<< Lipiec 2019 >>

Jasełka 2015

,,Czekając, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda
Do wpół zmarzniętej szyby przywarł chłopiec mały.
Patrzył - zimowe ptaki wracały do gniazda,
Jakby tego wieczoru też świętować chciały…”

tymi słowami wiersza F. Czarnowskiego rozpoczęli Święta Bożego Narodzenia  uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu. W tym wyjątkowym  dniu wszyscy uczniowie zamienili szare ubrania  na odświętne i galowe stroje.  Przy radosnych kolędach w wykonaniu Norberta Wróbla, Mileny Maj i Patryka Piotrowskiego wszystko wydawało się odmienione  i  tajemnicze. Montażowi słowno – muzycznemu towarzyszyła  orkiestra szkolna, która wykonała kolędy na instrumentach dętych pod kierunkiem pana organisty R. Basiaka.

Ta wyjątkowa  atmosfera napełniła wszystkich radością i miłością, bo to znak, że

,, Będzie wilia! - Uśmiechną się ludzie,
do świątecznej zasiądą wieczerzy -
błogosławiony grudzień!... „
Zdzisław Kunstman

Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia życzyła wszystkim pani dyrektor Beata Malinowska oraz ks. Proboszcz Marian Fatyga, a  przedstawiciel  Starosty Powiatu Kazimierza Wielka pan Jerzy Włosowicz,  życzył uczniom i nauczycielom radości, szczęścia i pomyślności  w nadchodzącym 2016 roku

Dziękujemy księdzu Robertowi Kowalskiemu i uczniom za  wkład włożony w przygotowanie tej uroczystości.

Opracowała Dorota Bijak