Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Październik 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Bezpieczeństwo i technika samochodowa

Bezpieczeństwo i technika samochodowa

Pod tak wiele mówiącym tytułem odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu konkurs dla młodzieży gimnazjalnej. Idea, która przyświecała organizatorom konkursu, to wzrost bezpieczeństwa i wiedzy technicznej młodzieży.

W konkursie wzięło udział 9 dwuosobowych zespołów gimnazjalnych z Cieszków, Działoszyc, Topoli i Skalbmierza. W pierwszej części rozwiązywano test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i rozpoznawania marek i części samochodowych. Kolejnym etapem konkursu był sprawdzian z wiedzy ogólnotechnicznej i umiejętności manualnych. Natomiast w finale konkursu gimnazjaliści musieli potwierdzić umiejętność pracy zespołowej podczas zmiany kół samochodowych. Uczestnicy dobrze radzili sobie z zadaniami konkursowymi,  a szczególne brawa należą się jedynej w tym gronie… car girll, gimnazjalistce Ewelinie  z Topoli.

Po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że „pudło” konkursu stało się udziałem drużyn:

I miejsce   -  Skalbmierz II    -Wiktor Bondaś, Adrian Walczak

II miejsce   - Skalbmierz Dominik Gaweł, Filip Belski

III miejsce   - Działoszyce II   Damian Grębosz, Adam Nowak

Kolejne miejsca zajęły drużyny : Skalbmierz III, Topola II, Cieszkowy II, Działoszyce I, Cieszkowy I, Topola I.

Wręczając uczestnikom nagrody rzeczowe i dyplomy, dyrektor szkoły Pani Beata Malinowska podkreśliła zaangażowanie i dążenie każdego zespołu do uzyskania jak najlepszego wyniku.

Znaki drogowe mogą być również…. drogowskazem życiowym. Takie przesłanie wyłania się z kilku znaków, które organizatorzy przekazali młodzieży: „Idź prosto, nieszkodzi, ze czasem pod górkę, lecz nie skręcaj na lewo, a wtedy otworzy się przed Tobą autostrada życia”.  

Wygenerowano w sekund: 0.04
14,876,449 unikalne wizyty