Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Marzec 2019 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Walentynki

Walentynki

Przed samymi feriami w dniu 10 lutego uczniowie klas pierwszych i drugich technikum wprowadzili nas w atmosferę Święta Zakochanych. Kamila Koczur, Adam Koruba, Seweryn Pieron odegrali scenkę Ona i On gdzie znakomicie w rolę Pani domu wcielił się odmieniony nie do poznania Adam Koruba. Wszyscy oniemieli, kiedy na parkiecie pojawiły - a w zasadzie pojawili się - uczniowie klas I i II, którzy w perfekcyjny sposób zaprezentowali balet "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego. Zatańczyli: Adam Luty, Tomasz Dubaj, Seweryn Pieron, Bartosz Hajdys, Grzegorz Janczyk, Adam Koruba, Kamil Mikina, Marcin Kopeć.

Spotkanie z pracodawcami

W dniu 8 lutego gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Zarządu Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców  w Kazimierzy Wielkiej oraz pracodawców z którymi współpracuje szkoła kształcąc w szkole Branżowej I Stopnia. Spotkanie uświetnił Pan dyrektor Wojciech Kałat –jako przedstawiciel Starostwa Powiatowego. Rozmawiano o zmianach w systemie kształcenia zawodowego i jego perspektywach w naszym Powiecie.

Podczas merytorycznej dyskusji padło wiele ciekawych pomysłów , które wpłyną na wzajemną współpracę.

Spotkanie czwartkowe uprzyjemniały przepyszne faworki i inne małe przekąski.

 


Półmetek 2018

Półmetek 2018

W dniu 3 lutego 2018r uczennice i uczniowie klasy IITż/s/mr wraz z wychowawczynią i rodzicami świętowali półmetek swojej edukacji w Melodii w Skalbmierzu.

Wspólnie spędzony czas przyniósł  wiele radości. Na to przedsięwzięcie wpłynęło  zaangażowanie nie tylko  młodzieży ale także ich rodziców, którym należą się wyrazy ogromnej wdzięczności i szacunku.

Zapłatą dla wszystkich organizatorów balu była satysfakcja z udanej zabawy, radość uczniów i poczucie, że jeśli się chce, to można wspólnie zrobić coś przyjemnego i fajnego. Smile

Realizujemy projekt ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

 

 

 

26 FINAŁ WOŚP

26 FINAŁ WOŚP

My też zagraliśmy z rekordem!!! LaughingLaughing
Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu nie zawiódł. Jak co roku nasi uczniowie kwestowali na ulicach miasta dla WOŚP. Zbierając na szczytny cel, po raz kolejny wykazali się odwagą, bezinteresownością i dobrą wolą.
Chętnych do udziału w 26 finale Orkiestry było bardzo dużo, pierwszych dziesięć osób zostało zgłoszonych do sztabu w Skalbmierzu. Szczęśliwcy to: Ilona Karasińska, Ewelina Łach, Adam Luty, Patrycja Kilian, Monika Wójcik, Katarzyna Woźniak, Michał Włosowicz, Rafał Kowalski, Krzysztof Zbojak, Adam Koruba. W akcji pomagali także siostry Magdalena i Natalia Miarka oraz Marcin Kopeć. Mimo mroźnej pogody, zebrano aż 4.338,20 złotych – to prawie dwukrotność kwoty z ubiegłego roku.
„Jesteśmy dumni z takiego wyniku”. ,,Na nas zawsze można liczyć” - mówią wolontariusze i już deklarują swój udział w następnym finale.
W godzinach popołudniowych na scenie skalbmierskiego Domu Strażaka młodzież ZSZ też miała swoje pięć minut. Uczniowie wykonali kilka utworów instrumentalnych na saksofonie, akordeonie i tenorze - nie przeszkodził im nawet " chwilowy" brak prądu. Dziewczęta z klasy drugiej technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowały słodkości, którymi przy światłach latarek ze smartfonów częstowały artystów i publiczność.
Niech entuzjazm i dobre serce naszych wolontariuszy pobudza innych do wielu działań charytatywnych.

Więcej zdjęć w galerii

Jasełka

Jasełka

Dyrekcja ZSZ w Skalbmierzu, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Skalbmierza oraz okolicznych miejscowości na spektakl teatralny pt. "Jak spotkać Narodzonego...", który odbędzie się już w ten piątek, 5 stycznia o godzinie 12:00.

