Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Wrzesień 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dzień otwarty 2018

SZUKASZ KLUCZA DO SUKCESU - ZNAJDZESZ GO W NASZEJ SZKOLE!

To jedno z haseł mających zachęcić gimnazjalistów do wyboru Skalbmierskiej Sorbony.

Nowoczesne ciągniki, motocykle, stanowiska poszczególnych zawodów, konkursy, pokazy kulinarne, jazdy próbne pod okiem instruktora oraz poczęstunek, to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja ZSZ na wczorajszy dzień otwarty dla gimnazjalistów.


Mimo iż do wakacji jeszcze czasu trochę zostało to jednak większość gimnazjalistów już dziś musi się dość dobrze zastanowić nad swoją dalszą drogą kształcenia. Aby im to ułatwić Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu przygotował dla uczniów gimnazjum nie lada niespodzianki podczas Dnia Otwartego placówki.


Wszystkim znane jest zapewne stwierdzenie: „nie samą nauką człowiek żyje”. Dziś uczniowie wybierając następny poziom edukacji nie tylko zwracają uwagę na to co mogą się nauczyć w danej szkole ale również na to czy mogą rozwijać swoje hobby i pasje. Gimnazjaliści zwracają także uwagę na to czy zostaną odpowiednio przygotowani do zawodu lub czy uzyskają kwalifikacje. Potrzebom tym niewątpliwie może sprostać oferta opracowana przez Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu a zaprezentowana wczoraj podczas Dnia Otwartego. Każdy przybyły uczeń trzeciej klasy gimnazjum mógł dokładnie zapoznać się z ofertą edukacyjną, przyjrzeć się funkcjonowaniu szkoły oraz porozmawiać z obecnymi uczniami poszczególnych profili kształcenia.


Uczniowie mieli także możliwość bliższego poznania zawodów, jakie proponuje szkoła dzięki profesjonalnie przygotowanym stoiskom, które zachęcały młodych gości do obejrzenia prezentowanych ofert

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska o profilach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych technik mechanizacji rolnictwa, oraz fryzjer w Branżowej Szkole I Stopnia. Gimnazjaliści mogli także wziąć udział w konkursach i zabawach z nagrodami. Każdy z gości na pewno znalazł coś dla siebie, a wspaniała obsługa i catering przygotowany przez uczniów, pyszna pizza od zaprzyjaźnionych ze szkołą restauracji Fuks i Komoda Smaku oraz kiełbaski z grilla urozmaiciły ten wyjątkowy dzień.


Warto przypomnieć, że Zespół Szkół Zawodowych to szkoła z prawie sześćdziesięcioletnią tradycją. W przyszłym roku szkoła będzie obchodzić swój jubileusz. Obecna oferta na rok szkolny 2018/19 jest bardzo trafna, bowiem młodzież po jej ukończeniu uzyskuje kwalifikacje zawodowe ułatwiające znalezienie pracy w Polsce i za granicą. Jednocześnie młodzież ma szansę dalszego kształcenia na uczelniach wyższych.

Realizacja projektu unijnego ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

 

 

 

Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu realizuje projekt  Podziałanie RPSW.0805.01 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU pn: ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy”.

W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły mają możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności i kwalifikacji poprzez udział w różnych kursach  i szkoleniach.

Profesjonalny Barista.

Taki kurs ukończyli uczniowie klasy drugiej Technikum żywienia i usług gastronomicznych. W ramach kursu poznali historię kawy, jej produkcję i obróbkę ziarna kawowca. Uczyli się sporządzania różnych rodzajów kaw  i sposobu ich podawania, jak również malowania dekoracji za pomocą odpowiednio spienionego mleka. Jak się okazało praca baristy nie jest taka łatwa.

Ta sama grupa wzięła udział w kursie carvingu,

 

 czyli sztuce rzeźbienia w owocach   i warzywach. Uczniowie uczestniczyli w części teoretycznej kursu, jednak największą przyjemność sprawiła im część praktyczna, w której mieli możliwość sprawdzić swoje zdolności manualne. Młodzież miała okazję stworzyć wiele niezwykłych dekoracji  z bardzo popularnych warzyw i owoców.  Kamila Fryt stwierdziła, że rzeźbienie to  wymaga ogromnej cierpliwości i skupienia. Najbardziej wyszukane prace wychodziły spod ręki Karoliny i Seweryna.

