<< Lipiec 2019 >>

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2015

Tą wyjątkową uroczystość rozpoczęli Ada Włudarska i Sebastian Cichy prezentując ciekawostki z krajów anglojęzycznych i rosyjskojęzycznych. Ich prezentacje uatrakcyjniły pokazy slajdów przygotowane przez Kamila Wesołowskiego i Krzysztofa Różyckiego. Kolejnym punktem tego wydarzenia było przedstawienie scenek w języku angielskim i rosyjskim. Kilku uczniów miało możliwość przedstawienia swoich umiejętności językowych a byli to: Katarzyna Zając, Anita Sutor, Patryk Kocerba, Krzysztof Różycki i Sebastian Ziemba. Potem Norbert Wróbel zaprezentował piosenkę J. Lenona  pt. „ Imagine” a później „Белые Розы”(Biełyje Rozy). Wykonanie Norberta było naprawdę zachwycające i dorównywało wersji oryginalnej zarówno w języku angielskim jak i rosyjskim. To jednak nie koniec świętowania.

Trzecią częścią programu Dnia Języków Obcych były konkursy  o krajach anglojęzycznych i rosyjskojęzycznych, które oparte były na współzawodnictwie pomiędzy trzema grupami językowymi. Język angielski i rosyjski  reprezentowały zespoły, składające się z uczniów klas pierwszych i drugich. Rywalizacja dotyczyła wiedzy z różnych dziedzin krajów obejmujących obszar językowy języków obcych, których się uczymy w szkole. Konkursowe zadania związane były z historią, geografią, polityką, kulturą i sportem. Grupy miały rozpoznać np. zabytki, sławnych ludzi, miejsca i daty. Po zaciętej walce ogłoszono  zwycięzców.

I tak w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych:

I miejsce zdobyła klasa IT w składzie: Damian Chećko, Nocoń Marcin, Bożydar Nowak i Artur Janusek

II miejce zdobyła klasa IIT w składzie: Kamil Pabiś, Piotr Nocoń i Artur Gołebiowski

III miejsce zdobyła klasa IIW w składzie: Ada Włudarska i Eunika Wcisło

Natomiast w konkursie wiedzy o krajach rosyjskojęzycznych :

I miejsce zdobyła klasa IIW w składzie: Adam Niziński i Małgorzata Jakubczyk

II miejce zdobyła klasa IT w składzie: Grzegorz Bajor, Damian Sikora i Dominik Niedzwiedz

III miejsce zdobyła klasa IIT w składzie: Patryk Piotrowski, Tomasz Zmarlak i Błażej Kozłowski. GRATULUJEMY!

Pełen atrakcji Dzień Języków Obcych minął bardzo szybko i został uznany za udany. Z pewnością to wydarzenie będziemy wspominać bardzo długo. Mamy nadzieję, ze świętowaliśmy nie po raz ostatni. Nie zapominajmy więc, że języki obce są drzwiami do przyjaźni, wiedzy i świata. Więc warto się ich uczyć!

tekst: B.Z.-M.