Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Październik 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Praktyki zawodowe w Grecji

W dniach od 6 września do 18 września 2020 został zorganizowany po raz drugi wyjazd naszej młodziezy  do Grecji  w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadach programu Erasmus, sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

Po przyjeździe na miejsce, pierwszego dnia uczestnicy praktyk zapoznali się z partnerem greckim na spotkaniu informacyjnym, miejscami odbywania stażu oraz organizacją miejsca pracy. Uczestniczyli również w spotkaniu opisującym zasady BHP oraz zasady antycovid.

 

W drugim dniu szkolenia technicy pojazdów samochodowych zapoznawali się z konstrukcją oraz podzespołami i zespołami samochodowymi, dobierali części do wykonania konkretnej naprawy. Natomiast technicy żywienia i usług gastronomicznych obsługiwali klientów restauracji serwując pyszne śniadanie i obiad.

Trzeciego dnia Technicy Żywienia i Usług Gastronomicznych zapoznawali się z recepturami typowych greckich napojów oraz sporządzali je pod nadzorem mentora. Technicy pojazdów samochodowych wykonywali demontaż i montaż podzespołów i zespołów samochodowych. Zapoznawali się z budową silnika oraz jego konserwacją.

 

 

Czwarty dzień stażu zawodowego w Grecji Technikom Żywienia i Usług Gastronomicznych upłynął m.in.w piekarni ,w której praktykanci uczyli się jak wyrabia się ciasto na pieczywo serwowane na hotelowych stołach, jak dobrać odpowiednią mieszankę mąki by upiec chleb z różnymi dodatkami oraz bułki. Próbowali swoje umiejętności w formowaniu bułeczek, pracowali na serwisie sali restauracyjnej oraz w kuchni.

Technicy Pojazdów samochodowych złożyli wizytę w zakładzie wulkanizacyjnym Tsitsibas gdzie zapoznali się ze sposobami naprawy i bieżnikowania opon.

 

Piątego dnia praktyk Technicy Pojazdów Samochodowych złożyli wizytę w salonie Skody w Larisie. Mieli możliwość zasiąść za kierownicą najnowszych modeli tej marki oraz zapoznać się ze specyficznymi narzędziami używanymi tylko w salonach Skody.

Technicy Żywienia i Usług Gastronomicznych kontynuowali naukę w sali restauracyjnej hotelu obsługując gości i klientów hotelowych, wydając potrawy i napoje.

Po południu wszyscy udali się z wizytą do ruin zamku Platamonas.

To twierdza wzniesiona w XI w. przez krzyżowców, zdobyta później w 1470 roku przez Wenecjan a następnie w 1556 r. przez Turków. Ruiny zamku aktualnie są miejscem wydarzeń kulturalnych, m.in. sierpniowego Festiwalu Olimpu

Szósty dzień wyjazdu przyniósł młodzieży upragniony odpoczynek od pracy.Wszyscy uczniowie uczestniczyli w programie edukacyjno-kulturowym. Jego główną częścią była wycieczka, podczas której zatrzymaliśmy się w wytwórni ikon w Zindros. Tam dowiedzieliśmy się w jaki sposób oraz z jakich materiałów są tworzone. Uczniowie mieli oczywiście możliwość, żeby ikony i inne upominki zakupić dla siebie lub swoich bliskich. Główną częścią wyjazdu była jednak wizyta w Meteorach – miejscu, gdzie w XVI wieku greccy kapłani wybudowali klasztory. Zwiedzając jeden z nich dowiedzieliśmy się dlaczego zostały wzniesione tak wysoko w górach, kto był ich założycielem oraz jak wygląda życie codzienne w takim klasztorze. Przy tej okazji przewodnik również opowiedział ogólne informacje o religii dominującej w Grecji – prawosławiu. Młodzież mogła się przekonać jak wiele nas łączy, a jak niewiele jest między nami różnic. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na punkcie widokowym, gdzie wszyscy mieli czas na prywatne sesje fotograficzne. Ostatecznie zmęczeni, ale szczęśliwi i bogatsi o sporo nowych informacji wróciliśmy do hotelu

 

 

W niedzielę  skoro świt wyruszyliśmy na kolejną wyprawę. Tym razem naszym celem była najmniejsza wyspa z archipelagu Sporad Północnych, czyli Skiatos. Razem z kapitanem Kostasem i jego załogą wypłynęliśmy w rejs pełen niezapomnianych widoków,gorących greckich rytmów, oraz tradycyjnych wyspiarskich tańców. Od samego portu towarzyszyły nam delfiny.

