Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Listopad 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

NIEPODLEGŁA

NIEPODLEGŁA

Obecnie trwają przygotowania zwieńczające obchody 100-lecia Niepodległości Polski. Uczniowie przygotowują spektakl teatralno-muzyczny „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Już dziś zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Skalbmierz do jego obejrzenia w murach naszej szkoły w listopadzie.

Czarodziejskie Drzewo 2018- Nagroda Klubu Gaja

W dniu 10 października 2018 roku już po raz szesnasty Klub Gaja zainaugurował ogólnopolską akcję Święto Drzewa, tym razem na terenie Służewskiego Domu Kultury w Warszawie.

Wspólnie z samorządowcami, przedstawicielami świata kultury i ekologii, ambasady amerykańskiej, nauczycielami i uczniami posadzono symbolicznie kilka drzew jabłoni, wiśni, brzozy i klonu. Pośród tak zacnego grona był również przedstawiciel naszej szkoły, który również przyłożył swoją rękę do posadzenia jednego z drzew. Nasza obecność na centralnej inauguracji tegorocznego Święta związana była z zaproszeniem wystosowanym przez Klub na galę wręczenia nagrody dla szkoły w kategorii Czarodziejskie Drzewo za działania edukacyjne i sadzenie drzew w poprzednich edycjach Święta Drzewa.  Statuetkę Czarodziejskiego Drzewa i dyplom odebrał z rąk prezesa Klubu Gaja  Jacka Bożka, opiekun Szkolnego Klubu Ekologicznego p. Krzysztof Grądek.  Nasza szkoła znalazła się w gronie dziesięciu laureatów tej nagrody  z całej Polski. Ponadto otrzymaliśmy dwie sadzonki buka, jedne ze stu ofiarowanych przez ambasadę amerykańską na 100 lecie niepodległości naszego kraju, które zostaną posadzone na terenie naszej szkoły.


Ślubowanie klas pierwszych w duchu patriotyzmu

Ślubowanie klas pierwszych w duchu patriotyzmu

 

„Jeśli chcesz znaleźć źródło,

musisz iść do góry, pod prąd.

Przedzieraj się, szukaj,

nie ustępuj!”(Jan Paweł II)

 

Takie hasło przyświecało uroczystości ślubowania klas pierwszych, połączonej z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.  Było też kontynuacją rozpoczętych w marcu obchodów 100-lecia Niepodległości w naszej szkole. Wykonana przez uczniów biało-czerwona Palma Wielkanocna wyróżniała się wtedy w kolorowym korowodzie na rynku skalbmierskim. W tym duchu, po uroczystym ślubowaniu, pierwszoklasiści posadzili przed budynkiem szkoły 100 tulipanów, które wiosną, mamy nadzieję, zakwitną w kolorach biało-czerwonej flagi.      

 

Dzień języków obcych 2018

Dzień języków obcych 2018

W dniu 26 września uczniowie w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu świętowali Dzień Języków Obcych. Celem obchodów było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu i zachęcić do wytrwałej i systematycznej nauki języków obcych.

Kurs operatora wózków widłowych w ZSZ w Skalbmierzu

W ramach realizacji projektu ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy" 22 uczniów z klas III i IVT technikum pojazdów samochodowych ma możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji  - operatora wózków widłowych.

 

Dodatkowe umiejętności i kwalifikacje w ZSZ w Skalbmierzu

W dniach od 1 do 5 pażdziernika 2018r. w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu uczniowie klasy  IIITs uczestniczyli w kursie  - Operator Programista Obrabiarek Sterowanych Numerycznie CNC. Poznali podstawy programowania w standardzie ISO. Zajęcia praktyczne opierały się na wykorzystaniu frezarki do wycięcia zaprojektowanych elementów.

 

Uczniowie pod okiem specjalisty samodzielnie przygotowali  obróbkę elementów na frezarce z zastosowaniem poznanych cykli obróbczych. Dokonali  pomiarów kontrolnych wykonywanych elementów za pomocą narzędzi pomiarowych.Opracowali technologie dla obróbki wybranych elementów m.in. strategia obróbki, dobór narzędzi i parametrów, programowanie z wykorzystaniem cykliobróbczych.

Uczniowie z  dużym zaangazowaniem uczestniczyli w poszczególnych modulach, zdobywając nowe umiejętności.

 

 


 

 

Grupa uczniów z IIITMr - mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczy z w kursie spawania metodą TIG w Nowym Sączu od 1 do 12 października.