Ta grupa realizuje jest również kurs nauki jazdy kategorii B, który przyda im się  w pracy.

Wszyscy uczestnicy projektu mieli okazję zaplanować swoją przyszłą ścieżkę zawodową, nauczyć się budowania osobistej marki, poznania swoich atutów   w procesie rekrutacji do pracy. Czynili to pod okiem wytrawnej trenerki    w e-lerningowym w kursie „coaching kariery dla uczniów”.  

Grupa uczniów „samochodówki” odbyła szkolenie -  klimatyzacja w pojazdach samochodowych. Zdobyli wiadomości i umiejętności z zakresu działania układów wentylacji, ogrzewania wnętrza i klimatyzacji oraz diagnozowania układu elektronicznego sterowania układem klimatyzacji pojazdu.

Uczniowie nie tylko zdobywają nowe kwalifikacje, ale i wyjeżdżają na targi branżowe. XXIV Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH  w Kielcach

i Targi MOTO SHOW w Krakowie. Była to dobra okazja by zapoznać się z najnowszą techniką rolniczą jak również samochodową.

Targi MOTO SHOW Kraków

W dniu 18.05.2018r w ramach realizowanego projektu ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy” uczniowie klas samochodowych z naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym -Targi MOTO SHOW w Krakowie.

Była to dobra okazja by zapoznać się z nowinkami motoryzacyjnymi. Do zwiedzania dwie hale wypełnione najnowszymi modelami dobrych marek i tymi klasycznymi odrestaurowanymi. Wrażeń było mnóstwo Mieliśmy okazje być świadkami wywiadów specjalistów z właścicielami tuningowanych samochodów, którzy chętnie opowiadali o zmianach jakie wprowadzali  w swoich ,,perałkach”. Niesamowite było to że mnóstwo pieniędzy i czasu jest człowiek poświęcić swojej pasji. Uczniowie z dużym zaciekawieniem śledzili prezentacje -Turboworks drift team - największego teamu driftingowego w Polsce. Oprócz tego można było wziąć udział w wielu konkurach i wygrać fajne gadżety.

Na pewno niesamowitą popularnością było robienie sobie zdjęć z unikatowymi modelami samochodów a także możliwość zajrzenia pod maskę.

 

Lekcja z biologii w terenie

Lekcja z biologii w terenie

Uczniowie klasy II Tż uczestniczyli w  zajęciach  terenowych z biologii zorganizowanych przez panią Karolinę Czaplę-Łuźniak. Zajęcia dotyczyły roślin i zwierząt. Uczniowie  oznaczali wiek  i wysokość wybranego drzewa w parku oraz szukali i rozpoznawali zwierzęta glebowe . W czasie zajęć , każdy uczestnik wypełniał kartę pracy. Pogoda sprzyjała nauce , a nauka odbyła się w dobrej atmosferze.

Dzień Otwarty Szkoły

Drodzy Gimnazjaliści dnia 29 maja 2018 o godzinie 9.00

zapraszamy na "Dzień Otwarty Szkoły"
Podczas "Dnia Otwartego " będziecie mogli zobaczyć naszą szkołę, a przede wszystkim zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019.
Nauczyciele oraz uczniowie przygotowali dla Was bogaty program i wiele różnych atrakcji.

To znakomita okazja, aby poczuć wyjątkową atmosferę jaka panuje w naszej szkole.
Przyjdź i przekonaj się sam.
ZAPRASZAMY

Zakończenie roku szkolnego klasy IV Ts/mr i klasy III LO

Zakończenie roku szkolnego klasy IV Ts/mr i klasy III LO

Zakończenie roku szkolnego klasy IV Ts/mr i klasy III LO.

Absolwenci 2018

 

Więcej zdjęć w galerii

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Jednym z zadań Szkolnego Klubu Ekologicznego przy Zespole Szkół Zawodowych jest edukacja ekologiczna, zwiększenie świadomości i szacunku mieszkańców dla przyrody. W ramach tych zadań członkowie SKE - Kamila Koczur i Adam Koruba opracowali plakaty związane tematycznie z przypadającym 22 kwietnia corocznym Dniem Ziemi.
Plakaty będą widniały w miejscowościach gminy Skalbmierz.

