Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Listopad 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Informacja

 

 

Tytuł: Projekt Praktyczne doświadczenie zawodowe kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy” z dofinansowaniem!

 

Jest nam niezmiernie milo ogłosić, że projekt „Praktyczne doświadczenie zawodowe kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy”, numer 2019-1-PL01-KA102-062104 został zaakceptowany do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W jego ramach 55 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu wyjedzie na zagraniczną mobilność zawodową do Grecji. Będą to uczniowie kształcący się w następujących zawodach: Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Mechanizacji Rolnictwa, Technik Pojazdów Samochodowych. Realizować oni będą 80-godzinny program praktyk oraz program kulturowy. Projekt jest realizowany we współpracy z grecką organizacją Olympus Education Services. Założenia i cele projektu są następujące:


1. Rozwój wśród nauczycieli i uczniów kompetencji językowych z naciskiem na słownictwo branżowe oraz codzienną komunikację w języku angielskim.


2. Stworzenie zestawu certyfikatów projektowych i innych narzędzi, które pozwolą zapewnić jak największą uznawalność efektów kształcenia uzyskanych dzięki uczestnictwie w projekcie i staną się podstawą do zbudowania dobrego CV.


3. Zwiększenie szans młodzieży z naszej szkoły na rynku pracy, poprzez umożliwienie im nabycia cennych kompetencji (językowych, zawodowych, społecznych), uzyskanie doświadczenia wynikającego z praktykowania w prawdziwym środowisku pracy czy wykreowanie wielu pozytywnych postaw związanych z podejściem do pracy, ale również swoich umiejętności i wiedzy.


4. Rozwój kadry pedagogicznej w zakresie metodologii nauczania, ale również zarządzania i realizacji projektów. Zyskane w tej materii doświadczenie pozwoli na realizacje kolejnych, bardziej zaawansowanych inicjatyw.


5. Pozyskanie nowych partnerów zagranicznych i stworzenie platformy służącej wymianie dobrych praktyk i doświadczeń między sektorem edukacji zawodowej a rynkiem pracy.


6. Zwiększenie renomy szkoły w regionie - rozwój europejskiego wymiaru placówki.


7. Wzrost świadomości uczniów w zakresie odmienności kulturowej. Wykształcenie takich postaw jak: tolerancja, ciekawość świata, otwartość. Zapoznanie uczniów z Grecją, jej kulturą, historią czy tradycją.


8. Umożliwienie uczniom 3 kierunków kształcenia (technik mechanizacji rolnictwa, technik pojazdów samochodowych i technik żywienia i usług gastronomicznych) oraz zawodu Kucharz przetestowania swoich umiejętności i wiedzy nabytej w trakcie edukacji szkolnej. Pozwoli to zidentyfikować swoje mocne i słabe strony i pomoże ustalić dalszą ścieżkę rozwoju zawodowego.


9. Integracja uczniów z różnych klas i kierunków, co wpłynie pozytywnie na realizację wewnątrz szkolnych inicjatyw, w których biorą udział uczniowie w różnym wieku i z różnych klas. Dodatkowo będzie to w perspektywie długofalowej budować jeszcze lepszą atmosferę w szkole i wzmacniać współprace na linii uczniowie - nauczyciele.

 

Rekrutacja dla chętnych wzięcia udziału w projekcie rozpocznie się wkrótce. I mobilność zagraniczna odbędzie się między 11 a 22 listopada 2019 roku (+ 2 dni podróży).

zadania realizowane w ramach projektu ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancja sukcesu na rynku pracy".

 

W ramach realizacji  projektu 29 uczniów klasy IVT wzieło udział w tygodniowym szkoleniu językowym w Sandomierzu.

Podczas szkolenia doskolanalili  język angielski pod czujnym okiem native speakerów. Młodzież chętnie brała udział w interesującyh warsztatch, dzięki któym przełamali bariery językowe, wzbogacili słownictwo, otworzyli się na poznanie nowych kultur. Ten wyjazd pokazł im jak wazną rolę w obecnych czasach odgrywa znajomość jezyka obcego. Przy okazji mogli zwiedzić piękne miasto Sandomierz. 

 

 

 

 

Od 1 lipca do 31 lipca 2019r.  - 25 uczniów klasy IVT  technikum żywienia i usług gastronomicznych i technikum pojazdów samochodowych. a od 08 lipca do 8 sierpnia 2019 - 10 uczniów klasy IVT technikum mechnizacji rolnictwa i agrotoniki odbyło staże zawodowe.

