Zegar

Losowe zdjcie

Kalendarz

<< Czerwiec 2024 >>
Po Wt r Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Brak wydarze.

Logowanie

Nazwa uytkownika

HasoNie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso

Życzenia Świąteczne

Pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych, dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość życzą
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz cała społeczność uczniowska Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu 🐇🐑🐣

Konkurs dla ósmoklasistów ,,Bezpieczeństwo i technika samochodowa"

 

8 kwietnia w Zespole Szkól Zawodowych w Skalbmierzu odbyła się kolejna edycja konkursu "Bezpieczeństwo i technika samochodowa" pod patronatem dyrektora szkoły Waldemara Czajki.
Do konkursu stanęło 21 dwuosobowych drużyn ze szkół podstawowych w Skalbmierzu, Cudzynowicach, Kazimierzy Wielkiej, Sokolinie, Opatowcu, Dobiesławicach, Kamieńczycach, Czarnocinie.
Pierwsze miejsce zajęła szkoła z Dobiesławic, którą reprezentowali Dawid Tańculski i Daniel Tańculski.
Drugie miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Kazimierzy Wielkiej: Bartosz Bryła i Maciej Kowalski.
Na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Skalbmierzu: Paweł Kądziela i Aleksander Belski.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy

 

Palma Wielkanocna 2022

Po dwóch latach przerwy,spowodowanych pandemią, wróciliśmy do pięknej tradycji przygotowywania palmy wielkanocnej na Niedzielę Palmową


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Start kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej miał miejsce w dniu 29 marca br. Etap gminny zorganizowany przez władze samorządowe i gminny zarząd OSP w Skalbmierzu zgromadził 16 uczestników, wśród nich nasze uczennice Annę Czarny i Małgorzatę Wiśniowską. Uczestnicy rozwiązywali test pisemny i odpowiadali ustnie na wylosowane pytania. Komisja konkursowa pod przewodnictwem młodszego brygadiera Krzysztofa Wojtasika sprawdziła testy i oceniła wypowiedzi uczestników w części ustnej. W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajęła Anna Czarny, natomiast II Małgorzata Wiśniowska. Na podstawie regulaminu kwalifikacje do etapu powiatowego uzyskała Anna Czarny. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dobry wynik w dalszej części OTWP.


Solidarni z Ukrainą cz.II

 

"Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz"😀♥️
Dziękujemy całej społeczności szkolnej za dar serca na rzecz osób potrzebujących, w ramach akcji szkolnego klubu wolontariatu - Solidarni z Ukrainą 🇺🇦🇵🇱

Zawody sportowe

 

W piątek  4 marca nasza drużyna zdobyła mistrzostwo w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej 🥇🏆🏐
Brawo chłopaki, gratulacje dla trenera 👍

 

Solidarni z Ukrainą

We współpracy z Fundacją Dajemy Wybór włączamy się w akcję pomocy na rzecz walczącej Ukrainy.
Zwracamy się do uczniów i ich rodzin, nauczycieli oraz pracowników szkoły o dar serca.
Co zbieramy?
* środki opatrunkowe i leki przeciwbólowe
* środki higieniczne
* żywność i środki higieniczne dla dzieci
* żywność hermetycznie zamykaną typu konserwy
* śpiwory, koce, termosy
* Nie zbieramy odzieży i obuwia!!!!
Wszystkie rzeczy można przynosić już od jutra do sekretariatu lub biblioteki szkoły.
Pomóżmy w tak błahy sposób jak zakup konserwy, paracetamolu czy chusteczek nawilżających.
Ukraina walczy o swoją i naszą przyszłość.🇺🇦🇵🇱
Z góry dziękujemy i liczymy na otwartość Waszych serc.
Szkolny Klub Wolontariatu

1marca Narodowy Dzień Pamięci,, Żołnierzy Wyklętych"

 

