<< Lipiec 2019 >>

Kiermasz podręczników -2015

Akcja pod nazwą „Kiermasz podręczników” ma już w naszej szkole kilkuletnią tradycję i z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie ze strony uczniów.

Kiermasz używanych podręczników szkolnych ma na celu sprzedaż, tudzież wymianę książek pomiędzy uczniami naszej szkoły w atrakcyjnych cenach.

Uczniowie przynoszą książki, opisują je i samodzielnie wyznaczają wartość książek. Przeznaczone do sprzedaży podręczniki wyeksponowane są w bibliotece szkolnej. Sprzedażą zajmuje się nauczyciel – bibliotekarz.

W tym roku kiermasz trwał przez cały wrzesień. Skorzystali z niego zarówno uczniowie klas pierwszych, jak i pozostałych klas, oraz absolwenci szkoły.

Kiermasz ma znaczenie ekologiczne, ale również uczy przedsiębiorczości. Możliwość odsprzedania podręczników skłania uczniów do szanowania ich w ciągu roku szkolnego, jak również pozwala zebrać środki na zakup kolejnych książek.

Taka forma sprzedaży stosowana od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Bardzo cieszy nas fakt,  że organizując kiermasz możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów, rodziców i absolwentów szkoły a ze współpracy czerpiemy ogromną satysfakcję.Opracowała Ilona Lipka - nauczyciel -bibliotekarz