Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Wrzesień 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

,,Wesele" St. Wyspiańskiego na stulecie Niepodległości

             A to Polska właśnie, Cóż tam panie w polityce? Trza być w butach na weselu...

Te i inne cytaty Wesela Stanisława Wyspiańskiego uświetniły listopadowe obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości  w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu.

  Młodzież pod kierunkiem pań Ilony lipka i Doroty Bijak  przygotowała  spektakl teatralny Stanisława Wyspiańskiego Wesele  z rozmachem.

   14 listopada 2018 roku nasza szkoła zamieniła się w tym dniu w prawdziwą chatę bronowicką,  z weselną muzyką        i  bryczką z dostojnymi rumakami, w której zasiadła para młoda.       

   W progach szkoły  witano wszystkich  chlebem i solą oraz tradycyjnym chlebkiem  ze smalcem.  Zaproszonych  gości weselnych, czyli przedstawicieli  różnych środowisk (władze powiatu, miasta,  emerytowanych nauczycieli , urzędników , duchowieństwo,           a także   uczniowiów  z  okolicznych  szkół wraz ze swoimi dyrektorami i nauczycielami) powitała dyrektor szkoły pani Beata Malinowska.

Dlaczego Wesele Stanisława Wyspiańskiego ?

           Bo spełnia rolę dramatu narodowego i dramatu społecznego. Bo przesłanie utworu  dotyczy  marzeń  Polaków o niepodległości i wolności.

Bo ziścił się wizjonerski sen   poety o wolnej ojczyźnie, choć sam dramaturg, niestety,  nie doczekał tej chwili.

Spektakl teatralny w wykonaniu  młodzieży był niezwyle przejmujący i pouczający, dotykał najtrudniejszych spraw narodowych.

        Wrażenie autentyczności chłopskiego wesela  z początku  XX wiek wywołała nie tylko scenografia, lecz także stroje aktorów, którzy wcielili się w postacie dramatu.

  Obserwowaliśmy  na scenie chatę weselną, a w niej pogodzonych i połączonych radością (bo taką chwilą jest wesele) przedstawicieli dwu warstw: chłopów i inteligencji. 

Owacjom nie było końca. Uczniowie – odtwórcy ról otrzymali gratulacje za wysokie umiejętności artystyczne, zaangażowanie i oprawę muzyczną. Gratulowano także pomysłu paniom, które zrealizowały tak duże przedsięwzięcie kulturalne.

       Po spektaklu pani dyrektor zprosiła gości na słodkie, biało-czerwone ciasteczka przygotowane przez naszą młodzież        i poprosiła o wspólne zasadzenie Drzewa Wolności przed budynkiem szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tego wydarzenia.

 

Dorota Bijak

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Dla Niepodległej

Każdy kraj, każde państwo posiada swój hymn -pieśń z którą się identyfikuje.
Polska również ma swój hymn, którym jest Mazurek Dąbrowskiego. Dziś 9 listopada 2018 o godzinie 11.11 w ramach akcji "Dla Niepodległej" zaśpiewaliśmy wspólnie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

 

Światowy Dzień Walki z Otyłością

Światowy Dzień Walki z Otyłością

24 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Walki z Otyłością. Dzień ten stanowił okazję, aby zastanowić się nad zmianą sposobu odżywiania, porzucić złe nawyki żywieniowe, rozpocząć uprawianie jakiegoś sportu, czy po prostu zażywać codziennie więcej ruchu.
Kamila Koczur i Krzysztof Zbojak przedstawili krótką prelekcję na temat niekorzystnych zachowań, które mogą prowadzić do otyłości. Z pomocą koleżanki Ilony Karasińskiej uczniowie mieli możliwość wyliczyć swój Wskaźnik Masy Ciała, czyli potocznie BMI.
Aby zachęcić swoich kolegów i koleżanki do zdrowego odżywiania uczniowie z klas II i III Tż przygotowali „owocowo –warzywne drugie śniadanie” pod czujnym okiem pań: Patrycji Gorgoń i Gabrieli Skowron.
Po degustacji przekąsek uczniowie zgodnie stwierdzili, że „warzywa też są smaczne”.