Odwiedziliśmy stolicę wyspy,która była scenerią filmu "Mamma mia" oraz mieniącą się złotem plażę Koukounaries gdzie zażywaliśmy kąpieli słonecznych i morskich.

W drugim tygodniu praktyk nasiuczniowie w pełni zaangażowani pracowali na swoich stanowiskach! Żywieniowcy w ramach pracy w kuchni przygotowywali produkty i półprodukty na bazie posiadanych surowców. Poznawali metody obróbki produktów i utrzymania ich świeżości.

Technicy Pojazdów Samochodowych wykonywali demontaż i montaż podzespołów i zespołów samochodowych oraz realizowali bieżące prace wynikające z funkcjonowania warsztatu samochodowego.

 

W czasie wolnym od zajęć nasza młodzież odwiedziła maleńkie miasteczko na zboczach Olimpu - Paleos Panteleimonas, słynące z uprawy typowych dla Grecji owoców, jak Koumaro oraz wyrabiania miodów czy innych smakołyków np. z kasztanów. Mogli stamtąd również podziwiać wspaniałą panoramę na Riwierę Olimpijską! Było pięknie!

Opracowanie Kinga Jakubiec

Rozpoczecie roku szkolnego 2020/2021

 

Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy 1 września 2020 o godzinie 9.00.
Prosimy o zapoznanie się ze wstępnym harmonogramem i organizacją zajęć w tym dniu.
Od pierwszego września uczniowie ZSZ w Skalbmierzu rozpoczną edukację w szkole stacjonarnie, z zachowaniem ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN.
Harmonogram spotkań z wychowawcami godz.9:00.
II TM - sala 25
II TP sala 22
III T sala 11
III B sala 13
IV T sala 15
Uczniów klasy pierwszej prosimy o pozostanie przed głównym wejściem do budynku szkoły i oczekiwanie na wychowawcę.
Każdy uczeń przed wejściem do budynku dezynfekuje ręce oraz zakłada posiadaną maseczkę na usta i nos.
Rodzice/Opiekunowie zobowiązani są do zachowanie dystansu społecznego na terenie szkoły w oczekiwaniu na dzieci.

 

Życzenia dla uczniów od nauczycieli ZSZ w Skalbmierzu

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Drodzy Uczniowie i Rodzice
Szanowni Nauczyciele

Rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. Był to trudny rok, zwłaszcza drugi semestr, gdy od 12 marca zostały zawieszone zajęcia dydaktyczno -wychowawcze w szkole  ze względu na panująca pandemię COVID -19.

Rok szkolny i zdalne nauczanie kończymy również zdalnie.

Bardzo dziękuję wszystkim za wzajemną wyrozumiałość i uczniów dla nauczycieli, i nauczycieli dla uczniów. 

Nauczycielom dziękuję za kreatywność i elastyczne podejście do nowych warunków pracy zdalnej.

Rodzicom dziękuję za wszystkie cenne uwagi dotyczące organizacji procesu nauczania zdalnego i motywacje uczniow do aktywnosci.

Wychowawcom dziękuję za olbrzymi wkład pracy w realizacje obowiązków wychowawczych, zwłaszcza warunkach pracy zdalnej. 

Dziękuję uczniom, że mimo różnych problemów - z dostępem do sprzętu, problemów technicznych poradzili sobie z trudnościami.

Dziękuję również za prace na rzecz szkoły w całym roku szkolnym - za organizację akcji charytatywnych, reprezentowaniu szkoły na zewnątrz w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych.

 

Gratuluję  wszystkim Absolwentom Branżowej Szkoły I Stopnia  - klasie IIIB  ukończenia szkoły i życzę powodzenia na egzaminach zawodowych praktycznych oraz pomyślności w dorosłym życiu i wymarzonej pracy.

 

Wszystkim życzę dużo zdrowia i dobrego wypoczynku  po tym niełatwym roku szkolnym, pozytywnej energii i  bezpiecznych wakacji.

 Do zobaczenia we wrześniu!!!!

