Zegar

Losowe zdjcie

Kalendarz

<< Czerwiec 2024 >>
Po Wt r Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Brak wydarze.

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

NOWA STRONA SZKOŁY

Nowa strona szkoły od września 2023 link zszskalbmierz.edupage.org

Raport podsumowujący projekt realizowany w ramach POWER

Zapraszamy dozapoznania się z treścią raportu podsumowującego działania projektowe realizowane w ramach projektu „Uczniowie z ZSZ w Skalbmierzu na europejskim rynku pracy”, numer: 2020-1-PL01-KA102-078849. Był on realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe


RAPORT PODSUMOWUJĄCY PROJEKT 

Broszura- praktyki zawodowe w Grecji

BROSZURA CZYTAJ

 

Ślubowanie klas pierwszych

Europejski Tydzień Sportu

W dniu dzisiejszym w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla uczniów Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. W rozgrywkach reprezentacje poszczególnych klas rywalizowały między sobą o tytuł siatkarskiego mistrza szkoły.
Wszystkie mecze były bardzo zacięte i emocjonujące, a cały turniej sprawił uczniom wiele radości i satysfakcji. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła klasa 4 Tech (gim) pokonując w finale kolegów z klasy 4 Tpmr, trzecie miejsce zajęli uczniowie z klasy 3 BS.
Wszystkim uczestnikom rozgrywek serdecznie gratulujemy.

"Płonie ognisko..."????

Okazją do integracji społeczności szkolnej było zorganizowanie ogniska.
Sprzyjająca wrześniowa aura zachęcała do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Pieczone kiełbaski i chleb, a do tego rozmowy, sprawiły wiele radości i satysfakcji wszystkim uczestnikom tego miłego spotkania.
Mamy nadzieję, że tradycja spotkań integracyjnych przetrwa jeszcze przez długie lata. Jak widać z corocznie zadowolonych i roześmianych młodych twarzy, jest ona pomocna w tworzeniu się przyjacielskich więzi wśród naszych uczniów.????

Remont sali gimnastycznej

Zakończono remon sali gimnastycznej czytaj 

Światowego Dnia Fair Play

W dniu 14.09.2022 r. uczniowie naszej szkoły na stadionie miejskim w Skalbmierzu uczestniczyli w międzyklasowych biegach przełajowych na dystansie 4x200 m. Były to zawody w ramach akcji Polskiego Komitetu Olimpijskiego pod nazwą „Bieg fair play PKOl” zorganizowane z okazji Światowego Dnia Fair Play.
Po zaciętej, do ostatnich metrów rywalizacji, sztafetę wygrała reprezentacja klasy: IV Tps, drugie miejsce wywalczyła klasa III Bs, trzecie miejsce klasa IV Tpmr.
Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego p. Łukasz Jędraski oraz p. Dorota Bijak.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy wyników ????????

Narodowe czytania ,,Ballady i romanse".

Kolejna, jedenasta edycja Narodowego Czytania już za nami. Akcja zachęca Polaków do wspólnego sięgnięcia po klasyki polskiej literatury. W tym roku odczytywane były „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza.
Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu, mimo faktu bycia szkołą techniczną, posiada długą tradycję uczestnictwa w zapoczątkowanej w 2012 roku akcji Narodowego Czytania.
Wybór „Ballad i romansów" nie jest przypadkowy - mija dwusetna rocznica pierwszej publikacji tego dzieła. Zbiór utworów poetyckich wydany został w 1822 roku w Wilnie. Obecnie uznawany jest za manifest i początek polskiego romantyzmu. Ballady, takie jak: "Świtezianka", Lilije", "Powrót Taty", "Rybka" czy "Pani Twardowska", to kanon polskiej twórczości tamtego czasu.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22

,,Nasza szkoła najlepszą jest"

            Po długiej przerwie spowodowanej pandemią  Zespół Szkół Zawodowych  w Skalbmierzu gościł w swoich murach liczną grupę ósmoklasistów nie tylko z powiatu kazimierskiego ale i z ościennych.

           Przewodnim mottem spotkania było ,,Nasza szkoła najlepszą jest”.

           Grono uczniów i opiekunów przywitał Dyrektor ZSZ Pan Waldemar Czajka.

   Na sali gimnastycznej została przedstawiona fotorelacja oferowanych przez szkołę kierunków kształcenia i wydarzeń szkolnych.

Przyszli uczniowie zostali zapoznani nie tylko z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, ale mieli także możliwość udziału w różnych konkursach.

Uczniowie zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom swoje zainteresowania, które rozwijają zarówno w szkole, jak i poza nią. Ponadto umilali czas  gości występami wokalnymi. Uwagę od szkolnych artystów, odciągały obficie zastawione stoiska z kuszącymi wyrobami cukierniczymi, przygotowanymi przez uczennice klasy II branżowej szkoły I stopnia.