KREW DAREM ŻYCIA

KREW DAREM ŻYCIA

💗💕Krew może uratować czyjeś życie. 💕💗
W dniu 17 kwietnia w godzinach od 9:00 do 12:00 odbła się kolejna akcja krwiodawstwa w naszej szkole.
Pamiętajmy: ODDAJĄC KREW RATUJEMY LUDZKIE ŻYCIE.

Kurs Profesjonalny Barnista

Kurs Profesjonalny Barnista

Uczniowie klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczą w kursie Profesjonalny Barista realizowany w ramach projektu ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy.
Uczniowie w ramach kursu poznają historię kawy, jej produkcję i obróbkę ziarna kawowca. Uczą się sporządzania różnych rodzajów kaw i sposobu ich podawania, jak również malowania dekoracji za pomocą odpowiednio spienionego mleka. Poznają budowę, obsługę i konserwację ekspresu.
Uczniowie przyznali, że praca baristy nie jest taka łatwa jakby się wydawało. Dowiedzieli się wielu ciekawostek takich jak ta, że kawę można parzyć umieszczając tygielek w piasku.

Lekcja o Funduszach Europejskich

Lekcja o Funduszach Europejskich

W dniach 6 i 9 kwietnia 2018 roku, przeprowadzone zostały w naszej szkole lekcje o Funduszach Europejskich.
Podczas zajęć, uczniowie klas: I T oraz II i III W, zapoznali się z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich, a w szczególności Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.
Po obejrzeniu filmu i przeczytaniu komiksu, wszyscy wzięli udział w konkursie. Zwycięzcy (3 osoby z każdej klasy) otrzymali nagrody - karty prezentowe Empik.
Wierzymy, że udział w zajęciach, zachęci naszych uczniów do rozważenia możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w przyszłości.

Czarodziejskie drzewa 2018 - Klub Gaja

,,  15. Święto Drzewa odbyło się pod hasłem Drzewo-Przyjaciel. W ten sposób Klub Gaja zwracał uwagę na niezliczone korzyści jakie dają nam drzewa oraz zachęcał wszystkich do podejmowania lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony drzew. Najbardziej aktywni uczestnicy programu otrzymają nagrody Czarodziejskiego Drzewa przyznawane corocznie za największą ilość posadzonych drzew, za najszerszą współpracę oraz za kreatywność działań. 

 

Drugie miejsce w akcji Czarodziejskie drzewa  zdobył :

 Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu (woj. świętokrzyskie)

  – za zaproszenie przedstawicieli gminnych i powiatowych władz samorządowych do wspólnego sadzenia drzew nad zalewem w Skalbmierzu oraz w Kazimierzy Wielkiej.

 

Strona Klubu Gaja

Kolejna akcja krwiodawstwa

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić na kolejną akcję krwiodawstwa w naszej szkole, która odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2018r w godzinach 9:00 - 11:00. Serdecznie zapraszamy również mieszkańców naszego miasta i okolic. Pamietajmy: ODDAJĄC KREW RATUJEMY LUDZKIE ŻYCIE.

Święta Wielkanocne

Czas Wielkiej Nocy przed nami. W całej szkole rozchodził się dziś zapach pieczonej babki, mazurków i innych pyszności.
Radosnych Świąt Wielkanocnych Kochani, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.

 

KURS CARVINGU

KURS CARVINGU

W ubiegły weekend uczniowie klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w kursie carvingu, czyli sztuce rzeźbienia w owocach i warzywach, prowadzonym przez pana Pawła Dudczyka z Limanowskiego Ośrodka Szkoleniowego EDUKATOR. W piątkowe popołudnie uczniowie uczestniczyli w części teoretycznej kursu, natomiast w sobotę mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności manualnych. Młodzież miała okazję stworzyć wiele niezwykłych dekoracji z popularnych warzyw i owoców. Rzeźbienie wymagało od uczniów ogromnej cierpliwości i skupienia. Po przeprowadzeniu części praktycznej przyszedł czas na stworzenie własnoręcznych kompozycji wyrzeźbionych w warzywach i owocach.
Kurs carvingu realizowany był w ramach projektu ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy".

