<< Kwiecieñ 2023 >>

Wizyta ks Biskupa Mariana Florczyka w murach naszej szkoły

7 marca 2013 goÅ›ciliÅ›my w naszej szkole ks. biskupa Mariana Florczyka – sufragana kieleckiego. W imieniu spoÅ‚ecznoÅ›ci ZSZ w Skalbmierzu goÅ›cia powitaÅ‚a pani dyrektor Beata Malinowska, wyrażajÄ…c radość spotkania oraz przybliżajÄ…c historiÄ™ i charakter naszej szkoÅ‚y. Przedstawiciele uczniów poprosili biskupa o bÅ‚ogosÅ‚awieÅ„stwo dla uczniów, nauczycieli i pracowników.

Walentynki 2013

"A jeśli miłować ciężko, to nie miłować ciężej jeszcze...", tymi słowami Henryka Sienkiewicza uczeń klasy III Tmr Przemek Włosowicz zaprosił do wysłuchania wierszy i piosenek poświęconych miłości.

Studniówka 2013

Bal studniówkowy klas technikalnych

„ Å»ycie szkolne jest nowelÄ……” – sÅ‚owa te byÅ‚y myÅ›lÄ… przewodniÄ… balu studniówkowego w skalbmierskim mechaniku, który odbyÅ‚ siÄ™ 2 lutego 2013 r.

Wywiadówka semestralna

W dniu 31 stycznia 2013 r. (czwartek) o godzinie 15.30 odbÄ™dzie siÄ™ w naszej szkole wywiadówka podsumowujÄ…ca pierwsze póÅ‚rocze roku szkolnego 2012/13.

WOŚP w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

W kolejnym, już 21 finale WOÅšP zagraÅ‚a mÅ‚odzież ze Skalbmierskiego Mechanika. W tym roku w zupeÅ‚nie nowym skÅ‚adzie: Patrycja i Magdalena Buczak, Angelika Gajda, Magdalena Mróz, Klaudia Doniec, PaweÅ‚ PrzeniosÅ‚o, RadosÅ‚aw Okrajek, uczniowie klas pierwszych dzielnie zastÄ…pili swoich poprzedników.

Jasełka Bożonarodzeniowe

Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe w ZSZ w Skalbmierzu zbiegÅ‚o siÄ™ z tzw. 'koÅ„cem Å›wiata’, gdyż wystawiliÅ›my je 21.12.2012.

,,ÅšwiÄ…teczna paczka"

Co roku w grudniu mÅ‚odzież pod opiekÄ… nauczycieli zorganizowaÅ‚a zbiórkÄ™ pieniÄ™dzy na zakup paczek Å›wiÄ…tecznych dla najbardziej potrzebujÄ…cych z naszego terenu.

Zakupione paczki zostały przekazane do trzech rodzin z gminy Skalbmierz.

II Piknik Kariery w ZSZ w Skalbmierzu

Już poraz drugi w ramach projektu ,,Gotowi na wyzwania" Zorganizowano Piknik Kariery.

Pamiętajmy o stanie wojennym-13 grudnia

Stan wojenny w Polsce to ważne i tragiczne wydarzenie we wspóÅ‚czesnej historii.

Do dziÅ› budzi wielkie emocje.

ABC wiedzy o HIV/AIDS w Mechaniku.

Z okazji „Åšwiatowego Dnia Walki z AIDS” 5 grudnia w naszej szkole odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie pod hasÅ‚em Wiedza ratuje życie”.

Reaktywacja Szkolnego Klubu Europejskiego Eurosorbonka

EUROSORBONKA -Szkolny Klub Europejski

Nasz tegoroczny stypendysta Prezesa Rady Ministrów

W tym roku w województwie Å›wiÄ™tokrzyskim przyznano stypendia 145 uczniom szkóÅ‚ ponadgimnazjalnych.

Udział w obchodach 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

UczetniczyliÅ›my w ochodach 94 rocznicy odzyskania nieepodlegÅ‚oÅ›ci zarówno w szkole jak i w Å›rodowisku

Polska młodzież nie musi być XXL

Święto drzewa w Zespole Szkół Zawodowych

Tradycją naszej szkoły jest dbałość o środowisko naturalne poprzez edukację ekologiczną.

Uczniowie „mechanika” biorÄ… czynny udziaÅ‚ w akcjach „SprzÄ…tanie Åšwiata”, organizujÄ… zbiórki odpadów, uczestniczÄ… w olimpiadzie i konkursach wiedzy ekologicznej.

Dzień Papieski w ZSZ w Skalbmierzu

Tegoroczny DzieÅ„ Papieski w naszej szkole obchodziliÅ›my przygotowujÄ…c wystawÄ™ plakatów do treÅ›ci nauczania Jana PawÅ‚a II o rodzinie. Uczniowie w ramach zajęć religii przygotowali pomysÅ‚y na plakat reprezentujÄ…cy ich klasÄ™. NastÄ™pnie w gÅ‚osowaniu wybrali projekty do realizacji.

Jesień poetycka z Andrzejem Gnarowskim

W dniu 18 wrzeÅ›nia 2012r. mÅ‚odzież skalbmierskiego ,,mechanika’’ goÅ›ciÅ‚a w swoim murach poetÄ™ Andrzeja Gnarowskiego, który przybyÅ‚ wraz z innymi artystami do naszego miasteczka na otwarcie XXII MiÄ™dzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.