<< Wrzesieñ 2020 >>

,,Święto drzewa "

„Milsze jest czÅ‚owiekowi jedno drzewo, które zasadziÅ‚,

niż caÅ‚y ogród przez innych zasadzony”

Wojciech BogusÅ‚awski

Od wielu lat edukacja ekologiczna wpisuje siÄ™ w program dydaktyczno-wychowawczy ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu. Tradycyjnie mÅ‚odzież naszej szkoÅ‚y wzięła udziaÅ‚ w dorocznej ogólnopolskiej akcji „ÅšwiÄ™to Drzewa”, dziÄ™ki której rosnÄ… drzewa dla nas i kolejnych pokoleÅ„.

W tym roku w dniu 13 października zaprosiliÅ›my do wspólnego sadzenia drzew byÅ‚ych dyrektorów i nauczycieli naszej szkoÅ‚y. Zaproszeni goÅ›cie dziarsko chwycili za szpadle i przystÄ…pili do dzieÅ‚a przy piÄ™knej, sÅ‚onecznej aurze. Posadzenie „Drzewa WolnoÅ›ci” – dÄ™bu szypuÅ‚kowego – byÅ‚o udziaÅ‚em tercetu dyrektorskiego: byÅ‚ych dyrektorów szkoÅ‚y StanisÅ‚awa Tomczyka, Tadeusza Kowalczyka i obecnej dyrektor szkoÅ‚y Pani Beaty Malinowskiej. Kolejne drzewka iglaste zostaÅ‚y solidarnie posadzone przez byÅ‚ych i obecnych nauczycieli naszej szkoÅ‚y oraz mÅ‚odzież.

Drzewa zostały posadzone, a uczestnicy korzystając ze wspaniałej pogody odbyli spacer po terenie szkolnym wspominając życie szkoły w latach minionych i po przemianie ustrojowej. Dalsze opowieści, anegdoty z życia szkoły czyniono przy filiżance kawy, herbaty i słodkim poczęstunku.

I tak wspólnym wysiÅ‚kiem kilku pokoleÅ„ skalbmierskiego „mechanika” i dziÄ™ki wspóÅ‚pracy z NadleÅ›nictwem PiÅ„czów, posadzono 50 drzewek wzbogacajÄ…c otoczenie szkoÅ‚y i Å›wiadomość ekologicznÄ… mÅ‚odzieży.