Więcej zdjęć w galerii

PALMA WIELKANOCNA

PALMA WIELKANOCNA

NIEDZIELA PALMOWA I NASZA PALMA - ROCZNICOWA, BIAŁO-CZERWONA NA 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Zawody sportowe o "Puchar Starosty Jana Nowaka w Piłce Siatowej""

Zawody sportowe o "Puchar Starosty Jana Nowaka w Piłce Siatowej""

W dniu 23 03 2018 r. w Kazimierzy Wielkiej zostały rozegrane zawody sportowe o puchar Starosty Jana Nowaka w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły w składzie:

1. Maj Kamil kapitan drużyny
2. Szostak Kamil
3. Pieron Seweryn
4. Gajda Marcin
5. Sikorski Krystian
6. Szaleniec Patryk
7. Niedzwiedż Tomasz
8. Konwant Tomasz
9. Banasik Oskar
10.Jańczyk Grzegorz kierownik drużyny

Trener i opiekun drużyny: Jacek Tora

zajęli II miejsce w turnieju, zdobywając puchar i okolicznościowy dyplom.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i walkę sportową w w/w zawodach. Gratulujemy

Konkurs na "Najlepsze Wypieki"

Konkurs na "Najlepsze Wypieki"

Cukiernicy i piekarze mają swoje święto 15 marca. Uczniowie klasy I i II technikum żywienia i usług gastronomicznych mogli wykazać się w tym dniu swoimi umiejętnościami. W Konkursie na Najlepsze Wypieki wzięło udział 13 osób. Wyłonienie zwycięzców było niezwykle trudnym zadaniem ze względu na różnorodności przygotowanych wypieków. Nagrody przyznawane były w dwóch kategoriach: ciasta tortowe oraz ciasta ucierane.

Zwycięzcy w kategorii ciasta tortowe: I miejsce Marcin Kopeć, II miejsce Karolina Kawka i Ewelina Łach, III miejsce Kamila Koczur i Ilona Karasińska.
Zwycięzcy w kategorii ciasta ucierane: I miejsce Paulina Sito, II miejsce Paulina Woźnicka, III miejsce Paulina Grzesik i Paula Karbowniczek.
Wyróżnienia: Adam Luty, Krzysztof Zbojak, Kamila Fryt, Milena Kwiecień.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie oraz mamy nadzieję, że będą rozwijać swoje cukiernicze zdolności.

Więcej zdjęć w galerii

AGROTECH 2018 - Kielce

AGROTECH 2018 - Kielce

W sobotę 17 marca 2018 r. uczniowie klasy II technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz uczennice technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w XXIV Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH. Wzięcie udziału w wystawie pozwoliło naszym uczniom zapoznać się z najnowszą techniką rolniczą oraz zebrać materiały dotyczące branży rolniczej. Wśród nowoczesnych maszyn rolniczych również nasze uczennice znalazły interesujące je stoiska z produktami spożywczymi oraz przyborami kuchennymi.

Wyjazd na łyżwy do Proszówek

Wyjazd na łyżwy do Proszówek

        W dniu 2 marca grupa uczniów i uczennic z Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Jacka Tory wybrała sie do Proszówek koło Bochni celem szlifowania swoich umiejetności łyżwiarskich. W grupie oprócz już jeżdżących było kilka osób, które po raz pierwszy stanęły dopiero na łyżwach. Po kilkunastu minutach nauki, kilku wywrotkach jazda przebiegała już całkiem dobrze i nasi uczniowie i uczennice bardzo pozytywnie wypowiadali się o tego typu wycieczkach o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

 Panie profesorze kiedy pojedziemy do parku trampolin i może na rolki, padały pytania na zakończenie pobytu na lodowisku w Proszówkach ze strony uczestników wyjazdu do nauczyciela wychowania fizycznego Jacka Tory. Jak się ociepli i przyjdzie już prawdziwa wiosna to pomyślimy o takim wyjeżdzie - stwierdził Jacek Tora.

Realizacja projektu Nowoczesna Szkoła Zawodowa - Nowoczesny Region""

Realizacja projektu Nowoczesna Szkoła Zawodowa - Nowoczesny Region""

W ramach projektu Nowoczesna Szkoła Zawodowa - Nowoczesny Region uczniowie klasy maturalnej uczestniczą w dodatkowych zajęciach z matematyki. Zajęcia pozwolą przygotować uczniów do egzaminu maturalnego z "królowej nauk". Zajęcia prowadzi pani Wioletta Sambur

Wygenerowano w sekund: 0.07
9,192,074 unikalne wizyty