Kolejna Akcja Krwiodawstwa w naszej szkole

Kolejna Akcja Krwiodawstwa w naszej szkole

„Oddać własną krew - dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia …Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą silniejsi we wszystkich częściach świata”

                                                                                          Jan Paweł II

W dniu 10 czerwca 2019r odbyła się kolejna Akcja Krwiodawstwa w naszej szkole, która cieszyła się duzym zainteresowaniem za strony pełnotetnich uczniów jak i nauczycieli. Mimo,że nie wszyscy chętni mogli oddać krew -udało się zebrać 11,25 litrów krwi.

 Głównym celem akcji była pomoc nie tylko ofiarom nieszczęśliwych wypadków, ale również wszystkim potrzebującym, mając na uwadze, że kiedyś sami możemy potrzebować takiego daru serca. 

Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy !

Relacja z XVI biegu przełajowego

Relacja z XVI biegu przełajowego

W dniu 4 czerwca 2019r. wokół Zalewu Skalbmierskiego odbył się już po raz XVI bieg przełajowy im. Stanisława ze Skalbmierza o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skalbmierz, Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu oraz Księdza Proboszcza Parafii Skalbmierz

 

116  - dziewcząt i chłopców  ze szkół podstawowych i gimnazjum wzięło udział w tegorocznym biegu.

 

Organizatorami  zawodów sportowych byli  Burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz p. Marek Juszczyk, Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu p. Beata Malinowska, Ksiądz Proboszcz Marian Fatyga

 

Biegi odbyły się w trzech  kategoriach, na dystansach dostosowanych do wieku uczestników.

Oto wyniki:

 

I  kategoria – szkoły podstawowe klasy IV-VI

 – chłopcy:

 1. Piotr Kądziela – szkoła podstawowa Skalbmierz
 2. Paweł Kądziela  - szkoła podstawowa Skalbmierz
 3. Bartosz Sorkowicz - szkoła podstawowa Skalbmierz
 4. Daniel Frączek - szkoła podstawowa Skalbmierz
 5. Wojciech Czarny - szkoła podstawowa Czarnocin

- dziewczęta:

 1. Anna Galbas - szkoła podstawowa Topola
 2. Anna Zbojak - szkoła podstawowa Cieszkowy
 3. Wiktoria Szlęk - szkoła podstawowa Czarnocin
 4. Paula Zbojak - szkoła podstawowa Czarnocin
 5. Oliwia Sambór - szkoła podstawowa Czarnocin

II  kategoria – szkoły podstawowe klasy VII-VIII

- chłopcy

 1. Bartłomiej Brociek – szkoła podstawowa  Skalbmierz
 2. Bartłomiej Cetnarski szkoła podstawowa Cieszkowy
 3. Daniel Pawełek – szkoła podstawowa Skalbmierz
 4. Marcel Mucha – szkoła podstawowa Czarnocin
 5. Kacper Przeniosło  - szkoła podstawowa Cieszkowy

- dziewczęta

 1. Wiktoria Świat – szkoła podstawowa Cieszkowy
 2. Milena Galus – szkoła podstawowa Skalbmierz
 3. Natalia Stępień – szkoła podstawowa Skalbmierz
 4. Wiktoria Tytka –szkoła podstawowa Czarnocin
 5. Weronika Kular – szkoła podstawowa Cieszkowy

III  kategoria – szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne

 - chłopcy

 1. Mateusz Witkowski – ZSZ Odonów
 2. Jakub Banaś – gimnazjum Skalbmierz
 3. Grzegorz Janczyk – ZSZ Skalbmierz
 4. Marek Ziomkowski  - ZSZ Skalbmierz
 5. Oskar Banasik ZSZ Skalbmierz

-dziewczęta

 1. Żaneta Seweryn -  gimnazjum Cieszkowy
 2. Kamila Porada -  ZSZ Odonów
 3. Julia Sufranowicz – gimnazjum Cieszkowy
 4. Karolina Kuliś  - gimnazjum Cieszkowy
 5. Sandra Futrzyńska  - gimnazjum Cieszkowy

 

 

Na zakończenie zawodów  zwycięzców oraz wszystkich uczestników słodkościami obsypał Ksiądz Proboszcz Marian Fatyga.

 

 

Za przygotowanie zawodów odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego Jacek Tora i Paweł Gala.