Młodzież ZSZ w Skalbmierzu 1marca Narodowy Dzień Pamięci,, Żołnierzy Wyklętych" uczciła krótkim apelem żołnierzy niezłomnych.
,,Żołnierze Wyklęci", najwierniejsi obrońcy Rzeczypospolitej, skazani na hańbę, nazywani "zaplutymi karłami reakcji..." doczekali się wreszcie czasów, że o nich się mówi i pamięta.
W tym dniu szczególnym solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami Ukraińcami. Mówimy NIE wojnie i dramatowi jaki się dzieje w XXI wieku w Europie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022

 

Podczas 30 finału WOŚP nasze uczennice zebrały 909,61zł.
Nie straszna im była dzisiejsza aura, dziękujemy ♥️❤️ gramy do końca świata i jeden dzień dłużej

Rozpoczęcie naboru na praktyki zagraniczne w Grecji

Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu rozpoczyna rekrutację uczestników w ramach projektu „Uczniowie z ZSZ w Skalbmierzu na europejskim rynku pracy”, numer 2020-1-PL01-KA102-078849, finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt na aktualnym etapie zakłada mobilność zawodową w Grecji dla 25 uczniów (będzie to odpowiednio 15 i 10 uczniów z technikum pojazdów samochodowych oraz technikum mechanizacji rolnictwa), którym towarzyszyć będzie 2 nauczycieli jako osoby towarzyszące. W ramach mobilności uczniowie realizować będą 80-godzinny program praktyk zawodowych oraz program edukacyjno-kulturowy.

 

Dokładny harmonogram rekrutacji i wszelkie szczegóły dotyczące grupy docelowej projektu znajdują się w Regulaminie Rekrutacji, który stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia. Prosimy o dokładne zapoznanie się z tym dokumentem i spełnienie wszystkich wymagań. Formularze zgłoszeniowe i inne potrzebne dokumenty można pobrać poniżej lub znaleźć w Sekretariacie Szkoły. Wszelkie pytania czy wątpliwości, a także wypełnione formularze kierować do Koordynatora Projektu – Pani Beaty Zaręby-Majewicz

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA PROJEKTU

REGULAMIN REKRUTACJI

REGULAMIN WYJAZDU NA ZAGRANICZNĄ MOBILNOŚĆ ZAWODOWĄ

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI

Razem na święta

W ramach akacji ,,Razem na święta’’ uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu przygotowali kartki świąteczne z życzeniami, stroiki oraz słodycze dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w BejscachMikołajki

Tymczasem na warsztatach szkolnych...

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby

103 rocznica Odzyskania Niepodległości

"Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska" Wincenty Witos.
W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie z klas IB i IIITP zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który wprowadził zgromadzonych w atmosferę zadumy i refleksji.
Jak podkreślił pan dyrektor, Waldemar Czajka, święto to sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Musimy pamiętać o przeszłości, o tych, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Akademię przygotowały panie Dorota Bijak i Gabriela Skowron

Święto Drzewa - Drożejowice

Zgodnie z zapowiedzią przy ładnej, choć wietrznej pogodzie, w dniu wczorajszym sadziliśmy kolejne drzewka na ziemi skalbmierskiej. Wraz z druhami OSP Drożejowice posadziliśmy dęby, buki i sosny wokół terenów rekreacyjnych tej miejscowości. Miejscowi strażacy pod wodzą prezesa Zbigniewa Fuci nie tylko spieszą na ratunek w razie potrzeby, ale również dbają o zielone tereny w swojej miejscowości. Posadzone drzewka będą więc pod dobrą opieką. Za rok kolejne tereny zostaną zadrzewione przez uczniów naszej szkoły.🌳🌲🌳🌳

Święto Drzewa - Grodzonowice

Kolejna odsłona tegorocznej edycji "Święta Drzewa" organizowanej przez naszą szkołę. Tym razem posadziliśmy 40 sadzonek drzew ( dąb, buk, sosna ) na terenie przy świetlicy wiejskiej w Grodzonowicach. Dzięki sprawnej współpracy naszych uczniów na czele z dyrektorem szkoły z przedstawicielami miejscowej, Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich drzewka już zapuszczają korzenie. W piątek kolejna odsłona naszych Eko-działań🌲🌳

Szkoła Pamięta

 