Spotkanie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klasy I, III, IV technikum oraz klasy IB branżowej szkoły I stopnia na spotkanie z wychowcami klas

w dniu 19 września 2018r. o godzinie 15.30.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Realizacja projektu ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

 

 

W dniach od 14 do 20 lipca 2018 - 17 uczniow ZSZ w Skalbmierzu wzieło udział w wyjazdowych warsztatch językowych realizowanych w ramach projektu ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy".

 


 

 

W dniach od 23.07 do 22. 08.2018r.  - 11 uczniów klasy III technikum pojazdów samochodowych wzieło udzial w stażach zawodowych. Staże odbywały się w czterech warsztatch samochodowych. 

Informacja dla uczestników warsztatów językowych od 14.07 do 20.07.2018r.

Informacja dla uczestników warsztatów językowych– od 14.07 do 20.07.2018r.

Warsztaty rozpoczynają się w dniu 14.07.

Miejsce szkolenia – Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy Zacisze w Krzyżanowicach Dolnych k. Pińczowa

1. Zbiórka uczestników pod szkołą o godzinie 11.45. w dniu 14.07.2018 r. Odjazd autobusu – godzina 12.15

2. Uczestnik musi przynieść wypełnioną i podpisaną przez siebie (osoby pełnoletnie) lub rodzica kartę uczestnika obozu. Jest to bardzo ważne, ponieważ karta zawiera informację o szczepieniach, chorobach itp.

3. Uczestnik musi przeczytać, wydrukować, podpisać (rodzic w przypadku osób niepełnoletnich) oraz przynieść na miejsce zbiórki regulamin obozu.

4. Karta oraz regulamin są do pobrania na stronie internetowej LingoFun www.lingofun.pl w zakładce – dokumenty do pobrania.

5. Warsztaty kończą się w dniu 20.07. Uczestnicy zostaną zawiezieni pod szkołę. Ok. godziny 12.00 będą na miejscu w dniu zakończenia. Osoby niepełnoletnie muszą być odebrane przez jednego z rodziców lub muszą mieć upoważnienie od rodziców na bycie odebranym przez inną osobę pełnoletnią.Bardzo proszę o przekazanie informacji dot. diety – np. bezglutenowa, wegetariańska, normalna itp. pani Annie Kruk

6. W razie zapytań uprzejmie proszę o kontakt na adres e-mail: kontakt.lingo@gmail.comW temacie wiadomości mailowej proszę wpisać : warsztaty językowe Skalbmierz

Osoba do kontaktu : Agnieszka Janowska

Wakacje na pływalni

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

 Zakończenie Roku Szkolnego to czas podsumowań wspólnej pracy uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
To radość ze wspólnego uczenia się uczniów i nauczycieli, realizacji udanych projektów, ciekawych działań, konkursów, zawodów sportowych, festynów oraz spotkań integracyjnych. To, co dzieje się w naszej szkole każdego dnia, jest naszą najlepszą wizytówką.

 

Drodzy Uczniowie,

gratulujemy wszystkich Waszych sukcesów i osiągnięć. Przed Wami dwa miesiące wakacji, życzymy Wam udanego, ciekawego i aktywnego wypoczynku, czasu spędzonego ciekawie, ale także bezpiecznie. 
Mamy nadzieję, że również wakacje będą inspiracją do dalszego rozwoju oraz nauki, wszak jak wiecie, uczymy się nie tylko w szkole.

 

Podczas podsumowania roku szkolnego uczniowie otrzymali zaświadczenia ukończenia róznych kursów i szkoleń realizowanych w ramach projektu pn.  ,, Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy" .

Uczestnikami projektu jest 56 uczniów klas II i III technikum, oraz IIIS zasadniczej szkoły zawodowej.

Cała grupa uczestniczyła w szkoleniu ,,Coaching kariery dla uczniów".

Uczniowie klasy IIIS ukończyli  szkolenie  ,,Klimatyzacja w pojazdach samochodowych".

Uczniowie klasy IITż - ukończyli  - kurs carvingu; profesjonalny barista, a także realizują kurs prawa jazdy kat B.

 

 

 

 

 

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach dodatkowych.

 

Zajęcia profilaktyczne,,Podstępne WZW" i ,,Znamię znam je"

Kolejny cykl realizacji programów profilaktycznych  pt. „Podstepne WZW” i „ Znamię znam je” został zakończony w naszej szkole.

Uczniowie mogą brać udział w programach i korzystać z ciekawych materiałów edukacyjnych dzięki współpracy szkoły z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielach   pod honorowym patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego i Fundacji Gwiazda Nadzieii.  Pani  Karolina Czapla-Łuźniak jako szkolny koordynator programu prowadziła lekcje profilkatyczne w klasach I  oraz w ramach przypomnienia i aktualizjacji informacji w klasach II.