 

Sadzenie drzew nad zalewem

 

 

 

 

 

NIEPODLEGŁA

NIEPODLEGŁA

Obecnie trwają przygotowania zwieńczające obchody 100-lecia Niepodległości Polski. Uczniowie przygotowują spektakl teatralno-muzyczny „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Już dziś zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Skalbmierz do jego obejrzenia w murach naszej szkoły w listopadzie.

Czarodziejskie Drzewo 2018- Nagroda Klubu Gaja

W dniu 10 października 2018 roku już po raz szesnasty Klub Gaja zainaugurował ogólnopolską akcję Święto Drzewa, tym razem na terenie Służewskiego Domu Kultury w Warszawie.

Wspólnie z samorządowcami, przedstawicielami świata kultury i ekologii, ambasady amerykańskiej, nauczycielami i uczniami posadzono symbolicznie kilka drzew jabłoni, wiśni, brzozy i klonu. Pośród tak zacnego grona był również przedstawiciel naszej szkoły, który również przyłożył swoją rękę do posadzenia jednego z drzew. Nasza obecność na centralnej inauguracji tegorocznego Święta związana była z zaproszeniem wystosowanym przez Klub na galę wręczenia nagrody dla szkoły w kategorii Czarodziejskie Drzewo za działania edukacyjne i sadzenie drzew w poprzednich edycjach Święta Drzewa.  Statuetkę Czarodziejskiego Drzewa i dyplom odebrał z rąk prezesa Klubu Gaja  Jacka Bożka, opiekun Szkolnego Klubu Ekologicznego p. Krzysztof Grądek.  Nasza szkoła znalazła się w gronie dziesięciu laureatów tej nagrody  z całej Polski. Ponadto otrzymaliśmy dwie sadzonki buka, jedne ze stu ofiarowanych przez ambasadę amerykańską na 100 lecie niepodległości naszego kraju, które zostaną posadzone na terenie naszej szkoły.


Ślubowanie klas pierwszych w duchu patriotyzmu

Ślubowanie klas pierwszych w duchu patriotyzmu

 

„Jeśli chcesz znaleźć źródło,

musisz iść do góry, pod prąd.

Przedzieraj się, szukaj,

nie ustępuj!”(Jan Paweł II)

 

Takie hasło przyświecało uroczystości ślubowania klas pierwszych, połączonej z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.  Było też kontynuacją rozpoczętych w marcu obchodów 100-lecia Niepodległości w naszej szkole. Wykonana przez uczniów biało-czerwona Palma Wielkanocna wyróżniała się wtedy w kolorowym korowodzie na rynku skalbmierskim. W tym duchu, po uroczystym ślubowaniu, pierwszoklasiści posadzili przed budynkiem szkoły 100 tulipanów, które wiosną, mamy nadzieję, zakwitną w kolorach biało-czerwonej flagi.      

 

Dzień języków obcych 2018

Dzień języków obcych 2018

W dniu 26 września uczniowie w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu świętowali Dzień Języków Obcych. Celem obchodów było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu i zachęcić do wytrwałej i systematycznej nauki języków obcych.

Kurs operatora wózków widłowych w ZSZ w Skalbmierzu

W ramach realizacji projektu ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy" 22 uczniów z klas III i IVT technikum pojazdów samochodowych ma możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji  - operatora wózków widłowych.

 

Dodatkowe umiejętności i kwalifikacje w ZSZ w Skalbmierzu

W dniach od 1 do 5 pażdziernika 2018r. w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu uczniowie klasy  IIITs uczestniczyli w kursie  - Operator Programista Obrabiarek Sterowanych Numerycznie CNC. Poznali podstawy programowania w standardzie ISO. Zajęcia praktyczne opierały się na wykorzystaniu frezarki do wycięcia zaprojektowanych elementów.