Sporządził Paweł Gala

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Relacja z Dnia Otwartego 2019r.

            W ramach przygotowanej na ten rok akcji rekrutacyjnej, Zespół Szkół Zawodowych  w Skalbmierzu gościł w swoich murach licznych gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych.

            Motto tegorocznych Dni Otwartych brzmiało: „Szkoła z pasją”.

            Na sali gimnastycznej zostały wystawione stanowiska zawodowe między innymi technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik pojazdów samochodowych, fryzjer, piekarz. Szczególnym powodzeniem cieszyło się stoisko przygotowane przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych - „sweet & fitt”, na którym kusiły rogaliki drożdżowe, ciasteczka, babeczki, kanapeczki fitt z mozzarellą i pomidorkami koktajlowymi. Swój kącik miał również zespół „Sorbona-Bend”, który umilał czas pięknymi utworami.

            Grono uczniów i opiekunów przywitała Dyrektor ZSZ Pani Beata Malinowska. Gościem był Burmistrz Skalbmierza Pan Marek Juszczyk, który w słowach do młodzieży podkreślił, że wybór dobrego zawodu, to pewna przyszłość.

Uczniowie zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom swoje zainteresowania, które rozwijają zarówno w szkole, jak i poza nią. Były to między innymi rozgrywki szachowe, układanie kostki Rubika o przeróżnych kształtach oraz gry edukacyjne.

            Przyszli uczniowie zostali zapoznani nie tylko z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, ale mieli także możliwość udziału w różnych konkursach: techniki samochodowej, kulinarnym, fryzjerskim, przepisów ruchu drogowego. Nagrody sponsorowali zaprzyjaźnieni ze szkołą zakłady usługowe. Były to między innymi: bon na pizzę w Restauracji „Fuks”, usługa fryzjerska w zakładzie Pani Małgorzaty Bałagi.

            Budynek szkoły został na ten dzień specjalnie przygotowany, by umożliwić odwiedzającym uczniom dokładne zapoznanie się z proponowanymi możliwościami nauki. Oprócz zaprezentowania świetnie wyposażonych sal przedmiotów ogólnokształcących, pokazano również pracownie przedmiotów zawodowych.

            Mechanicy pochwalili się nową salą do nauki mechaniki samochodowej, wykonali także szereg pokazów, między innymi wymianę sprzęgła w samochodzie, wymianę opon.

            Technicy żywienia i usług gastronomicznych prezentowali zmodernizowaną pracownię gastronomiczną, w której odbyła się degustacja kawy z ekspresu, waty cukrowej                        i kiełbasek z pieca konwekcyjno – parowego.

            Wychodząc na plac szkolny, goście częstowali się kiełbaską z grilla. Na boisku szkolnym zaprezentowano sprzęt rolniczy, pod opieką instruktora jazdy można było wykonać jazdę próbną naszą „L”. Nie brakowało też chętnych do przejażdżki bryczką konną, którą prowadził absolwent naszej szkoły.

            Zadowoleni gimnazjaliści i uczniowie klas ósmych, długo rozmawiali ze starszymi koleżankami i kolegami, którzy raz jeszcze zachęcali ich do pojęcia nauki w tak wyjątkowej i bezpiecznej szkole. Mówili im o możliwości bezpłatnego kursu na prawo jazdy kategorii B  i T, udziału w projektach unijnych, płatnych stażach i dodatkowych kursach kwalifikacyjnych. Dyskutowali o realizowaniu swoich pasji, o łączeniu nauki z dodatkowymi zajęciami. Zachęcali, by odważnie podejmowali decyzję z wyborem szkoły, ponieważ tutaj mogą osiągnąć sukces i rozwijać swoje zainteresowania.

            Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu zakończył się na wesoło. Mamy nadzieję, że wielu goszczących w tym dniu uczniów wróci do nas, by przeżyć tutaj następne lata nauki.

 

 

 

 

 

Kurs operatora kombajnów zbozowych

W dniach od 20 maja  do 28  maja 2019r.  dziesięcioosobowa  grupa uczniów z klasy III  technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyła w kursie operatora kombajnów zbożowych w ramach realizacji projektu ,,Nowoczesna szkoła zaowodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy".

Kurs ten obejmował  zajęcia teoretyczne i praktyczne zakończone egzaminem państwowym. Uczestnicy uzyskali uprawnienia do obsługi kombajnów zbożowych oraz poruszania się nimi po drogach publicznych.