 

 

Wiecej zdjęć w galerii

Akcja "Świąteczna Paczka"

Akcja "Świąteczna Paczka"

Akcja "Świąteczna Paczka"
W miesiącu grudniu zbieraliśmy w szkole pieniążki oraz żywność i środki czystości dla najbardziej potrzebujących rodzin z powiatu kazimierskiego.
Wszystkim zaangażowanym w akcję dziękujemy za dar serca.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

133 uczniów z województwa świętokrzyskiego za osiągnięcia w nauce otrzymało wyróżnienia i stypendia od Prezesa Rady Ministrów.
15 grudnia dyplomy wręczyli Wojewoda Świętokrzyski - Agata Wojtyszek i Świętokrzyski Kurator Oświaty - Kazimierz Mądzik.
Stypendium Rady Ministrów jest jadną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią oraz promocję z wyróżnieniem albo uczeń wyróżniający się nieprzeciętnie w jednej dziedzinie wiedzy.
Wśród grona wyróżnionych znalazła się uczennica klasy II Technikum żywienia i usług gastronomicznych - Paulina Kluch.
Paulinie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Zajęcia z "Robotyki - budowa robotów wstępem do nauki programowania"

Zajęcia z "Robotyki - budowa robotów wstępem do nauki programowania"

Zajęcia z "Robotyki - budowa robotów wstępem do nauki programowania" w ramach projektu Nowoczesna Szkoła Zawodowa - Nowoczesny Region.
Zajęcia prowadziła p. Marta Tracz a wzięli w nich udział uczniowie klasy III Tmr i IV Tmr.

Więcej zdjęć w galerii

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

W bieżącym roku szkolnym odbywa się II edycja Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Podzielona jest na trzy etapy: szkolny, wojewódzki i centralny. Zadaniem uczestników etapu szkolnego jest wykonanie pracy na jeden z tematów wyznaczonych przez komitet główny olimpiady.
Warunek ten został spełniony przez nasze uczennice Paulinę Kluch i Paulinę Grzesik, których prace w formie eseju zostały pozytywnie ocenione przez komitet wojewódzki olimpiady i otrzymały prawo udziału w kolejnym etapie olimpiady.
II etap tegorocznej olimpiady odbył się 08 grudnia 2017 roku na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Po napisaniu testu wiedzy jury ogłosiło, że jedną z laureatek tego etapu jest Paulina Kluch!
Zgodnie z regulaminem olimpiady laureaci otrzymują prawo udziału w finale centralnym, który odbędzie się w marcu 2018 roku na Uniwersytecie Warszawskim.
Gratulujemy Paulinie i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik w finale centralnym!

36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 GRUDZIEŃ 1981-PAMIĘTAMY

IV edycji konkursu Bezpieczeństwo i technika samochodowa"

IV edycji konkursu Bezpieczeństwo i technika samochodowa"

8 grudnuia gościliśmy w naszej szkole uczniów gimnazjów z Cieszków, Działoszyc, Skalbmierza i Wielgusa. Wzięli oni udział w IV edycji konkursu „Bezpieczeństwo i technika samochodowa".
W konkursie "Bezpieczenstwo i technika samochodowa" zwyciężyli:
I miejsce - Jakub Bączek i Antoni Czarny z gimnazjum w Skalbmierzu,
II miejsce - Patryk Szlęk i Kajetan Kot z gimnazjum w Cieszkowach,
III miejsce - Patryk Burgiel i Kamil Kowalski z gimnazjum w Wielgusie.
Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Więcej zdjęć w galerii

Mikołajki

Mikołajki

Mikołaj posłucha
Zwykłego człowieka
Bo zwykły człowiek
Do próśb się ucieka,
Więc jeśli prezentów moc chciałbyś mieć, Grzecznie na kartce swą prośbę wpleć.

Dziś Mikołaja wspomogły dziewczynki z klas Technikum żywienia i usług gastronomicznych, które specjalnie na tę okazję wspólnie z koleżankami i kolegami upiekły pyszne ciasteczka.
Tym Małym i Tym Dużym życzymy ... spotkania z Mikołajem 🎅🎅

Debata Społeczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie -możesz mieć na nie wpływ"

Debata Społeczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie -możesz mieć na nie wpływ"

W dniu 30.11.2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu odbyła się Debata Społeczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie -możesz mieć na nie wpływ".
Tematyka spotkania:
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, Aplikacja Moja Komenda, Program Dzielnicowy Bliżej Nas.

