Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Maj 2022 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Tymczasem na warsztatach szkolnych...

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby

103 rocznica Odzyskania Niepodległości

"Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska" Wincenty Witos.
W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie z klas IB i IIITP zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który wprowadził zgromadzonych w atmosferę zadumy i refleksji.
Jak podkreślił pan dyrektor, Waldemar Czajka, święto to sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Musimy pamiętać o przeszłości, o tych, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Akademię przygotowały panie Dorota Bijak i Gabriela Skowron

Święto Drzewa - Drożejowice

Zgodnie z zapowiedzią przy ładnej, choć wietrznej pogodzie, w dniu wczorajszym sadziliśmy kolejne drzewka na ziemi skalbmierskiej. Wraz z druhami OSP Drożejowice posadziliśmy dęby, buki i sosny wokół terenów rekreacyjnych tej miejscowości. Miejscowi strażacy pod wodzą prezesa Zbigniewa Fuci nie tylko spieszą na ratunek w razie potrzeby, ale również dbają o zielone tereny w swojej miejscowości. Posadzone drzewka będą więc pod dobrą opieką. Za rok kolejne tereny zostaną zadrzewione przez uczniów naszej szkoły.🌳🌲🌳🌳

Święto Drzewa - Grodzonowice

Kolejna odsłona tegorocznej edycji "Święta Drzewa" organizowanej przez naszą szkołę. Tym razem posadziliśmy 40 sadzonek drzew ( dąb, buk, sosna ) na terenie przy świetlicy wiejskiej w Grodzonowicach. Dzięki sprawnej współpracy naszych uczniów na czele z dyrektorem szkoły z przedstawicielami miejscowej, Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich drzewka już zapuszczają korzenie. W piątek kolejna odsłona naszych Eko-działań🌲🌳

Szkoła Pamięta

 

W dniach 28-29 października 2021r. odbyły się wycieczki w ramach akcji Ministra Edukacji Narodowej ”Szkoła Pamięta".
Wycieczki, w której uczestniczyli uczniowie klas IIITp i IB rozpoczęły się od cmentarza parafialnego w Skalbmierzu, gdzie znajduje się Kwatera z okresu I i II wojny światowej. Obiekt powstał na okoliczność pochówku poległych żołnierzy różnych armii z okresu I wojny, żołnierzy września 1939 r. oraz żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich poległych w bitwie o Skalbmierz w sierpniu 1944 r.
Z przodu pomnika widnieje napis o treści: "Bohaterskim żołnierzom Wojska Polskiego, Armii Krajowej, poległym za wolność Ojczyzny w walce z Niemcami hitlerowskimi w Skalbmierzu we wrześniu 1939 r. i w powstaniu 26.VII. - 5.VIII.1944 r. ,,Społeczeństwo miasta Skalbmierz". U podnóża pomnika granitowa tablica pamiątkowa z napisem o treści: "Pamięci bohaterskich Żołnierzy Plutonu Szturmowego I "Dominiki" II Bat. 210 P.P. 106 D.P. Armii Krajowej wiernych Bogu i Ojczyźnie, poległych w walce z Niemcami w obronie pacyfikowanego Skalbmierza 5 Sierpnia 1944 r.
Na cmentarzu uczniowie odwiedzili również mogiłę Franciszka Pudo ps. Sokół.
Kolejnym etapem wycieczki był Pomnik Ofiar Pacyfikacji Skalbmierza.
Ostatnim etapem wycieczek był skwer im Stanisława ze Skalbmierza. Na placu w pobliżu kościoła znajduje się Pomnik Niepodległości, postawiony w formie kolumny
zawierający tablicę granitową z napisem: "PAMIĘCI OSWOBODZENIA WOLĄ BOGA I POŁĄCZENIA W DAWNĄ CAŁOŚĆ ROZDARTEJ PRZEZ WROGÓW OJCZYZNY W LATACH 1772-1918".
Przy skwerze znajduje się również pomnik świętego Jana Pawła II, wielkiego Polaka, przy którym młodzież również zapaliła znicz.
Wycieczki były wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.
Osoby odpowiedzialne: p. Dorota Bijak, p. Wioletta Sambur i p. Anna Kruk.

 

Ślubowanie klasy pierwszej

 

W dniu 13 października po raz kolejny w naszej szkole została odczytana Rota ślubowania. W poczet społeczności "Sorbony" zostali przyjęci uczniowie szkoły branżowej I stopnia.
Pan dyrektor, Waldemar Czajka, życzył uczniom przede wszystkim wytrwałości oraz samych sukcesów w nauce. Wyróżnieni pedagodzy otrzymali od pana dyrektora Nagrody Dyrektora Szkoły.
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz symboliczne kwiaty na ręce dyrekcji od całej społeczności uczniowskiej złożył Marcel Mucha, uczeń klasy IIITP.
Po uroczystości ślubowania jak tradycja nakazuje uczniowie klasy pierwszej zasadzili przed szkołą symboliczne drzewko.

Szkolny Klub Wolontariatu

Szkolny Klub Wolontariatu nie był obojętny wobec potrzebującej pomocy maleńkiej Zosi. Do akcji zbiórki kasztanów uczniowie włączyli się bardzo chętnie. Zebraliśmy 6 worków kasztanów.
Zosiu trzymamy kciuki za Ciebie ❤️♥️❤️

Pomagamy Kacprowi

Dzięki ofiarności, dobrym otwartym sercom a także determinacji w działaniu udało nam się uzbierać 14318 zł i 10 funtów na rehabilitację naszego absolwenta Kacpra Pacyny💪♥️
Kacper wierzymy, że staniesz na nogi.
Trzymamy za ciebie mocno kciuki i mamy nadzieję, że szybko nas odwiedzisz ❤️❤️

Dzień Dawcy Szpiku

Dzień Dawcy Szpiku

Dnia 21. 10. 2021r. w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu odbędzie się akcja w ramach działań fundacji DKMS walczącej z nowotworami krwi. Wszystkie osoby chętne do rejestracji jako honorowi dawcy komórek macierzystych szpiku proszeni są o zgłaszanie się w dniu 21.10. 2021r. do Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu. Od godziny 9.00 do 11:00 dokonana zostanie rejestracja potencjalnych chętnych dawców w ramach Dnia Dawcy Szpiku.

