<< Marzec 2019 >>

Sukces jest wynikiem właściwej decyzji

Od samego rana trwały przygotowania do przyjęcia gości z okolicznych gimnazjów, którzy mogli obejrzeć bogato wyposażone sale lekcyjne, hale warsztatowe, brać udział w atrakcjach i zabawach przygotowanych na ten dzień. A co młodzieży podobało się najbardziej? Nie zdziwiliśmy się, bo właśnie hale warsztatowe z pokazami tematycznymi. Gimnazjaliści chętnie sięgali po różne narzędzia chcąc sprawdzić swoje umiejętności techniczne, szczególnie dziewczęta  nie dawały chłopcom za wygraną i wiodły prym.

Główna część imprezy odbyła się na sali gimnastycznej. W części artystycznej nie zabrakło konkursów o tematyce technicznej i pokazów umiejętności naszych uczniów, którzy potrafią nie tylko naprawić samochód ale również wytańczyć walca czy wygrać poloneza… na akordeonie. W wyborze swojego wymarzonego zawodu gimnazjalistów wspierała Cyganka, bo kto inny - jak nie Cyganka prawdę powie.

Firmy współpracujące ze szkołą to jest: piekarnia „Żurek”, bar „Fuks”,  bar „U Kargula”  i stolarnia Sydoryk  zaprezentowały swoje wyroby wzbogacając naszą imprezę. Uczennice z klas wielozawodowych wykazały się umiejętnościami przygotowując własnoręcznie przepyszne słodkości.   Kolorowe stoiska przyciągnęły uwagę młodzieży, a szczególnie można było podziwiać wystawę ekologiczną zorganizowaną przez uczniów, wśród której wyróżniały się  dorodne warzywa i owoce ze Spółdzielni Producentów z  Sieleca.

Mimo nie przychylnej pogody dużą atrakcją był pokaz sprzętu strażackiego i umiejętności strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalbmierzu. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż spora grupa młodszych strażaków jest uczniami bądź absolwentami naszej szkoły i z wielkim zaangażowaniem działają w szeregach staży.

Zadowoleni gimnazjaliści stwierdzili, że chcą się uczyć właśnie w takiej szkole, bo dobry  zawód jaki można tu zdobyć jest przepustką do lepszego jutra.