Zaproszenie

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu zapraszają na  

„Dzień Otwarty Szkoły”,

który odbędzie się dnia 30 maja 2019 r.

od godz. 900

 

Spotkanie z rodzicami

Zapraszamy Rodziców/Opiekunów

na wywiadówkę

w dniu 15 maja 2019r.  o godz. 15.30

 

Pożegnanie absolwentów Technikum i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

 

Udział w I Skalbmierskim Jarmarku Wielkanocnym

W dniu 14 kwietnia 2019r nasza szkoła wzieła udział w I Skalbmierskim Jarmarku Wielkanocnym. Uczniowie klas technikum żywiania i usług gastronomicznych pod fachowym okiem Pań: Patrycji Goroń i Gabrieli Skowron przygotowali wielkanocne kolorowe smakołyki m.in czekoladowe gniazdka, drożdzowe kroliczki, mazurki, ciasto marchewkowe,nadziewane marchewki z ciasta drożdżowego,  ciasteczka- jajeczka i babeczki, nie mogło zabrakonać baranków.

Palma Wielkanocna 2019

Uczniowie z klas  II T, IV T, I B;  Ilona Karasińska, Aleksandra Pietrachowska, Sylwia Ochendóżka, Katarzyna Klamińska, Justyna Skorek, Kinga Kwiecień, Hubert Frączek, Sebastian Sutor, Bartłomiej Gołąb, Marcin Gajda.

Materiały do wykonania palmy:

turzyca, bibuła na kwiaty, wydmuszki, wstążki.

Symbolika kolorów:

- żółty to kolor złota oraz słońca, oznacza najwyższe wartości i wiedzę; symbol spokoju ducha

- zielony to kolor życia i roślinności, symbolizuje spokój, nadzieję, szczęście, miłość. W Biblii to kolor Ogrodu Pańskiego.

- pomarańczowy to energia i optymizm

Symbolika elementów:

- bukszpan – symbol trwałości życia i nieśmiertelności;

- jajko – motyw Zmartwychwstania Chrystusa, symbol nadziei na życie wieczne;

- lilije – symbol królewskości, majestat, zmartwychwstanie, zwiastowanie, wiosnę.

Związek z Ziemią Skalbmierską

Każdego roku ZSZ przygotowuje taką palmę, by uczestniczyć w procesji Niedzieli Palmowej na rynku miasta.

 Palma powstała pod opieką Pań: Doroty Bijak i Wioletty Sambur.

 

Tegoroczna Palma Wielkanocna miała charakter ascetyczny. 

W konkursie zdobylismy drugie miejsce w kategorii ,,Placówki Oświatowe". 

 

Komunikat

KOMUNIKAT DYREKTORA
Zespołu Szkół Zawodowych w  Skalbmierzu
z dnia 12 kwietnia 2019 r.

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu informuje,

że Zarząd Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Skalbmierzu

 przedstawił dokumenty, z których wynika, że od dnia 15.04.2019 r. zawiesza się akcję protestacyjną w naszej szkole.

Tym samym od dnia 15.04.2019 lekcje będą się odbywały według tygodniowego planu zajęć.

                                                       Dyrektor szkoły

                                                          Beata Malinowska

Komunikat

KOMUNIKAT DYREKTORA
Zespołu Szkół Zawodowych w  Skalbmierzu
z dnia 10 kwietnia 2019r.
w sprawie organizacji pracy szkoły w dniu 11 kwietnia 2019 r. (czwartek)Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu informuje, że w dn. 11 kwietnia 2019 r. (czwartek) szkoła będzie otwarta dla wszystkich uczniów, którzy w tym dniu zgłoszą się do szkoły.
W przypadku zakończenia akcji strajkowej, zajęcia odbędą się zgodnie z tygodniowym planem zajęć.
Proszę o śledzenie dalszych informacji na stronie internetowej.
Dyrektor szkoły Beata Malinowska

Strajk

Strajk

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu informuje, iż na podstawie dokumentów przedstawionych przez ZNP Zarząd Oddziału w Skalbmierzu od dnia  8 kwietnia 2019 r. do odwołania będzie trwała akcja strajkowa nauczycieli   i pracowników oświaty w naszej szkole. W tym czasie mogą wystąpić pewne utrudnienia. Dyrektor na bieżąco będzie informował rodziców uczniów o podejmowanych decyzjach  i działaniach.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje powiatowe