 

Uczniowie pod okiem specjalisty samodzielnie przygotowali  obróbkę elementów na frezarce z zastosowaniem poznanych cykli obróbczych. Dokonali  pomiarów kontrolnych wykonywanych elementów za pomocą narzędzi pomiarowych.Opracowali technologie dla obróbki wybranych elementów m.in. strategia obróbki, dobór narzędzi i parametrów, programowanie z wykorzystaniem cykliobróbczych.

Uczniowie z  dużym zaangazowaniem uczestniczyli w poszczególnych modulach, zdobywając nowe umiejętności.

 

 


 

 

Grupa uczniów z IIITMr - mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczy z w kursie spawania metodą TIG w Nowym Sączu od 1 do 12 października.

Spotkanie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klasy I, III, IV technikum oraz klasy IB branżowej szkoły I stopnia na spotkanie z wychowcami klas

w dniu 19 września 2018r. o godzinie 15.30.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Realizacja projektu ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

 

 

W dniach od 14 do 20 lipca 2018 - 17 uczniow ZSZ w Skalbmierzu wzieło udział w wyjazdowych warsztatch językowych realizowanych w ramach projektu ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy".

 


 

 

W dniach od 23.07 do 22. 08.2018r.  - 11 uczniów klasy III technikum pojazdów samochodowych wzieło udzial w stażach zawodowych. Staże odbywały się w czterech warsztatch samochodowych. 

Informacja dla uczestników warsztatów językowych od 14.07 do 20.07.2018r.

Informacja dla uczestników warsztatów językowych– od 14.07 do 20.07.2018r.

Warsztaty rozpoczynają się w dniu 14.07.

Miejsce szkolenia – Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy Zacisze w Krzyżanowicach Dolnych k. Pińczowa

1. Zbiórka uczestników pod szkołą o godzinie 11.45. w dniu 14.07.2018 r. Odjazd autobusu – godzina 12.15

2. Uczestnik musi przynieść wypełnioną i podpisaną przez siebie (osoby pełnoletnie) lub rodzica kartę uczestnika obozu. Jest to bardzo ważne, ponieważ karta zawiera informację o szczepieniach, chorobach itp.

3. Uczestnik musi przeczytać, wydrukować, podpisać (rodzic w przypadku osób niepełnoletnich) oraz przynieść na miejsce zbiórki regulamin obozu.

4. Karta oraz regulamin są do pobrania na stronie internetowej LingoFun www.lingofun.pl w zakładce – dokumenty do pobrania.

5. Warsztaty kończą się w dniu 20.07. Uczestnicy zostaną zawiezieni pod szkołę. Ok. godziny 12.00 będą na miejscu w dniu zakończenia. Osoby niepełnoletnie muszą być odebrane przez jednego z rodziców lub muszą mieć upoważnienie od rodziców na bycie odebranym przez inną osobę pełnoletnią.Bardzo proszę o przekazanie informacji dot. diety – np. bezglutenowa, wegetariańska, normalna itp. pani Annie Kruk

6. W razie zapytań uprzejmie proszę o kontakt na adres e-mail: kontakt.lingo@gmail.comW temacie wiadomości mailowej proszę wpisać : warsztaty językowe Skalbmierz

Osoba do kontaktu : Agnieszka Janowska

Wakacje na pływalni

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

 Zakończenie Roku Szkolnego to czas podsumowań wspólnej pracy uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
To radość ze wspólnego uczenia się uczniów i nauczycieli, realizacji udanych projektów, ciekawych działań, konkursów, zawodów sportowych, festynów oraz spotkań integracyjnych. To, co dzieje się w naszej szkole każdego dnia, jest naszą najlepszą wizytówką.

 

Drodzy Uczniowie,

gratulujemy wszystkich Waszych sukcesów i osiągnięć. Przed Wami dwa miesiące wakacji, życzymy Wam udanego, ciekawego i aktywnego wypoczynku, czasu spędzonego ciekawie, ale także bezpiecznie. 
Mamy nadzieję, że również wakacje będą inspiracją do dalszego rozwoju oraz nauki, wszak jak wiecie, uczymy się nie tylko w szkole.

