Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Maj 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy - 2014

Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy - 2014

Młodzież Naszej Szkoły już po raz kolejny wzięła udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W chłodny dzień 12 stycznia 2014 roku grupa  11 osób kwestowała na ulicach miasta Skalbmierza. Gajda Angelika, Buczak Magdalena, Buczak Patrycja, Doniec Klaudia, Osiński Damian, Węglowski Tomasz, Różycki Krzysztof, Cichy Sebastian, Przeniosło Paweł, Zając Mateusz, Białczyk Krzysztof, uczniowie klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół Zawodowych zebrali łącznie 1882.73 zł. Ciepłą herbatą rozgrzewali się w Gminnym Ośrodku Kultury, na gorący rosół zaprosili kwestujących Państwo Dorota i Marek Bijak. W budynku szkoły odbyła się licytacja gadżetów WOŚP: koszulki, kalendarza oraz bombki własnoręcznie wykonanej przez ucznia, z której dochód znacznie zasilił zawartość puszek.

ZIMOWY MOTYW MAŁEJ OJCZYZNY

ZIMOWY MOTYW MAŁEJ OJCZYZNY

 REGULAMIN IV EDYCJI  KONKURSU MOJA ZIEMIA RODZINNA KONKURS FOTOGRAFICZNY I PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM  ,,ZIMOWY MOTYW MAŁEJ OJCZYZNY"

Postanowienia ogólne:

  1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu .
  2. Patronat Honorowy obejmuje Starosta Powiatu Kazimierskiego.

Cele konkursu:

  1. Uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno otaczającej nas przyrody w okresie zimy.
  2. Pobudzenie aktywności twórczej w dziedzinie fotografii i plastyki.

,,STOP SPALANIU ŚMIECI"

,,STOP SPALANIU ŚMIECI"

„Zimy nie widać? Nie czuć? Niestety, i widać, i czuć…..Widzimy ją jednak poprzez dymy z naszych domowych kominów!”

W styczniowy targowy poranek na skalbmierskim rynku i przyległych uliczkach rozległy się nawoływania – „Stop spalaniu śmieci! Nie narażajmy siebie, rodziny i sąsiadów na wdychanie toksycznych odpadów! Nie palmy śmieci, bo nam się rozchorują dzieci! Domowe palenisko to nie śmietnisko!”…a echo niosło dalej, i dalej….

Mały Książe na Boże Narodzenie

Mały Książe na Boże Narodzenie

Tuż przed świętami Narodzenia Pańskiego, czyli 20 grudnia, ok. godz. 11.34, w dawnej stołówce internatu pojawiły się anioły i trębacze. Ogłaszali: „Przed wami historia Małego Księcia. Ten bowiem, który narodził się w Betlejem, przyszedł po to, by w każdym człowieku nie zginęła dusza dziecka…”

Międzyklasowy konkurs na świąteczny stroik

Paczka świąteczna

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie ZSZ w Skalbmierzu zebierali pieniążki na zakup świątecznej paczki. Tym razem zebrana kwota wystarczyła na zakup jednej paczki dla rodziny najbardziej potrzebującej z naszej okalicy. Uczniowie sprawili tej rodzinie wielką radośc. 

Udział uczennicy naszej szkoły Magdaleny Bijak w X Jubileuszowym Przeglądzie Twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Udział uczennicy naszej szkoły Magdaleny Bijak w X Jubileuszowym Przeglądzie Twórczości Jacka Kaczmarskiego.

W X Jubileuszowym Przeglądzie Twórczości Jacka Kaczmarskiego w Kazimierzy Wielkiej  12 grudnia 2013 r. wzięła udział uczennica naszej szkoły Magdalena  Bijak.

  W czasie przeglądu zaprezentowała  wiersz legendarnego barda ,,Solidarności” pt. Katyń  oraz utwór Tomasza Jastruna  Idą pancry na ,,Wujek”.  Za udział w konkursie  uczennica otrzymała dyplom i nagrodę. Podziękowanie za aktywną  postawę w propagowaniu twórczości Jacka Kaczmarskiego otrzymała także pani D. Bijak, która przygotowywała uczennicę do konkursu.

Moje życie-mój wybór

Moje życie-mój wybór

Termin „profilaktyka” rozumiany jest jako „działanie i środki stosowane w celu zapobiegania chorobom. Ogólnie: stosowanie różnych środków zapobiegawczych w celu niedopuszczenia do wypadków, uszkodzeń, katastrof itp.” (Mały Słownik Języka Polskiego, 1997).

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

Z okazji „Światowego Dnia Walki z AIDS”  5 grudnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku Zdroju panią Ewelinę Dąbrowską.  

