<< Październik 2020 >>

Studniówka 2020

"Dziś bądź wesół, dziś użyj biesiady,

O przyszłym dniu niechaj próżnej rady.

Już to dawno Bóg obmyślił w niebie,

A której radzie nie przypuszczą Ciebie ".

Tymi słowami maturzyści klasy IV technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu, Katarzyna Florkiewicz, Kamil Nowak oraz Arkadiusz Walczak, powitali zaproszonych gości na balu studniówkowym, 18 stycznia w lokalu „Patrycja”.

Swoją obecnością tegoroczny bal uświetnili: Pan Jerzy Bojanowicz- Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierskiego, Pan Marek Juszczyk- Burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz oraz Proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu- Marian Fatyga.

Bal maturzystów zainaugurowała wicedyrektor szkoły- Pani Anna Kruk, witając wszystkich gości oraz życząc uczniom powodzenia na egzaminie maturalnym i w dalszym dorosłym życiu. Zgodnie z tradycją, pani wicedyrektor Anna Kruk wraz z wychowawczynią panią Gabrielą Skowron, przedstawicielem rodziców panią Moniką Pawełek oraz przewodniczącą klasy Kamilą Koczur rozpoczęły studniówkę poprzez uroczyste przecięcie wstęgi.

Bal studniówkowy rozpoczęto staropolskim tańcem – polonezem, perfekcyjnie wykonanym przez uczniów.

Ze strony rodziców ciepłe słowa i podziękowania skierowała pani Monika Pawełek.

Były również życzenia dobrej zabawy oraz powodzenia na maturze ze strony zaproszonych gości.

Następnie uczniowie podziękowali dyrekcji, nauczycielom i wychowawczyni za lata wspólnej pracy, za sukcesy i chwile radości, wręczając im kwiaty.

Dla wszystkich uczestników balu rodzice przygotowali słodką niespodziankę w postaci ogromnego tortu.

Na zakończenie części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do tańca; poprzedzonego walczykiem z kadrą nauczycielską.

Po części oficjalnej uczniowie  „Sorbony” przedstawili pokaz taneczny „ na wesoło”, który do łez rozbawił zaproszonych gości.

Zabawa trwała do białego rana a parkiet nie pustoszał ani na chwilę. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że nie wiedzieli, iż takie pokłady energii w nich drzemią i jakimi wybitnymi tancerzami są, aż do balu studniówkowego!!!