 

Podczas podsumowania roku szkolnego uczniowie otrzymali zaświadczenia ukończenia róznych kursów i szkoleń realizowanych w ramach projektu pn.  ,, Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy" .

Uczestnikami projektu jest 56 uczniów klas II i III technikum, oraz IIIS zasadniczej szkoły zawodowej.

Cała grupa uczestniczyła w szkoleniu ,,Coaching kariery dla uczniów".

Uczniowie klasy IIIS ukończyli  szkolenie  ,,Klimatyzacja w pojazdach samochodowych".

Uczniowie klasy IITż - ukończyli  - kurs carvingu; profesjonalny barista, a także realizują kurs prawa jazdy kat B.

 

 

 

 

 

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach dodatkowych.

 

Zajęcia profilaktyczne,,Podstępne WZW" i ,,Znamię znam je"

Kolejny cykl realizacji programów profilaktycznych  pt. „Podstepne WZW” i „ Znamię znam je” został zakończony w naszej szkole.

Uczniowie mogą brać udział w programach i korzystać z ciekawych materiałów edukacyjnych dzięki współpracy szkoły z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielach   pod honorowym patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego i Fundacji Gwiazda Nadzieii.  Pani  Karolina Czapla-Łuźniak jako szkolny koordynator programu prowadziła lekcje profilkatyczne w klasach I  oraz w ramach przypomnienia i aktualizjacji informacji w klasach II.

Po zajeciach uczniowie klasy II  zaprojektowali ulotę infornacyjną i  wykonali gazetkę profilaktyczną.

 Klasa IB - grupa podczas zajęć.

Grupa II Tż  

 

Klasa IT po zajęciach z ulotkami

Lekcja na 12 gwiazdek

7 maja uczniowie IIT i IB  ZSZ w Skalbmierzu wzięli udział w „Lekcji na 12 gwiazdek”- przedsięwzięciu, której inicjatorem i współtwórcą jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce . Kampania obejmie Małopolskę, Świętokrzyskie oraz Podkarpacie.

Warsztaty są  prowadzone przez ekspertów Wyższej Szkoły Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie. ”Lekcja na 12 gwiazdek” to przedsięwzięcie przybliżające obywatelom, głównie młodzieży, tematy związane z Polskim członkostwem w Unii Europejskiej, a szczególnie możliwościami jakie mają mieszkańcy południowo-wschodniej Polski. Do tych szans można zaliczyć m.in. możliwość pracy, studiowania czy podróżowania bez paszportu w wybranym państwie europejskim. 

Tematem 2 godzinnego spotkania, w naszej szkole był: „Wspólny Rynek, czyli edukacja i praca w Unii Europejskiej ” . Spotkanie podzielono na dwie części. Część ogólna dotyczyła znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich i zachęcała do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. 

Pierwszym zadaniem było wypisanie dwóch rzeczy, które lubimy w Europie. Padło wtedy wiele ciekawych oraz różnorodnych haseł jak: kultura, jedzenie, strefa Schengen, projekty edukacyjne, fundusze unijne, wielokulturowość,  jedność i bezpieczeństwo. W drugiej części została omówiona każda z czterech swobód unijnych tj. swobodny przepływ towaru, swobodny przepływ usług, swobodny przepływ kapitału oraz swobodny przepływ osób. ”. Celem ogólnym zajęć było uświadomienie zebranym znaczenia i roli praw wynikających z dostępu do wspólnego rynku. Chodzi m.in. o indywidualną możliwość skorzystania z Programu Erasmus+, zwłaszcza studiów i wolontariatu europejskiego. Ostatnim punktem było wspólne zdjęcie oraz rozdanie nagród osobom szczególnie aktywnym podczas zajęć. Obie klasy zgodnie zaliczyły tą lekcję do  bardzo udanych i mają nadzieję na więcej takich zajęć. Bardzo dziękujemy koordynatorom tego projektu, czyli panom Dominikowi Łazarzowi i Mikolajowi Voroninowi za profesjonalne przeprowadzenie niestandardowej „Lekcji na 12 gwiazdek” w naszej szkole.