,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu otrzymał unijne dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 dla Europejskiego Funduszu Społecznego - Poddziałanie 8.5.1 -  w wysokości 775 141,80 zł,  wartość całego projektu to 827 371,80 złotych.

,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

Pieniądze zostaną przeznaczone na podniesienie jakości i atrakcyjności oferty edukacyjnej, między innymi przez doposażenie bazy dydaktycznej, studia podyplomowe i szkolenie e-nauczyciel dla nauczycieli oraz  kursy zawodowe, staże dla uczniów, które podniosą kompetencje zawodowe uczniów  i dadzą dodatkowe kwalifikacje.

Kursy dla uczniów to:

  • klasy IITMr technikum mechanizacji rolnictwa  i agrotroniki - kursy: spawacza i  kombajnisty,
  • klasy IITS  technikum pojazdów samochodowych- kurs operator-proramista CNC i kurs na wózki widłowe, 
  • klasy IIITS technikum pojazdów samochodowych - kurs na wózki widłowe;
  • klasy IIIS mechanik pojazdów samochodowych  -szkolenie ,,Klimatyzacji pojazdów samochodowych",
  • klasy IITż technika żywienia i usług gastronomicznych- kurs profesjonalny barista ,kurs  carvingu i kurs prawa jazdy.

Młodzież będzie uczestniczyć w wyjazdowym kursje języka angielskiego i szkoleniu -coaching kariery.

Uczniowie mają zaplanowane wyjazdy na targi branżowe -Polagra Food, Agro Tech  i Moto Show. 

Nasz Powiat jest typowo rolniczy, nie ma zbyt wielu ofert pracy, dzięki dodatkowym kwalifikacjom zwiększy się atrakcyjność młodych ludzi na rynku pracy.

Zaproszenie na debatę o bezpieczeństwie

Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w debacie społecznej, która odbędzie się w dniu 30 listopada 2017 roku o godz. 10:00 w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu.

Debata z cyklu: „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW” adresowana jest do lokalnej społeczności, do osób które są zainteresowane bezpieczeństwem w miejscu swojego zamieszkania.

Podczas debaty poruszane będą następujące tematy:

  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
  • Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.
  • Omówienie działań priorytetowych w służbie dzielnicowych, upowszechnianie aplikacji „Moja Komenda”, udzielanie informacji o sylwetkach dzielnicowych z omówieniem ich rejonów służbowych. 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Ty też możesz mieć wpływ na Swoje bezpieczeństwo.

Światowy Dzień Rzucania Palenia w ZSZ w Skalbmierzu

Światowy Dzień Rzucania Palenia w ZSZ w Skalbmierzu

Co roku w trzeci czwartek listopada na całym świecie i w naszej szkole obchodziliśmy  Światowy Dzień Rzucania Palenia. 17 listopada gościliśmy  panią Ewelinę Dąbrowską oraz panią Monikę Trzaskę z Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Busku Zdroju. Pani Ewelina przedstawiła szokujące dane statystyczne obrazujące sytuację na świecie i w Polsce .

Święto Niepodległości -,,Polska Moja Ojczyzna"

Święto Niepodległości -,,Polska Moja Ojczyzna"

11 listopad to dzień, w którym w szczególny sposób akcentujemy naszą narodowość, tożsamość. To czas wielkiego szacunku do barw i symboli narodowych.
10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. 

Więcej zdjęć w galerii

8 listopada -Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

8 listopada -Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

W dniu 8 listopada obchodzony był Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Nasza szkoła także zaangażowała się w obchody tego święta. 7 listopada wraz z uczniami klasy I i II Technikum żywienia i usług gastronomicznych odwiedziliśmy Publiczne Gimnazjum Samorządowe im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej.  Celem wizyty było propagowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz informowanie o konsekwencjach złej diety.

 Więcej zdjęć w galerii

Spotkanie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas technikum, branżowej  i zasadniczej szkoły zawodowej na spotkanie  z wychowawcami klas w dniu 7 listopada 2017 r o godzinie 15.30

Wygenerowano w sekund: 0.10
7,121,977 unikalne wizyty