Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Grudzień 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Święto Marchewki w Sielcu Kolonia

Święto Marchewki w Sielcu Kolonia

W dniu 1 września 2013r. szkoła promowała się na Święcie Marchewki w Sielcu Kolonii. ZSZ w Skalbmierzy współpracuje ze Spółdzilnią Producentów Warzyw i Owoców ,,Sielec" m.in. nasi uczniowie odbywają tam  praktyki zawodowe.

Jedną z atrakcji  podczas tego święta był występ  ,,Strongmenów - Siłaczy" .  Jak się okazało jednym z nich był absolwent naszej szkoły Grzegorz Kurowski.

Ruszamy na wakacje zdrowo i bezpiecznie!

Ruszamy na wakacje zdrowo i bezpiecznie!

Nadchodzi czas upragnionych i długo wyczekiwanych wakacji.

Dla  zwiększenia poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu dnia 20 czerwca w naszej szkole p. K. Czapla- Łuźniak zorganizowała akcję pt” Bezpieczne wakacje 2013 ”.

Uczniowie klas pierwszych i trzecich mieli możliwość wysłuchania cennych rad i wskazówek od funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej. Zaproszony gość zwrócił szczególną uwagę na bezpieczeństwo  podczas letniego wypoczynku a dla „zapominalskich” zostały przypomniane przepisy i paragrafy.
Uczniowie zostali zapoznani z prezentacją multimedialna pt.”Przeżyj zdrowo i bezpiecznie swoje wakacje” udostępnionej przez Wojewódzką Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Kielcach.

Na koniec coś od kolegów dla kolegów……..

Uczniowie z koła profilaktycznego zaprojektowali poradnik wakacyjny w formie ulotek, który zawiera cenne informacje jak ruszyć na wakacje z trzeźwą głową i dobrym humorem.

Zapraszamy do lektury i życzymy  wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!

Koło profilaktyczne 

To już X edycja skalbmierskiego Biegu Przełajowego.

To już X edycja skalbmierskiego Biegu Przełajowego.

W dniu 21 06 2013 odbył się X Bieg Przełajowy  wokół zalewu w Skalbmierzu.

Ten jubileuszowy bieg zgromadził rekordową liczbę uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z okolic Skalbmierza

Sukces jest wynikiem właściwej decyzji

Sukces jest wynikiem właściwej decyzji

„Sukces jest wynikiem właściwej decyzji” pod takim hasłem zorganizowano w 28 maja 2013 r. dzień otwarty w skalbmierskim „Mechaniku”.

Dzień Otwarty w ZSZ w Skalbmierzu- 28 maja 2013r

Dzień Otwarty w ZSZ w Skalbmierzu- 28 maja 2013r

Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

zaprasza uczniów klas III gimanzjów wraz z opiekunami

na dzień otwary szkoły, który odbędzie sie

w dniu 28 maja 2013r. od godziny 9.00-12.00.

W programie:

-prezentacja szkoły,

-występy artystyczne, 

-ciekawe konkursy z nagrodami, 

-,,coś na ząb"

- wiele innych atrakcji. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!! ;)

Spotkanie z rodzicami

Spotkanie z rodzicami uczniów klas I, II, III technikum oraz I i II zasadniczej szkoły zawodowej  odbędzie się w dniu 22 maja 2013r o godzinie 15.00. 

W drogę już nadszedł czas

W drogę już nadszedł czas

W pięknej wiosennej aurze 26 kwietnia, dnia pełnego zieleni i promiennego słońca  spotkaliśmy się z absolwentami naszej szkoły- Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu. Wszystko za sprawą klas trzecich Technikum, którzy wspólnie z wychowawcami p. A Krakowską i K. Czapla- Łuźniak zorganizowali uroczyste pożegnanie.

Z tej strony nas nie znacie...

Kwiecień dla mechaników z Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu, czyli tak popularny „Sorbony” stał się wyzwaniem do ujawnienia swojej kreatywności. Inspiracją stał się „Dzień Przedsiębiorczości” – 17.04.3013 r. 

Wiosenne porządki w Skalbmierskim mechaniku.

Wiosenne porządki w Skalbmierskim mechaniku.

Dzień Ziemi to okazja  do pochylenia się nad problemami ekologicznymi naszej planety

Akcja ,,Krew darem życia"

Akcja ,,Krew darem życia"

W piątek 22 marca 2013r już po raz kolejny zorganizowano w naszej szkole Akcję Honorowego Oddawania Krwi pod hasłem,, Krew darem życia”. Akcję przeprowadziła ekipa z RCKiK Kielce. 