                                          Anna Kruk

Harmonogram odbioru świadectw

Drodzy Uczniowie,

Informujemy, że odbiór świadectw odbywać się będzie w dniach 26 i 30 czerwca 2020 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu. Poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram. Prosimy o przybycie do szkoły o ściśle określonej porze, zgodnie z wyznaczoną w harmonogramie godziną. 

Prosimy o wejście na teren szkoły z ubrana maseczka zakrywającą usta i nos.

Po wejściu do budynku, należy zdezynfekować ręce i zachować odległość co najmniej 2 m od innych osób.  

26.06.2020 (PIĄTEK)

9.00 - 10.00 – 3B - sala gimnastyczna – wejście  przez warsztaty szkolne
9.00 – 10.00 -   IIT  - sala komputerowa - wejście główne

10.00 -11.00 IT – sala nr 11 – wejście główne

11.00 – 12.00     - IIB - sala 13 - wejście główne
12.00 -   13.00   - IIIT –sala 15 – wejście główne

30.06.2020 (WTOREK)

10.00 – 11.00 - ITP - sala 21 - wejście główne

 

Rekrutacja

SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE

Proszę o zapoznanie się z naszą ofertą edukacyjną Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia oraz terminami rekrutacji.

Wniosek o przyjęcie do szkoły należy pobrać ze strony internetowej szkoły, wypełnić i przesłać na adres mailowy: zsz_skalbmierz@op.pl
Wnioski do szkoły i szczegółowy regulamin rekrutacji znajdują się w zakładce REKRUTACJA.                                                                              

Praktyki zagraniczne - Grecja

PRAKTYCZNE DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy, czyli program praktyk dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu. 

 

Broszura zobacz

 


Konsultacje dla uczniów ZSZ w Skalbmierzu

Konsultacje dla uczniów ZSZ w Skalbmierzu

Konsultacje  dla uczniów ZSZ w Skalbmierzu od 1 czerwca 


Od 01.06.2020 rozpoczynają się konsultacje szkolne dla uczniów klas I-III. Uczniowie zainteresowani udziałem w konsultacjach mogą zgłaszać się do swoich nauczycieli, wychowawców. 

 Zgodnie z obowiązującą procedurą konsultacje odbywają się w grupach do 12 osób.

Konsultacje są dobrowolne i mają służyć wyjaśnieniu trudnych dla uczniów kwestii, usystematyzowaniu materiału lub umożliwieniu poprawy oceny na potrzeby klasyfikacji.

Uczniowie, którzy zgłosili chęć udziału w  konsultacjach  są proszeni o zapoznania się z ich harmonogramem. Aby móc uczestniczyć w konsultacjach muszą mieć ze sobą  zgodę opiekónów/rodziców na udział i oświadczenie o zdrowiu (uczniowie niepełnoletni) lub tylko oświadczenie o zdrowiu (uczniowie pełnoletni).

 

Harmonogram konsultacji   POBIERZ

Zgoda+oświadczenie ucznia niepełnoletniego   POBIERZ

Oświadczenie ucznia pełnoletniego   POBIERZ

Procedury związane z organizacją konsultacji   POBIERZ

Procedury korzystania z blibliteki szkolnej POBIERZ

 

W dniu 4 czerwca 2020 r. biblioteka będzie czynna dla społeczności szkolnej w w godz. 8:00 - 10:00.


Wtyczne dla zdających dotyczące udziału w egzaminie maturalnym w 2020 r.

Wtyczne dla zdających dotyczące udziału w egzaminie maturalnym w 2020 r.

Zdający oraz inne osoby biorące udział w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminów

1.1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

1.2.  Zdający nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie
lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

1.3.  Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.

1.4.  Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:

1)  zdający;

2)   osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu;

3)   inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.;

4)   uczniowie innych klas oraz nauczyciele, jeżeli nie ma możliwości zrezygnowania z przeprowadzania zajęć edukacyjnych w dniu przeprowadzania egzaminu;

5)  pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.

Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione, w tym rodziców/prawnych opiekunów uczniów (z wyjątkiem sytuacji, gdy zgodę na taki sposób dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu wydał dyrektor OKE, lub jeżeli zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się), przedstawicieli mediów.

1.5.  Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek. Inne osobiste rzeczy zdający są zobowiązani pozostawić we wskazanym miejscu (szatni).

