Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Październik 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Relacja z Dnia Otwartego 2019r.

            W ramach przygotowanej na ten rok akcji rekrutacyjnej, Zespół Szkół Zawodowych  w Skalbmierzu gościł w swoich murach licznych gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych.

            Motto tegorocznych Dni Otwartych brzmiało: „Szkoła z pasją”.

            Na sali gimnastycznej zostały wystawione stanowiska zawodowe między innymi technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik pojazdów samochodowych, fryzjer, piekarz. Szczególnym powodzeniem cieszyło się stoisko przygotowane przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych - „sweet & fitt”, na którym kusiły rogaliki drożdżowe, ciasteczka, babeczki, kanapeczki fitt z mozzarellą i pomidorkami koktajlowymi. Swój kącik miał również zespół „Sorbona-Bend”, który umilał czas pięknymi utworami.

            Grono uczniów i opiekunów przywitała Dyrektor ZSZ Pani Beata Malinowska. Gościem był Burmistrz Skalbmierza Pan Marek Juszczyk, który w słowach do młodzieży podkreślił, że wybór dobrego zawodu, to pewna przyszłość.

Uczniowie zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom swoje zainteresowania, które rozwijają zarówno w szkole, jak i poza nią. Były to między innymi rozgrywki szachowe, układanie kostki Rubika o przeróżnych kształtach oraz gry edukacyjne.

            Przyszli uczniowie zostali zapoznani nie tylko z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, ale mieli także możliwość udziału w różnych konkursach: techniki samochodowej, kulinarnym, fryzjerskim, przepisów ruchu drogowego. Nagrody sponsorowali zaprzyjaźnieni ze szkołą zakłady usługowe. Były to między innymi: bon na pizzę w Restauracji „Fuks”, usługa fryzjerska w zakładzie Pani Małgorzaty Bałagi.

            Budynek szkoły został na ten dzień specjalnie przygotowany, by umożliwić odwiedzającym uczniom dokładne zapoznanie się z proponowanymi możliwościami nauki. Oprócz zaprezentowania świetnie wyposażonych sal przedmiotów ogólnokształcących, pokazano również pracownie przedmiotów zawodowych.

            Mechanicy pochwalili się nową salą do nauki mechaniki samochodowej, wykonali także szereg pokazów, między innymi wymianę sprzęgła w samochodzie, wymianę opon.

            Technicy żywienia i usług gastronomicznych prezentowali zmodernizowaną pracownię gastronomiczną, w której odbyła się degustacja kawy z ekspresu, waty cukrowej                        i kiełbasek z pieca konwekcyjno – parowego.

            Wychodząc na plac szkolny, goście częstowali się kiełbaską z grilla. Na boisku szkolnym zaprezentowano sprzęt rolniczy, pod opieką instruktora jazdy można było wykonać jazdę próbną naszą „L”. Nie brakowało też chętnych do przejażdżki bryczką konną, którą prowadził absolwent naszej szkoły.

            Zadowoleni gimnazjaliści i uczniowie klas ósmych, długo rozmawiali ze starszymi koleżankami i kolegami, którzy raz jeszcze zachęcali ich do pojęcia nauki w tak wyjątkowej i bezpiecznej szkole. Mówili im o możliwości bezpłatnego kursu na prawo jazdy kategorii B  i T, udziału w projektach unijnych, płatnych stażach i dodatkowych kursach kwalifikacyjnych. Dyskutowali o realizowaniu swoich pasji, o łączeniu nauki z dodatkowymi zajęciami. Zachęcali, by odważnie podejmowali decyzję z wyborem szkoły, ponieważ tutaj mogą osiągnąć sukces i rozwijać swoje zainteresowania.

            Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu zakończył się na wesoło. Mamy nadzieję, że wielu goszczących w tym dniu uczniów wróci do nas, by przeżyć tutaj następne lata nauki.

 

 

 

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.05
14,945,921 unikalne wizyty