Konkurs na Palmę Wielkanocną

Konkurs na Palmę Wielkanocną

Palma wielkanocna to tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej. Już po raz kolejny w skalbmierskim kościele parafialnym odbył się konkurs na najpiękniejszą  palmę wielkanocną ogłoszony przez ks. proboszcza M. Fatygę. I w tym roku nasza szkoła wzięła udział w tym konkursie. Palmę, wysoką prawie na 3 metry, przygotowali uczniowie czwartych klas technikum. Wszystkie elementy do palmy, a więc kwiaty, suche trawy, przygotowali sami uczniowie. Kolorowe kwiaty z bibuły przymocowano do zielonego bukszpanu i trzeba przyznać wyglądało to dość imponująco! W Niedzielę Palmową naszą palmę zanieśliśmy na skalbmierski rynek, by ją poświęcić i uczestniczyć w tych ważnych dla chrześcijan uroczystościach. 

Mechanik na targach edukacyjnych w Koszycach.

Mechanik na targach edukacyjnych w Koszycach.

Zima na całego i  zaspy po pas  nie przeszkodziły naszym uczniom w  wyjeździe dnia 15 marca na Targi Edukacyjne  do młodszych kolegów w gimnazjum  w Koszycach. Uczniowie: Kamil Skrzela, Bartłomiej Badzioch i Kamil Soja pod okiem nauczycieli  Karoliny Czapla-Łuźniak i Łukasza Pudo,  dumnie reprezentowali młodzież mechanika i z dużym zaangażowaniem opowiadali o 54-letniej tradycji szkoły.  

 

Wizyta ks Biskupa Mariana Florczyka w murach naszej szkoły

Wizyta ks Biskupa Mariana Florczyka w murach naszej szkoły

7 marca 2013 gościliśmy w naszej szkole ks. biskupa Mariana Florczyka – sufragana kieleckiego. W imieniu społeczności ZSZ w Skalbmierzu gościa powitała pani dyrektor Beata Malinowska, wyrażając radość spotkania oraz przybliżając historię i charakter naszej szkoły. Przedstawiciele uczniów poprosili biskupa o błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i pracowników.

 

Walentynki 2013

Walentynki 2013

"A jeśli miłować ciężko, to nie miłować ciężej jeszcze...", tymi słowami Henryka Sienkiewicza uczeń klasy III Tmr Przemek Włosowicz zaprosił do wysłuchania wierszy i piosenek poświęconych miłości.

Studniówka 2013

Studniówka 2013

 Bal studniówkowy klas technikalnych

 

„ Życie szkolne jest nowelą…” – słowa te były myślą przewodnią balu studniówkowego w skalbmierskim mechaniku, który odbył się 2 lutego 2013 r.  

Wywiadówka semestralna

Wywiadówka semestralna

W dniu 31 stycznia 2013 r. (czwartek) o godzinie 15.30 odbędzie się w naszej szkole wywiadówka podsumowująca pierwsze półrocze roku szkolnego 2012/13.

WOŚP w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

WOŚP w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

W kolejnym, już 21 finale WOŚP zagrała młodzież ze Skalbmierskiego Mechanika. W tym roku w zupełnie nowym składzie: Patrycja i Magdalena Buczak, Angelika Gajda, Magdalena Mróz, Klaudia Doniec, Paweł Przeniosło, Radosław Okrajek, uczniowie klas pierwszych dzielnie zastąpili swoich poprzedników.

Jasełka Bożonarodzeniowe

Jasełka Bożonarodzeniowe

Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe w ZSZ w Skalbmierzu zbiegło się z tzw. 'końcem świata’, gdyż wystawiliśmy je 21.12.2012.

,,Świąteczna paczka"

,,Świąteczna paczka"

Co roku w grudniu młodzież pod opieką nauczycieli zorganizowała zbiórkę pieniędzy na zakup paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących z naszego terenu.

Zakupione paczki zostały przekazane do trzech rodzin z gminy Skalbmierz.

II Piknik Kariery w ZSZ w Skalbmierzu

II Piknik Kariery w ZSZ w Skalbmierzu

Już poraz drugi w ramach projektu ,,Gotowi na wyzwania" Zorganizowano Piknik Kariery.

Wygenerowano w sekund: 0.05
15,770,354 unikalne wizyty