ZSZ Skalbmierz
<< Luty 2020 >>

Sadzenie drzew nad zalewem

W piątkowe, chłodne południe 15 grudnia odbyła się kolejna odsłona tegorocznej edycji Święta Drzewa zorganizowanego tym razem przez uczniów naszej szkoły wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Skalbmierz. Zanim jednak przystąpiono do sadzenia drzew na wyspie skalbmierskiego zalewu musieliśmy się tam..... przeprawić. Przeprawę zorganizowali strażacy OSP Sielec Kolonia i pontonową łodzią przybiliśmy do brzegu, aby objąć wyspę w posiadanie i ekologicznie ja zagospodarować. Przy pomocy wiceburmistrza Pana Kamila Włosowicza i pracowników urzędu posadziliśmy 25 świerków i 25 jaworów. To kolejne już drzewa od Sorbony dla klimatu i ziemi skalbmierskiej. Dziękujemy za tegoroczną współpracę w tym dziele władzom Miasta i Gminy Skalbmierz, dyrekcji, nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej w Skalbmierzu oraz sportowcom Klubu Sportowego "Victoria " Skalbmierz.