W dniach 28-29 października 2021r. odbyły się wycieczki w ramach akcji Ministra Edukacji Narodowej ”Szkoła Pamięta".
Wycieczki, w której uczestniczyli uczniowie klas IIITp i IB rozpoczęły się od cmentarza parafialnego w Skalbmierzu, gdzie znajduje się Kwatera z okresu I i II wojny światowej. Obiekt powstał na okoliczność pochówku poległych żołnierzy różnych armii z okresu I wojny, żołnierzy września 1939 r. oraz żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich poległych w bitwie o Skalbmierz w sierpniu 1944 r.
Z przodu pomnika widnieje napis o treści: "Bohaterskim żołnierzom Wojska Polskiego, Armii Krajowej, poległym za wolność Ojczyzny w walce z Niemcami hitlerowskimi w Skalbmierzu we wrześniu 1939 r. i w powstaniu 26.VII. - 5.VIII.1944 r. ,,Społeczeństwo miasta Skalbmierz". U podnóża pomnika granitowa tablica pamiątkowa z napisem o treści: "Pamięci bohaterskich Żołnierzy Plutonu Szturmowego I "Dominiki" II Bat. 210 P.P. 106 D.P. Armii Krajowej wiernych Bogu i Ojczyźnie, poległych w walce z Niemcami w obronie pacyfikowanego Skalbmierza 5 Sierpnia 1944 r.
Na cmentarzu uczniowie odwiedzili również mogiłę Franciszka Pudo ps. Sokół.
Kolejnym etapem wycieczki był Pomnik Ofiar Pacyfikacji Skalbmierza.
Ostatnim etapem wycieczek był skwer im Stanisława ze Skalbmierza. Na placu w pobliżu kościoła znajduje się Pomnik Niepodległości, postawiony w formie kolumny
zawierający tablicę granitową z napisem: "PAMIĘCI OSWOBODZENIA WOLĄ BOGA I POŁĄCZENIA W DAWNĄ CAŁOŚĆ ROZDARTEJ PRZEZ WROGÓW OJCZYZNY W LATACH 1772-1918".
Przy skwerze znajduje się również pomnik świętego Jana Pawła II, wielkiego Polaka, przy którym młodzież również zapaliła znicz.
Wycieczki były wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.
Osoby odpowiedzialne: p. Dorota Bijak, p. Wioletta Sambur i p. Anna Kruk.

 

Ślubowanie klasy pierwszej

 

W dniu 13 października po raz kolejny w naszej szkole została odczytana Rota ślubowania. W poczet społeczności "Sorbony" zostali przyjęci uczniowie szkoły branżowej I stopnia.
Pan dyrektor, Waldemar Czajka, życzył uczniom przede wszystkim wytrwałości oraz samych sukcesów w nauce. Wyróżnieni pedagodzy otrzymali od pana dyrektora Nagrody Dyrektora Szkoły.
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz symboliczne kwiaty na ręce dyrekcji od całej społeczności uczniowskiej złożył Marcel Mucha, uczeń klasy IIITP.
Po uroczystości ślubowania jak tradycja nakazuje uczniowie klasy pierwszej zasadzili przed szkołą symboliczne drzewko.

Szkolny Klub Wolontariatu

Szkolny Klub Wolontariatu nie był obojętny wobec potrzebującej pomocy maleńkiej Zosi. Do akcji zbiórki kasztanów uczniowie włączyli się bardzo chętnie. Zebraliśmy 6 worków kasztanów.
Zosiu trzymamy kciuki za Ciebie ❤️♥️❤️

Pomagamy Kacprowi

Dzięki ofiarności, dobrym otwartym sercom a także determinacji w działaniu udało nam się uzbierać 14318 zł i 10 funtów na rehabilitację naszego absolwenta Kacpra Pacyny💪♥️
Kacper wierzymy, że staniesz na nogi.
Trzymamy za ciebie mocno kciuki i mamy nadzieję, że szybko nas odwiedzisz ❤️❤️

Wygenerowano w sekund: 0.05
40,847,479 unikalne wizyty