Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Październik 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

,,Święto drzewa "

,,Święto drzewa "

„Milsze jest człowiekowi jedno drzewo, które zasadził,

niż cały ogród przez innych zasadzony”

                                                    Wojciech Bogusławski

Od wielu lat edukacja ekologiczna wpisuje się w program dydaktyczno-wychowawczy Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu. Tradycyjnie młodzież naszej szkoły wzięła udział w dorocznej ogólnopolskiej akcji „Święto Drzewa”, dzięki której rosną drzewa dla nas i kolejnych pokoleń.

W tym roku w dniu 13 października zaprosiliśmy do wspólnego sadzenia drzew byłych dyrektorów i nauczycieli naszej szkoły. Zaproszeni goście dziarsko chwycili za szpadle i przystąpili do dzieła przy pięknej, słonecznej aurze. Posadzenie „Drzewa Wolności” – dębu szypułkowego – było udziałem tercetu dyrektorskiego: byłych dyrektorów szkoły Stanisława Tomczyka, Tadeusza Kowalczyka i obecnej dyrektor szkoły Pani Beaty Malinowskiej. Kolejne drzewka iglaste zostały solidarnie posadzone przez byłych i obecnych nauczycieli naszej szkoły oraz młodzież.

Drzewa zostały posadzone, a uczestnicy korzystając ze wspaniałej pogody odbyli spacer po terenie szkolnym wspominając życie szkoły w latach minionych i po przemianie ustrojowej. Dalsze opowieści, anegdoty z życia szkoły czyniono przy filiżance kawy, herbaty i słodkim poczęstunku.

I tak wspólnym wysiłkiem kilku pokoleń skalbmierskiego „mechanika” i dzięki współpracy z Nadleśnictwem Pińczów, posadzono 50 drzewek wzbogacając otoczenie szkoły i świadomość ekologiczną młodzieży.

Wygenerowano w sekund: 0.05
14,933,528 unikalne wizyty