpretacje kolęd i pastorałek.

 

Mały Książe jest w pewien sposób typem Chrystusa – Dziecka Bożego – mieszkającego w sumieniu człowieka. Podejmując tę myśl przedstawiliśmy krótką historię odkrywania na nowo tego Księcia Pokoju w scenach o Antonim (Artur Gołębiowski I T) rozmawiającym z Małym Księciem (Dawid Nowak II T – świetna kreacja postaci), wędrującym przez planety ludzkich królestw: Róży (Ada Włudarska – skromna i uroczo kapryśna) , Króla (Damian Osiński I S – profesjonalnie zdystansowany dyktator) , Próżnego (Tomasz Kobyłka I T – przedstawiający typ ludzi narcystycznych), Pijaka (Tomasz Zmarlak I T – z poświęceniem przedstawiający człowieka zagubionego w akwenach wody ognistej) i Bankiera (Jaku Kula I T – uporządkowany pracoholik o matematycznym zacięciu). Z każdego, z tych miejsc Książę uciekał nabywając coraz to nowych spostrzeżeń. W końcu została mu tylko gwiazda na pustyni – tęsknota i nadzieja, że Mały Książe nie odszedł z duszy antoniego, nie odszedł z nas…

 

Przestrzeń międzyplanetarną wypełniło niewielkie lecz charakterne stado aniołów – Klaudia Nawrot i Daria Durbas z I W oraz Krzysztof Różycki z I T.

 

Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim razem i Każdemu z osobna, za przygotowanie tego projektu. Miejmy nadzieję, że marzenia ani Mały Książe z nas nie ulecą lecz pod niebem pełnym gwiazd z czasem będą się spełniać i dawać światu pokój i radość. 

Ks. Grzegorz Stachura

Wygenerowano w sekund: 0.10
8,458,256 unikalne wizyty