1.6.  Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

1.7.  Zdający może przynieść na egzamin butelkę wody niegazowanej.

1.8.  Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków. Osoby przystępujące do więcej niż jednego egzaminu w ciągu dnia będą mogły zjeść przyniesione przez siebie produkty w przerwie między egzaminami.

1.9.  Osoby, które przystępują do dwóch egzaminów jednego dnia, mogą w czasie przerwy opuścić budynek szkoły albo oczekiwać na terenie szkoły na rozpoczęcie kolejnego egzaminu danego dnia.

Konsultacje dla maturzystów

Konsultacje dla maturzystów

KONSULTACJE DLA MATURZYSTÓW

odbędą się  04 czerwca 2020r.

 

PROWADZONE BĘDĄ PRZEZ POSZCZEGÓLNYCH NAUCZYCIELI W SZKOLE,

W SALACH LEKCYJNYCH, W KTÓRYCH ODBYWAŁY SIĘ LEKCJE

W NASTĘPUJĄCYCH DNIACH :

Nauczyciel

Dzień tygodnia

Godzina

Klasa

Przedmiot

Dorota Bijak

Czwartek

8.00 – 8.45

IVT

j.polski

Beata Zaręba-Majewicz

Czwartek

8.50- 9.35

IVT

j.angielski

Wioletta Sambur 

Czwartek

9.40-10.25

IVT

matematyka

Rekrutacja zamknieta, w konsulatacjach może uczetsniczyć 12 osób

Relacja z Wirtualnego Dnia Otwartego

 

Z podstawówki do „Sorbony” zmykaj,

u nas zdobędziesz dyplom technika.

 

 

Takie hasło było myślą przewodnią dnia otwartego w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu.

19 maja 2020 r.  w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu odbył się wirtualny dzień otwarty. Jeszcze rok temu mogliśmy się spotkać razem w szkole, przy ognisku i fajnej zabawie. Dziś pandemia koronawirusa nie pozwoliła – niestety – na takie wydarzenie i wspólną zabawę. Ale Polak potrafi, więc i my znaleźliśmy sposób, by zaprezentować naszą szkołę dla ósmoklasistów.

Punktualnie o godzinie 12.00 wszystkich powitała pani dyrektor Anna Kruk oraz kierownik warsztatów szkolnych Waldemar Czajka. Kolejno swoje przysłowiowe „5 minut” miała kadra nauczycielska, przedstawiając w kolażu wspólne hasło skierowane do ósmoklasistów - BUDUJEMY TWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ ZAWODOWO.

Na szkolnym Facebooku zaprezentowaliśmy kierunki zawodów oraz warunki pracy naszej szkoły. W tą niezwykłą promocję naszej „Sorbony” zaangażowała się cała społeczność szkolna: uczniowie, absolwenci i nauczyciele. Ciekawą forma były prezentacje absolwentów oraz naszych uczniów z klasy pierwszej. W pamięci absolwentów nasza szkoła daje zawód, który jest potrzebny na rynku pracy, jest bezpieczna, panuje fajna atmosfera, uczy wrażliwości na drugiego człowieka a nauczyciele są cool. Natomiast obecni pierwszoklasiści wysłali do swoich młodszych kolegów wiadomość, że oni już należą do społeczności „Sorbony”, są z tego dumni i czekają na swoich kolegów i koleżanki, bo warto.

W tym dniu przyszli uczniowie mogli pytać o kierunki kształcenia w szkole oraz ważne informacje związane z rekrutacją. Taką możliwość mieli także rodzice kontaktujący się ze szkołą za pomocą strony internetowej bądź telefonicznie.

W naszej szkole znajduje się jedyna w powiecie kazimierskim branżowa szkoła I stopnia, w której uczniowie mogą kształcić się w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, mechanik –operator maszyn i urządzeń rolniczych oraz w klasie wielozawodowej na kierunkach: fryzjer, kucharz, murarzy-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, cukiernik, piekarz lub inny wybrany zawód przez ucznia.

Szkoła kształci także w zawodach technicznych, czyli technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i usług gastronomicznych.

Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy chcą zdobyć zawód z przyszłością, którzy marzą o tym, by mieć fach w ręku i kiedyś odnaleźć się na rynku pracy.

To kierunki z przyszłością.

