<< Listopad 2018 >>

Studniówka 2013

Bal studniówkowy klas technikalnych

„ Życie szkolne jest nowelą…” – słowa te były myślą przewodnią balu studniówkowego w skalbmierskim mechaniku, który odbył się 2 lutego 2013 r.

Wywiadówka semestralna

W dniu 31 stycznia 2013 r. (czwartek) o godzinie 15.30 odbędzie się w naszej szkole wywiadówka podsumowująca pierwsze półrocze roku szkolnego 2012/13.

WOŚP w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

W kolejnym, już 21 finale WOŚP zagrała młodzież ze Skalbmierskiego Mechanika. W tym roku w zupełnie nowym składzie: Patrycja i Magdalena Buczak, Angelika Gajda, Magdalena Mróz, Klaudia Doniec, Paweł Przeniosło, Radosław Okrajek, uczniowie klas pierwszych dzielnie zastąpili swoich poprzedników.

Jasełka Bożonarodzeniowe

Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe w ZSZ w Skalbmierzu zbiegło się z tzw. 'końcem świata’, gdyż wystawiliśmy je 21.12.2012.

,,Świąteczna paczka"

Co roku w grudniu młodzież pod opieką nauczycieli zorganizowała zbiórkę pieniędzy na zakup paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących z naszego terenu.

Zakupione paczki zostały przekazane do trzech rodzin z gminy Skalbmierz.

II Piknik Kariery w ZSZ w Skalbmierzu

Już poraz drugi w ramach projektu ,,Gotowi na wyzwania" Zorganizowano Piknik Kariery.

Pamiętajmy o stanie wojennym-13 grudnia

Stan wojenny w Polsce to ważne i tragiczne wydarzenie we współczesnej historii.

Do dziś budzi wielkie emocje.

ABC wiedzy o HIV/AIDS w Mechaniku.

Z okazji „Światowego Dnia Walki z AIDS” 5 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem Wiedza ratuje życie”.

Reaktywacja Szkolnego Klubu Europejskiego Eurosorbonka

EUROSORBONKA -Szkolny Klub Europejski

Nasz tegoroczny stypendysta Prezesa Rady Ministrów

W tym roku w województwie świętokrzyskim przyznano stypendia 145 uczniom szkół ponadgimnazjalnych.

Udział w obchodach 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Uczetniczyliśmy w ochodach 94 rocznicy odzyskania nieepodległości zarówno w szkole jak i w środowisku

Polska młodzież nie musi być XXL

Święto drzewa w Zespole Szkół Zawodowych

Tradycją naszej szkoły jest dbałość o środowisko naturalne poprzez edukację ekologiczną.

Uczniowie „mechanika” biorą czynny udział w akcjach „Sprzątanie Świata”, organizują zbiórki odpadów, uczestniczą w olimpiadzie i konkursach wiedzy ekologicznej.

Dzień Papieski w ZSZ w Skalbmierzu

Tegoroczny Dzień Papieski w naszej szkole obchodziliśmy przygotowując wystawę plakatów do treści nauczania Jana Pawła II o rodzinie. Uczniowie w ramach zajęć religii przygotowali pomysły na plakat reprezentujący ich klasę. Następnie w głosowaniu wybrali projekty do realizacji.

Jesień poetycka z Andrzejem Gnarowskim

W dniu 18 września 2012r. młodzież skalbmierskiego ,,mechanika’’ gościła w swoim murach poetę Andrzeja Gnarowskiego, który przybył wraz z innymi artystami do naszego miasteczka na otwarcie XXII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.