Akcja odbywa się pod hasłem: ,,Nowe osoby w bazie szansą dla Amelii!!”

U dwunastoletniej Amelii zdiagnozowano białaczkę. Był to szok dla niej i rodziny dziewczynki. Aby wyzdrowieć potrzebuje przeszczepu szpiku. Wkrótce jednak dostali kolejną, szokującą informację: nikt z rodziny nie jest genetycznie zgodny z Amelią, również w całej światowej bazie 37 milionów potencjalnych Dawców, nadal nie ma takiej osoby.

Szansą Amelii jest więc każda kolejna nowa osoba, która zdecyduje się zarejestrować. 

Wszystkie informacje na temat procedur oraz przebiegu akcji można znaleźć na stronie www.dkms.pl/szkola.

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Pomożesz? Bo możesz
Masz to genach❤️💪
W czwartkowe przedpołudnie "w bazie dla Amelki" znalazło się kolejnych 13 osób. Uczniowie z III i IV klasy technikum bez chwili zastanowienia zarejestrowali się w bazie DKMS. Zgodnie stwierdzili, że każdy może uratować komuś życie.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

Ślubowanie klasy pierwszej

Szkolny Klub Wolontariatu

Dla Kacpra

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22.
Msza święta w kościele św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu o godzinie 8.00
Następnie młodzież spotyka się z wychowawcami o godzinie 9.00 w wyznaczonych klasopracowniach:
Klasa IB - sala nr 13
Klasa IIBs - sala nr 22
Klasa IIB - sala nr 23
Klasa IIIT - sala nr 25
Klasa IIITp - sala nr 21
Klasa IVT - sala nr 11

 

 

Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Nareszcie zabrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym i rozpoczynamy wakacje

Jak podkreślił dyrektor szkoły - Pan Waldemar Czajka -  ten rok szkolny był trudny, pełen niepokoju i obaw dla wszystkich i oby nigdy się już nie powtórzył. Wszyscy sprostaliśmy wymaganiom, które były przed nami a teraz czas na odpoczynek i naładowanie akumulatorów

 

Uczniowie otrzymali świadectwa promocyjne, gratulacje i dyplomy za wyniki w nauce, frekwencję oraz działania promocyjne na rzecz szkoły.

 

 

 

Słowa podziękowań dla wychowawczyni, Pani Wioletty Sambur oraz grona pedagogicznego w imieniu absolwentów szkoły branżowej I stopnia złożyła Katarzyna Klamińska. W imieniu koleżanek i kolegów Kasia podziękowała za trud nauczania, wsparcie, motywację i rodzinną atmosferę w szkole.

 

Absolwenci nie żegnają się z nami na długo. Zaraz po wakacjach wracają do nas jako słuchacze Liceum dla Dorosłych

Na zakończenie Pan Dyrektor życzył przede wszystkim bezpiecznych wakacji, wpsaniałego wypoczynku.

Patryk Szaleniec zwycięzcą turnieju 3 rakiet

W dniu 21 czerwca 2021r w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie nagród w pierwszym pilotażowym turnieju 3 rakiet. W kategorii chłopców zwyciężył Patryk Szaleniec, nasz tegoroczny absolwent technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uroczystość odbyła się w obecności władz oświatowych i samorządowych.

Gratulujemy Patryk!!!

I szkolny rajd pieszy

 I szkolny pieszy rajd -Podgaje- Skalbmierz

W dniu 18 czerwca 2021 młodzież z opiekunami wybrała się na " dłuższy spacer ". Humory i pogoda dopisały. Był czas na rozmowy, integrację i spędzenie wspólnie czasu, tak bardzo potrzebnego po tym roku zdalnej nauki

Film promocyjny o szkole

Konstytucja 3 MAJA

 

 

 

 

E rekrutajca

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022 

 

 

Lista kandydatów przyjętych do Branżowej Szkoły I Stopnia  po rekrutacji uzupełniającej  5 sierpnia 2021r.

 

 

Lista kandydatów przyjętych do Branżowej Szkoły I Stopnia - 2 sierpnia 2021

 

 

Wykaz podręczników do klasy pierwszej Branzowej Szkoły I Stopnia 

 

 

 

 

 

REKRUTACJA ELEKTRONICZNA   https://nabor.pcss.pl/kazimierzawielka   

 

 

W dniu 17 maja 2021 został uruchomiony elektroniczny system rekrutacji do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych powiatu kazimierskiego  na stronie   https://nabor.pcss.pl/kazimierzawielka/szkolaponadpodstawowa/ 

System ten umożliwia składanie wniosków o przyjęcie do naszych szkół.

Zachęcamy do składania wniosków i wyboru naszej szkoły jako „szkoły pierwszego wyboru".

Oferujemy naszą pomoc i wsparcie techniczne podczas składania wniosku i wydruku.

Udzielamy informacji codziennie w godzinach od 8 do 14.00 w sekretariacie szkoły  lub telefonicznie pod numerem  41 3529037.

 

Więcej informacji na temat oferty edukacyjnej znajdziecie Państwo na stronie szkoły: www.zszskalbmierz.edu.pl

 

Wygenerowano w sekund: 0.06
29,209,709 unikalne wizyty