Rekrutacja już od 15 czerwca 2020 roku. Ósmoklasiści mogą przesyłać wnioski pobrane ze strony szkoły www.zszskalbmierz.edu.pl emailem lub bezpośrednio składać w szkole. Tu będzie dostępny punkt konsultacyjny dla kandydatów. Informacje dodatkowe: zsz_skalbmierz@op.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 413529037.

Serdecznie zapraszamy ósmoklasistów do technikum i szkoły branżowej I stopnia.

Uwaga

 

 

Ważna  informacja dla zdających egzamin maturalny oraz egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

w czerwcu/lipcu 2020 r.  

 

Na podstawie:  Wytycznych dotyczących organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 r. , przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny,   zwracam się do wszystkich zdających egzamin maturalny, egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w czerwcu/maju 2020 r., aby  zapoznali się z wytycznymi, dostosowali się i przestrzegali tych wytycznych.

 

WYTYCZNE 

 

1. Zobowiązuję  wszystkich zdających  do zapoznania się z wytycznymi dotyczącymi przeprowadzania egzaminów opublikowanymi przez MEN, stanowiącymi załącznik do niniejszego komunikatu.

2. Zobowiązuję wszystkich zdających, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa do zgłoszenia tego faktu do 29 maja 2020 r. Zgłoszenie powinno być dokonane na adres zsz_skalbmierz@op.pl i potwierdzone oświadczeniem zdającego, że posiada  dokumentację medyczną potwierdzającą przeciwskazania do zakrywania ust i nosa ze względów zdrowotnych.

3. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

 

 

 

Harmonogram egzaminów maturalnych  w ZSZ w Skalbmierzu

Przybycie zdających do szkoły –  na godzinę przed rozpoczęciem egzaminu


Data

Godzina rozpoczęcia egzaminu

Przedmiot egzaminacyjny

8.06.2020      poniedziałek

9:00

Język polski

 

 

8.06.2020   poniedziałek

14.00

Język polski

Zakres rozszerzony

 

9.06.2020    wtorek

9:00

Matematyka

 

10.06.2020    środa

9:00

Język angielski

Zakres podstawowy

 

10.06.2020   środa

14:00

Język  angielski

Zakres rozszerzony

 

15.06.2020   poniedziałek

9:00

Matematyka

Zakres rozszerzony

 

16.06.2020   wtorek

9:00

Biologia

Zakres rozszerzony

 

22.06.2020    poniedziałek

9:00

Język włoski

Zakres podstawowy

 

24.06.2020 środa

14:00

Historia

Zakres rozszerzony

 

26.06.2020      piątek

9:00

Język rosyjski

Zakres podstawowy

 

 

 

 

Harmonogram egzaminów zawodowych 2020 w ZSZ w Skalbmierzu

 

Etap praktyczny - dokumentacja


Data

Zmiana - godzina

Kod kwalifikacji

Nazwa kwalifikacji

2020-06-22

13:00

T.15

M.46

M.43

Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

Eksploatacja systemów mechatronicznych

 

Etap pisemny


Data

Zmiana - godzina

Kod kwalifikacji

Nazwa kwalifikacji

2020-06-23

10.00

T.06

Sporządzanie potraw i napojów

2020-06-23

10.00

MG.18

Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

2020-06-23

10.00

AU.20

Prowadzenie sprzedaży

2020-06-23

10.00

TG.07

Sporządzanie potraw i napojów

2020-06-23

12.00

M.02

Obsługa techniczna oraz naprawa pojazdów, maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie .

2020-06-23

12.00

T.15

Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

2020-06-23

14.00

M.46

Eksploatacja systemów mechatronicznych

 

Etap praktyczny – wykonanie

Data

Zmiana - godzina

Kod kwalifikacji

Nazwa kwalifikacji

2020-06-29

8:00

MG.18

Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

2020-06-29

12:00

MG.18

Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

2020-06-29

16:00

MG.18

Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

2020-06-30

8:00

MG.18

Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

2020-06-30

12:00

MG.18

Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

2020-06-30

16:00

MG.18

Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

2020-07-01

12.00

TG.07

Sporządzanie potraw i napojów

2020-07-01

16.00

TG.07

Sporządzanie potraw i napojów

2020-07-01

8.00

MG.18

Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

2020-07-01

12.00

MG.18

Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

2020-07-01

16.00

MG.18

Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

2020-07-02

8.00

MG.18

Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

2020-07-02

12.00

MG.18

Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

2020-07-02

12.00

AU.20

Prowadzenie sprzedaży – miejsce egzaminu  - CKZ Jędrzejów

 


Rekrutacja

Uwaga! W związku z komunikatem w sprawie zmian w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 (komunikat na stronie Kuratorium) informujemy, iż rekrutacja rozpocznie się od dnia 15 czerwca.