Opracowała : Beata Zaręba-Majewicz

VIII Edycja Konkursu "Moja Ziemia Rodzinna" - Miejsca Pamięci, Walk, Męczeństwa

XV Bieg im. Stanisława ze Skalbmierza o puchar Burmistrza MiG oraz Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

W dniu 5 czerwca 2018 r. nad zalewem w Skalbmierzu odbył się XV bieg przełajowy im. Stanisława ze Skalbmierza.

Organizatorami zawodów byli: Burmistrz Miasta i Gminy w Skalbmierzu, którego reprezentował Sekretarz Pan Mirosław Magnes i Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu Pani Beata Malinowska. Gośćmi byli ks. Marian Fatyga – Proboszcz Parafii Skalbmierz oraz Pan Piotr Binkowski – dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych  w Skalbmierzu.

Pogoda dopisała wyśmienicie. Do XV edycji biegu zgłosiła się rekordowa ilość uczestników, bo aż 123 uczniów i uczennic ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów ze Skalbmierza, Czarnocina, Topoli, Pałecznicy i Cieszków.

 

Wyniki Biegu:

Dziewczęta – Szkoła Podstawowa (kl. IV) dystans 500 m

I miejsce – Julia Borek SP w Skalbmierzu

II miejsce – Anna Zbojak SP w Cieszkowach

III miejsce – Wiktoria Szlęk SP w Czarnocinie

 


Chłopcy – Szkoła Podstawowa (kl. IV) dystans 500 m

I miejsce – Paweł Kądziela SP w Skalbmierzu

II miejsce – Dominik Skwarczyński SP w Skalbmierzu

III miejsce – Szymon Przybycień SP w Skalbmierzu

 


Dziewczęta – Szkoła Podstawowa (kl. V i VI) dystans 600 m

I miejsce – Milena Galus SP w Skalbmierzu

II miejsce – Martyna Bugaj SP w Skalbmierzu

III miejsce – Wioleta Sobecka – SP w Czarnocinie


Chłopcy – Szkoła Podstawowa (kl. V i VI) dystans 600 m

I miejsce – Bartosz Brociek SP w Skalbmierzu

II miejsce – Wiktor Piotrowski SP w Czarnocinie

III miejsce – Mateusz Konderak SP


Dziewczęta – Szkoła Podstawowa (kl. VII) i Gimnazjum dystans 800 m

I miejsce – Natalia Wleciał Gimnazjum w Pałecznicy

II miejsce – Żaneta Seweryn SP w Czarnocinie

III miejsce – Zuzanna Zawartka Gimnazjum w Pałecznicy

 


Chłopcy Szkoła Podstawowa (kl. VII) i Gimnazjum dystans 1000 m

I miejsce – Bartłomiej Jajeśniak SP w Czarnocinie

II miejsce – Jakub Musiał Gimnazjum w Skalbmierzu

III miejsce – Mateusz Sorkowicz SP w Skalbmierzu

 


Dziewczęta Szkoły Ponadgimazjalne

I miejsce - Magdalena Darmoń ZSZ Skalbmierz

Chłopcy Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce – Kamil Maj ZSZ Skalbmierz

II miejsce – Tomasz Dubaj ZSZ Skalbmierz

III miejsce – Krzysztof Zbojak ZSZ Skalbmierz


Zawody przebiegały w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Szczególnie widowiskowe były ostatnie metry przed metą, gdzie zawodnicy rozegrali bardzo zaciętą rywalizację  o zwycięstwo i miejsca na podium. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i zapewniali, że wrócą tu za rok, aby powalczyć o lepsze miejsce w skalbmierskich biegach przełajowych.

Organizatorzy zapraszają już wszystkich chętnych za rok. Może uda się znów pobić rekord frekwencji uczestników zawodów w tradycyjnym już - biegu przełajowym nad zalewem  w Skalbmierzu.

Wygenerowano w sekund: 0.08
9,192,145 unikalne wizyty