Po zajeciach uczniowie klasy II  zaprojektowali ulotę infornacyjną i  wykonali gazetkę profilaktyczną.

 Klasa IB - grupa podczas zajęć.

Grupa II Tż  

 

Klasa IT po zajęciach z ulotkami

Lekcja na 12 gwiazdek

7 maja uczniowie IIT i IB  ZSZ w Skalbmierzu wzięli udział w „Lekcji na 12 gwiazdek”- przedsięwzięciu, której inicjatorem i współtwórcą jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce . Kampania obejmie Małopolskę, Świętokrzyskie oraz Podkarpacie.

Warsztaty są  prowadzone przez ekspertów Wyższej Szkoły Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie. ”Lekcja na 12 gwiazdek” to przedsięwzięcie przybliżające obywatelom, głównie młodzieży, tematy związane z Polskim członkostwem w Unii Europejskiej, a szczególnie możliwościami jakie mają mieszkańcy południowo-wschodniej Polski. Do tych szans można zaliczyć m.in. możliwość pracy, studiowania czy podróżowania bez paszportu w wybranym państwie europejskim. 

Tematem 2 godzinnego spotkania, w naszej szkole był: „Wspólny Rynek, czyli edukacja i praca w Unii Europejskiej ” . Spotkanie podzielono na dwie części. Część ogólna dotyczyła znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich i zachęcała do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. 

Pierwszym zadaniem było wypisanie dwóch rzeczy, które lubimy w Europie. Padło wtedy wiele ciekawych oraz różnorodnych haseł jak: kultura, jedzenie, strefa Schengen, projekty edukacyjne, fundusze unijne, wielokulturowość,  jedność i bezpieczeństwo. W drugiej części została omówiona każda z czterech swobód unijnych tj. swobodny przepływ towaru, swobodny przepływ usług, swobodny przepływ kapitału oraz swobodny przepływ osób. ”. Celem ogólnym zajęć było uświadomienie zebranym znaczenia i roli praw wynikających z dostępu do wspólnego rynku. Chodzi m.in. o indywidualną możliwość skorzystania z Programu Erasmus+, zwłaszcza studiów i wolontariatu europejskiego. Ostatnim punktem było wspólne zdjęcie oraz rozdanie nagród osobom szczególnie aktywnym podczas zajęć. Obie klasy zgodnie zaliczyły tą lekcję do  bardzo udanych i mają nadzieję na więcej takich zajęć. Bardzo dziękujemy koordynatorom tego projektu, czyli panom Dominikowi Łazarzowi i Mikolajowi Voroninowi za profesjonalne przeprowadzenie niestandardowej „Lekcji na 12 gwiazdek” w naszej szkole.

Opracowała : Beata Zaręba-Majewicz

VIII Edycja Konkursu "Moja Ziemia Rodzinna" - Miejsca Pamięci, Walk, Męczeństwa

XV Bieg im. Stanisława ze Skalbmierza o puchar Burmistrza MiG oraz Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

W dniu 5 czerwca 2018 r. nad zalewem w Skalbmierzu odbył się XV bieg przełajowy im. Stanisława ze Skalbmierza.

Organizatorami zawodów byli: Burmistrz Miasta i Gminy w Skalbmierzu, którego reprezentował Sekretarz Pan Mirosław Magnes i Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu Pani Beata Malinowska. Gośćmi byli ks. Marian Fatyga – Proboszcz Parafii Skalbmierz oraz Pan Piotr Binkowski – dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych  w Skalbmierzu.

Pogoda dopisała wyśmienicie. Do XV edycji biegu zgłosiła się rekordowa ilość uczestników, bo aż 123 uczniów i uczennic ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów ze Skalbmierza, Czarnocina, Topoli, Pałecznicy i Cieszków.

 

Wyniki Biegu:

Dziewczęta – Szkoła Podstawowa (kl. IV) dystans 500 m

I miejsce – Julia Borek SP w Skalbmierzu

II miejsce – Anna Zbojak SP w Cieszkowach

III miejsce – Wiktoria Szlęk SP w Czarnocinie

 


Chłopcy – Szkoła Podstawowa (kl. IV) dystans 500 m

I miejsce – Paweł Kądziela SP w Skalbmierzu

II miejsce – Dominik Skwarczyński SP w Skalbmierzu

III miejsce – Szymon Przybycień SP w Skalbmierzu

 