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem: "Młodzież Zapobiega Pożarom" jest ogólnopolskim konkursem sprawdzającym wiedzę młodzieży nt. ochrony przeciwpożarowej, podstawowego sprzętu przeciwpożarowego, zasad ewakuacji, itp.
Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. 
Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej.
W konkursie tym, w dniu dzisiejszym wzięli udział uczniowie naszej szkoły, a reprezentowali ją Ilona Karasińska oraz Krzysztof Zbojak
I miejsce w konkursie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął Krzysiu Zbojak. Uczniowie do konkursu przygotowywali się pod czujnym okiem p. Krzysztofa Grądka.
Serdecznie gratulujemy.


 ,,Żywa lekcja historii"

2 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tzw „żywej lekcji historii”. Zajęcia zostały zorganizowane przez Pasjonatów Ożywionej Historii POH Rzeszów.
Oprócz wielu ciekawych informacji na temat II wojny światowej uczniowie zapoznali się z umundurowaniem i uzbrojeniem żołnierzy walczących w czasie wojny. 
W czasie prezentacji uczestnicy obejrzeli fragmenty filmów oraz mogli dotykać i przymierzać wszystkie eksponaty.


II edycja Szkolnego Konkursu na Najlepsze Wypieki

W tym tygodniu uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych po raz kolejny mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności kulinarne oraz kreatywność w kuchni. Okazją do tego było wzięcie udziału w II edycji Szkolnego Konkursu na Najlepsze Wypieki, który zorganizowały panie Patrycja Gorgoń oraz Gabriela Skowron. Do "słodkiej" rywalizacji przyłączyły się uczennice z klasy I branżowej.
Tematem przewodnim były wypieki z kokosem, budyniem lub szpinakiem. W konkursie wzięło udział 15 uczniów.
Po słodkiej degustacji jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce- Sylwia Ochendóżka, Ewelina Łach
II miejsce- Karolina Kawka, Justyna Skorek
III miejsce- Kamila Koczur, Paula Karbowniczek.
Wyróżnienie otrzymali: Paulina Sito, Paulina Woźnicka, Kamila Fryt, Katarzyna Klamińska, Kinga Kwiecień, Ilona Karasińska, Adam Luty, Krzysztof Zbojak, Marcin Kopeć.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych kulinarnych sukcesów :)

Dzień przedsiębiorczości 2019

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu wzięli udział w 16 edycji programu ,,Dzień Przedsiębiorczości”

W dniu 20 marca 2019r grupa 14 uczniów odbyła kilkugodzinną wizytę w wybranej firmie bądź instytucji. Młodzież uzyskała informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu oraz zapoznała się z organizacją i zarządzaniem firmy.

Do Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej udali się Ilona Karasińska, Krzysztof Zbojak i Paulina Grzesik.

Tajniki przedsiębiorczości w Kazimierskim Ośrodku Sportowym odkrywali Karolina Kawka, Marcin Kopeć i Paulina Woźnicka.

Firmę Artura Miary ,,Remix” (lombard) w Kazimierzy Wielkiej odwiedzili Mateusz Niemiec, Mateusz Jamróz, Magdalena Miarka, Natalia Miarka, Faustyna Urantówka,

Wojciech Kowalski zapoznał się z prowadzeniem warsztatu samochodowego.

Program był objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy.

Szkolny Koordynator - Paweł Gala

 

 

 

Spotkanie z pracodawcami

W dniu 19 marca 2019r Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu miała zaszczyt gościć przedstawicieli Zarządu Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kazimierzy Wielkiej oraz pracodawców, z którymi współpracuje szkoła kształcąc w Branżowej Szkole I Stopnia.

Celem spotkania było upowszechnienie zmian w szkole branżowej i technicznej zaproponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w znowelizowanym prawie oświatowym, oraz wymiana poglądów na temat obecnej sytuacji szkolnictwa zawodowego, sposobów realizacji podstawy programowej i przygotowania do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w  zawodzie. Targi AGROTECH Kielce 2019

15 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej odbywających się corocznie w Kielcach. Wyjazd był okazją do obejrzenia nowości branży rolniczej a zwłaszcza najnowszych ciągników oraz zebrania materiałów dotyczących branży rolniczej.


Wygenerowano w sekund: 0.09
9,897,570 unikalne wizyty