<< Styczeń 2019 >>

,,Dopalacze kradną życie"

Dnia 17 września 2015 r w ZSZ w Skalbmierzu odbyło się  spotkanie profilaktyczno  – edukacyjne dotyczące zagadnień związanych z problematyką zażywania dopalaczy.  Udział w spotkaniu wzięły klasy: od II do IV technikum i I zasadniczej szkoły zawodowej.  Tematyka ta stanowi element szkolnego programu profilaktycznego na rok szkolny 2015/16 oraz wpisuje się w tematykę kampanii społecznej” Dopalacze  kradnę życie” . By wzmocnić działania w tym zakresie  podjęliśmy współpracę z Policją w Kazimierzy Wielkiej i Powiatową Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Busku Zdroju.  Podczas spotkania omówiono problem nowych narkotyków ,,dopalaczy” ich ogromnie szkodliwego wpływu na organizm człowieka. Prezentacja pt.” Dopalacze – oferta śmierci” uświadomiła wszystkim  zagrożenia. Jednak największe wrażenie zrobił na uczniach  film  edukacyjny , gdzie w realistyczny sposób ukazane zostały zgubne skutki stosowania tych zakazanych substancji.  działań podejmowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Policję na rzecz walki z tymi środkami. Spotkanie poprowadziła  pani z Buskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Marta Cichy z wydziału prewencji Policji. Mamy nadzieję na kontynuację tak owocnej współpracy.