Dziewczęta – Szkoła Podstawowa (kl. V i VI) dystans 600 m

I miejsce – Milena Galus SP w Skalbmierzu

II miejsce – Martyna Bugaj SP w Skalbmierzu

III miejsce – Wioleta Sobecka – SP w Czarnocinie


Chłopcy – Szkoła Podstawowa (kl. V i VI) dystans 600 m

I miejsce – Bartosz Brociek SP w Skalbmierzu

II miejsce – Wiktor Piotrowski SP w Czarnocinie

III miejsce – Mateusz Konderak SP


Dziewczęta – Szkoła Podstawowa (kl. VII) i Gimnazjum dystans 800 m

I miejsce – Natalia Wleciał Gimnazjum w Pałecznicy

II miejsce – Żaneta Seweryn SP w Czarnocinie

III miejsce – Zuzanna Zawartka Gimnazjum w Pałecznicy

 


Chłopcy Szkoła Podstawowa (kl. VII) i Gimnazjum dystans 1000 m

I miejsce – Bartłomiej Jajeśniak SP w Czarnocinie

II miejsce – Jakub Musiał Gimnazjum w Skalbmierzu

III miejsce – Mateusz Sorkowicz SP w Skalbmierzu

 


Dziewczęta Szkoły Ponadgimazjalne

I miejsce - Magdalena Darmoń ZSZ Skalbmierz

Chłopcy Szkoły Ponadgimnazjalne

I miejsce – Kamil Maj ZSZ Skalbmierz

II miejsce – Tomasz Dubaj ZSZ Skalbmierz

III miejsce – Krzysztof Zbojak ZSZ Skalbmierz


Zawody przebiegały w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Szczególnie widowiskowe były ostatnie metry przed metą, gdzie zawodnicy rozegrali bardzo zaciętą rywalizację  o zwycięstwo i miejsca na podium. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i zapewniali, że wrócą tu za rok, aby powalczyć o lepsze miejsce w skalbmierskich biegach przełajowych.

Organizatorzy zapraszają już wszystkich chętnych za rok. Może uda się znów pobić rekord frekwencji uczestników zawodów w tradycyjnym już - biegu przełajowym nad zalewem  w Skalbmierzu.

Dzień otwarty 2018

SZUKASZ KLUCZA DO SUKCESU - ZNAJDZESZ GO W NASZEJ SZKOLE!

To jedno z haseł mających zachęcić gimnazjalistów do wyboru Skalbmierskiej Sorbony.

Nowoczesne ciągniki, motocykle, stanowiska poszczególnych zawodów, konkursy, pokazy kulinarne, jazdy próbne pod okiem instruktora oraz poczęstunek, to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja ZSZ na wczorajszy dzień otwarty dla gimnazjalistów.


Mimo iż do wakacji jeszcze czasu trochę zostało to jednak większość gimnazjalistów już dziś musi się dość dobrze zastanowić nad swoją dalszą drogą kształcenia. Aby im to ułatwić Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu przygotował dla uczniów gimnazjum nie lada niespodzianki podczas Dnia Otwartego placówki.


Wszystkim znane jest zapewne stwierdzenie: „nie samą nauką człowiek żyje”. Dziś uczniowie wybierając następny poziom edukacji nie tylko zwracają uwagę na to co mogą się nauczyć w danej szkole ale również na to czy mogą rozwijać swoje hobby i pasje. Gimnazjaliści zwracają także uwagę na to czy zostaną odpowiednio przygotowani do zawodu lub czy uzyskają kwalifikacje. Potrzebom tym niewątpliwie może sprostać oferta opracowana przez Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu a zaprezentowana wczoraj podczas Dnia Otwartego. Każdy przybyły uczeń trzeciej klasy gimnazjum mógł dokładnie zapoznać się z ofertą edukacyjną, przyjrzeć się funkcjonowaniu szkoły oraz porozmawiać z obecnymi uczniami poszczególnych profili kształcenia.


Uczniowie mieli także możliwość bliższego poznania zawodów, jakie proponuje szkoła dzięki profesjonalnie przygotowanym stoiskom, które zachęcały młodych gości do obejrzenia prezentowanych ofert

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska o profilach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych technik mechanizacji rolnictwa, oraz fryzjer w Branżowej Szkole I Stopnia. Gimnazjaliści mogli także wziąć udział w konkursach i zabawach z nagrodami. Każdy z gości na pewno znalazł coś dla siebie, a wspaniała obsługa i catering przygotowany przez uczniów, pyszna pizza od zaprzyjaźnionych ze szkołą restauracji Fuks i Komoda Smaku oraz kiełbaski z grilla urozmaiciły ten wyjątkowy dzień.