Spotkanie miało charakter lekcji profilaktycznej pod przewodnim hasłem „Bądź świadomy, nie daj się AIDS”. Wszystkie klasy pierwsze miały okazję uzyskać wiele informacji o wirusie HIV i chorobie AIDS.

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów  - za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, pracę na rzecz szkoły – otrzymał  w tym roku uczeń klasy IVT Roman Zbojak.

Edukacja zawodowa w praktyce

Edukacja zawodowa w praktyce

W dniu 30 września 2013 roku Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach wraz z Partnerami: Izbą Gospodarczą „Grono Targowe Kielce” oraz Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o. zorganizowało konferencję inaugurującą realizację projektu systemowego dla szkół zawodowych „Edukacja zawodowa w praktyce”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.2. „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”. Konferencja odbyła się w Centrum Edukacyjnym ŚCDN w Milanowskiej Wólce. Głównym celem konferencji było zaprezentowanie założeń projektu i podpisanie porozumień ze szkołami  Pani Dyrektor Beata Malinowska    podpisała porozumienie ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli dotyczące realizacji projektu „Edukacja zawodowa w praktyce” w naszej szkole.

http://www.scdn.pl/index.php/projekty

MATURA PRÓBNA Z OPERONEM

JĘZYK POLSKI - 26 LISTOPADA 2013     MATEMATYKA  - 27 LISTOPADA 2013

JĘZYK ANGIELSKI, JĘZYK ROSYJSKI  - 28 LISTOPADA 2013

,,Partnerstwo: Szkoła -Politechnika Świętokrzyska"

,,Partnerstwo: Szkoła -Politechnika Świętokrzyska"W dniu 18 listopada 2013r. ramach akcji ,,Partnerstwo: Szkoła -Politechnika Świętokrzyska" zostały podpisane umowy pomiędzy szkołami ponadgimnazjalnymi z naszego regionu a Politechniką Świętokrzyską. Politechnika Świętokrzyska promuje w tej akcji nauczanie techniczne wśród uczniów świętokrzyskich liceów i technikum. Dzięki temu uczniowie wezmą udział w wykładach i i zajęciach organizowanych przez politechnikę.

95 Rocznica Odzyskania Niepodległości

95 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy I Rosję w latach 1772-1795, powstaniach narodowych( Listopadowym 1830 Styczniowym  1863), zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowii i bohaterstwu wywalczyli  wolność. Ogromna rolę w odzyskaniu niepodległości odegrał pierwszy marszałek Polski - Józef Piłsudski.

Sport i ekologia

Sport i ekologia

Z roku na rok nasza szkoła bierze czynny udział w akcji sadzenia drzew  pt.„Święto Drzewa” inicjowane przez Ogólnopolską Organizacje Ekologiczną „Klub Gaja. Dzięki działaniu nauczycieli pana Krzysztofa Grądka i pani Karoliny Czapli- Łuźniak oraz chęci i zaangażowaniu  naszych uczniów jesteśmy bogatsi o kolejne 100 drzew

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Ślubowanie klas pierwszych 2013r.

Ślubowanie klas pierwszych 2013r.

Dzień 25 września był dniem szczególnym dla całej społeczności Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu z dwóch ważnych powodów: ślubowania klas pierwszych oraz otwarcia klasopracowni ufundowanej i wyposażonej przez firmy HERZ i KERMI.

Wycieczka młodzieży ,,AGRO SHOW BEDNARY"

Wycieczka młodzieży ,,AGRO SHOW BEDNARY"

W dniu 20 września 2013roku odbyła się wycieczka klas rolniczych na wsytawę sprzętu rolniczego i maszyn ,,AGRO SHOW BEDNARY". Uczniowie mogli zobaczyc wiele nowych rozwiązań technicznych maszyn i urzadzeń rolniczych oraz pokaz maszyn w czasie pracy na poletkach uprawowych. Takie wycieczki zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

Święto Marchewki w Sielcu Kolonia

Święto Marchewki w Sielcu Kolonia

W dniu 1 września 2013r. szkoła promowała się na Święcie Marchewki w Sielcu Kolonii. ZSZ w Skalbmierzy współpracuje ze Spółdzilnią Producentów Warzyw i Owoców ,,Sielec" m.in. nasi uczniowie odbywają tam  praktyki zawodowe.

Jedną z atrakcji  podczas tego święta był występ  ,,Strongmenów - Siłaczy" .  Jak się okazało jednym z nich był absolwent naszej szkoły Grzegorz Kurowski.

Wygenerowano w sekund: 0.06
11,996,874 unikalne wizyty