 Budynek szkoły został na ten dzień specjalnie przygotowany, by umożliwić odwiedzającym uczniom dokładne zapoznanie się z proponowanymi możliwościami nauki. Oprócz zaprezentowania dobrze wyposażonych sal przedmiotów ogólnokształcących, pokazano również pracownie przedmiotów zawodowych.

            Mechanicy pochwalili się zmodernizowaną salą do nauki mechaniki samochodowej, wykonali także szereg pokazów, między innymi wymianę sprzęgła w samochodzie, wymianę opon.

Zaprezentowano również nowoczesna pracownię gastronomiczną w której będą mogli się kształcić przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych.

            Wychodząc na plac szkolny, goście częstowali się kiełbaską z grilla. Na boisku szkolnym zaprezentowano sprzęt rolniczy, pod opieką instruktora jazdy można było wykonać jazdę próbną naszą „L”.

Jako że, w skalbmierskim mechaniku jest duża grupa pasjonatów motoryzacji niebywałą niespodzianką w dniu dzisiejszym był pokaz sprzętu wojskowego zaprezentowanego przez przedstawiciela  firmy Chamex z Kazimierzy Wielkiej.

            Zadowoleni uczniowie klas ósmych, długo rozmawiali ze starszymi koleżankami i kolegami, którzy raz jeszcze zachęcali ich do pojęcia nauki w tak wyjątkowej i bezpiecznej szkole. Mówili im o możliwości bezpłatnego kursu na prawo jazdy kategorii B  i T, udziału w projektach unijnych. Dyskutowali o realizowaniu swoich pasji, o łączeniu nauki z dodatkowymi zajęciami. Zachęcali, by odważnie podejmowali decyzję z wyborem szkoły, ponieważ tutaj mogą osiągnąć sukces i rozwijać swoje zainteresowania.

            Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu zakończył się na wesoło. Mamy nadzieję, że wielu goszczących w tym dniu uczniów wróci do nas, by przeżyć tutaj następne lata nauki.

 

 

 

 

Informacja dla Ósmoklasistów i ich Rodziców, Opiekunów

Informacja dla ósmoklasistów  oraz ich Rodziców i Opiekunów 

 

W dniu 16 maja 2022 został uruchomiony elektroniczny system rekrutacji do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych powiatu kazimierskiego  na stronie   https://nabor.pcss.pl/kazimierzawielka/szkolaponadpodstawowa/

System ten umożliwi składanie wniosków o przyjęcie do naszych szkół.

Zachęcamy do składania wniosków i wyboru naszej szkoły jako „szkoły pierwszego wyboru".

Oferujemy naszą pomoc i wsparcie techniczne podczas składania wniosku                         i wydruku.

Udzielamy informacji codziennie w godzinach od 8 do 14.00 w sekretariacie szkoły  lub telefonicznie pod numerem  41 3529037.

 

Spotkanie z Rodzicami

Zapraszamy Rodziców/Opiekunów

na wywiadówkę

w dniu 17 maja 2022r.  o godz. 15.30

Praktyki zawodowe w Grecji cd.

Matura 2022

 

Maturą z języka polskiego na poziomie podstawowym w dniu dzisiejszym 4 maja  rozpoczęli swoje zmagania z egzaminem dojrzałości nasi absolwenci. Mimo początkowego zdenerwowania humory dopisywały i jak się okazało, "nie taki diabeł straszny".
Jutro egzamin z matematyki, potem jezyk angielski i 11 maja ostatni z matemartyki rozszerzonej.
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki

 

Święto Narodowe 3 Maja

Konstytucja 3 maja, właśc. Ustawa Rządowa z dnia 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją.🇵🇱🇵🇱

 🇵🇱Praktyki zawodowe w Grecji

 

1 maja grupa młodzieży wyjechała na praktyki zawodowe do Grecji. Dwa tygodnie tam spędzone zapewne poszerzą ich wiedzę oraz wzbogacą CV o nowe doświadczenia.
Projekt „Uczniowie z ZSZ w Skalbmierzu na europejskim rynku pracy” o numerze 2020-1-PL01-KA102-078849 jest finansowany w ramach Programu Unii Europejskiej Program Edukacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.

 

Pożegnanie absolwentów 2022

W piątek 29 kwietnia 2022 roku odbyło się uroczyste zakończenie szkoły przez klasę IV technikum.

Absolwentów pożegnał pan Dyrektor Waldemar Czajka. Następnie wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

,,Do zobaczenia w dorosłym życiu 
Życzymy Wam szerokiej drogi. Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Was los, będziecie godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie też, że jej drzwi będą dla Was zawsze otwarte. Niech omijają Was troski, smutki i zwątpienia, a towarzyszy radość, zrozumienie, przyjaźń i jakże potrzebna nadzieja." tymi słowami młodsi koledzy pożegali absowentów technikum.

Światowy dzień książki i praw autorskich

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
" Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetniania w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach" Cyceron.

 

Wygenerowano w sekund: 0.05
41,887,559 unikalne wizyty