Warto przypomnieć, że Zespół Szkół Zawodowych to szkoła z prawie sześćdziesięcioletnią tradycją. W przyszłym roku szkoła będzie obchodzić swój jubileusz. Obecna oferta na rok szkolny 2018/19 jest bardzo trafna, bowiem młodzież po jej ukończeniu uzyskuje kwalifikacje zawodowe ułatwiające znalezienie pracy w Polsce i za granicą. Jednocześnie młodzież ma szansę dalszego kształcenia na uczelniach wyższych.

Realizacja projektu unijnego ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

 

 

 

Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu realizuje projekt  Podziałanie RPSW.0805.01 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU pn: ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy”.

W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły mają możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności i kwalifikacji poprzez udział w różnych kursach  i szkoleniach.

Profesjonalny Barista.

Taki kurs ukończyli uczniowie klasy drugiej Technikum żywienia i usług gastronomicznych. W ramach kursu poznali historię kawy, jej produkcję i obróbkę ziarna kawowca. Uczyli się sporządzania różnych rodzajów kaw  i sposobu ich podawania, jak również malowania dekoracji za pomocą odpowiednio spienionego mleka. Jak się okazało praca baristy nie jest taka łatwa.

Ta sama grupa wzięła udział w kursie carvingu,

 

 czyli sztuce rzeźbienia w owocach   i warzywach. Uczniowie uczestniczyli w części teoretycznej kursu, jednak największą przyjemność sprawiła im część praktyczna, w której mieli możliwość sprawdzić swoje zdolności manualne. Młodzież miała okazję stworzyć wiele niezwykłych dekoracji  z bardzo popularnych warzyw i owoców.  Kamila Fryt stwierdziła, że rzeźbienie to  wymaga ogromnej cierpliwości i skupienia. Najbardziej wyszukane prace wychodziły spod ręki Karoliny i Seweryna.

Ta grupa realizuje jest również kurs nauki jazdy kategorii B, który przyda im się  w pracy.

Wszyscy uczestnicy projektu mieli okazję zaplanować swoją przyszłą ścieżkę zawodową, nauczyć się budowania osobistej marki, poznania swoich atutów   w procesie rekrutacji do pracy. Czynili to pod okiem wytrawnej trenerki    w e-lerningowym w kursie „coaching kariery dla uczniów”.  

Grupa uczniów „samochodówki” odbyła szkolenie -  klimatyzacja w pojazdach samochodowych. Zdobyli wiadomości i umiejętności z zakresu działania układów wentylacji, ogrzewania wnętrza i klimatyzacji oraz diagnozowania układu elektronicznego sterowania układem klimatyzacji pojazdu.

Uczniowie nie tylko zdobywają nowe kwalifikacje, ale i wyjeżdżają na targi branżowe. XXIV Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH  w Kielcach

i Targi MOTO SHOW w Krakowie. Była to dobra okazja by zapoznać się z najnowszą techniką rolniczą jak również samochodową.

Targi MOTO SHOW Kraków

W dniu 18.05.2018r w ramach realizowanego projektu ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy” uczniowie klas samochodowych z naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym -Targi MOTO SHOW w Krakowie.

Była to dobra okazja by zapoznać się z nowinkami motoryzacyjnymi. Do zwiedzania dwie hale wypełnione najnowszymi modelami dobrych marek i tymi klasycznymi odrestaurowanymi. Wrażeń było mnóstwo Mieliśmy okazje być świadkami wywiadów specjalistów z właścicielami tuningowanych samochodów, którzy chętnie opowiadali o zmianach jakie wprowadzali  w swoich ,,perałkach”. Niesamowite było to że mnóstwo pieniędzy i czasu jest człowiek poświęcić swojej pasji. Uczniowie z dużym zaciekawieniem śledzili prezentacje -Turboworks drift team - największego teamu driftingowego w Polsce. Oprócz tego można było wziąć udział w wielu konkurach i wygrać fajne gadżety.

Na pewno niesamowitą popularnością było robienie sobie zdjęć z unikatowymi modelami samochodów a także możliwość zajrzenia pod maskę.

 

Lekcja z biologii w terenie

Lekcja z biologii w terenie

Uczniowie klasy II Tż uczestniczyli w  zajęciach  terenowych z biologii zorganizowanych przez panią Karolinę Czaplę-Łuźniak. Zajęcia dotyczyły roślin i zwierząt. Uczniowie  oznaczali wiek  i wysokość wybranego drzewa w parku oraz szukali i rozpoznawali zwierzęta glebowe . W czasie zajęć , każdy uczestnik wypełniał kartę pracy. Pogoda sprzyjała nauce , a nauka odbyła się w dobrej atmosferze.

Wygenerowano w sekund: 0.08
9,897,555 unikalne wizyty