W naszej szkole  będzie dostępny punkt konsultacyjny dla kandydatów. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

Technikum w Zespole Szkoł Zawodowych w Skalbmierzu prowadzi nabór - kandydatów absolwentów szkoł podstawowych w następujących zawodach:

 

 Branżowa  Szkoła I Stopnia w Zespole Szkoł Zawodowych w Skalbmierzu prowadzi nabór - kandydatów absolwentów szkoł podstawowych do klasy wielozawodowej m.in w zawodach: 
Informacja o kontynuacji nauczania zdalnego

Informacja o terminach egzaminów maturalnych 2020

INFORMACJA O TERMINACH EGZAMINÓW MATURALNYCH 2020

 

Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca.

W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca 2020

Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia 2020

Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września 2020

KOMUNIKAT CKE -  HARMONOGRAM EGZAMINÓW MATURALNYCH 

 Szczegółowy wykaz egzaminów maturalnych  w zakładce Matura

Drodzy Absolwenci Technikum w Zespole Szkół Zawodowych

Drodzy Absolwenci Technikum w Zespole Szkół Zawodowych

Drodzy Absolwenci Technikum  Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

Ze względów zdrowotnych nie mogliśmy dziś spotkać się na uroczystości pożegnania klasy czwartej przez społeczność szkolną.
Więc tą drogą, elektronicznie, chciałam podziękować Wam za te cztery lata.
Dziękuję za pracę, wysiłek, za Wasze koncepcje i pomysły. Za akcje, apele, występy, za reprezentowanie naszej szkoły na zewnątrz, za praktyki, wyjazd do Grecji.  Za zwykłą aktywność na lekcji, godziny nauki, przygotowywania się do zajęć.
Dziękuję za Wasze postawy, koleżeństwo wobec siebie, pomoc wzajemną.
Dziękuję również Gronu Pedagogicznemu za trud jaki włożyli w Waszą edukację, za motywowanie Was do zdobywania wiedzy i umiejętności, za przygotowanie Was do egzaminów zawodowych i do egzaminu maturalnego.
Dziękuję szczególnie Wychowawczyni - Pani Gabrieli Skowron, za prowadzenie i wspieranie Was, za troskę wychowawczą. 

Miałam wielką przyjemność towarzyszyć Wam przez pierwsze dwa lata pobytu w naszej szkole jako Wasza wychowawczni, dlatego na zawsze pozostaniecie bliscy mojemy sercu.

Gratuluję Wam wyników i ukończenia szkoły. 

„  Życzę  Wam wszystkiego, ile potrzeba (...).

Tyle słońca, ile potrzeba, żeby rozjaśniało Wam dni.

Tyle deszczu, ile potrzeba,

żebyście docenili słońce.

Tyle radości, ile potrzeba  na wzmocnienie duszy ,

ale też tyle smutku, ile potrzeba,

byście potrafili docenić drobne przyjemności w życiu.

I tyle  spotkań, ile potrzeba, żebyście przywykli do pożegnań."

                                                                        Sofia Lundberg

Pamiętajcie o tym przesłaniu, kiedy, już dorośli, myślami sięgniecie w przeszłość i wspomnicie młodzieńcze lata spędzone w ,,Sorbonie''

Życzę Wam zrealizowania Waszych planów. Czy to będzie dalsza nauka czy praca - niech Wam się dobrze wiedzie!
Życzę opieki Bożej i dużo szczęścia na czas egzaminów i dalszych życiowych przedsięwzięć !

Wszystkiego dobrego!!! 

Anna Kruk


Komunikat Dyrektora

 

Komunikat dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu 

 dla uczniów i rodziców
w sprawie organizacji pracy szkoły w wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.


Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 9 kwietnia 2020 roku informuję, że postanowienia zawarte w komunikacie z 25 marca brzostały przedłuzone do  do 26 kwietnia 2020 roku

Wesołych Świąt

Przerwa świąteczna

Wygenerowano w sekund: 0.05
14,225,836 unikalne wizyty