<< Styczeń 2019 >>

RELACJE Z DNIA OTWARTEGO

Już na wejściu czekały na przybyłych gości dyby uczniowskie, które były zapowiedzią wielu atrakcji. Na początku gimnazjaliści zobaczyli nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, hale warsztatowe oraz obiekt sportowy. Zwiedzanie obiektu, oglądanie kronik i wystaw pozwoliły na poznanie bogatej historii szkoły, zdobycie informacji o profilach i  kierunkach kształcenia.

Gimnazjaliści pewnym krokiem udali się na sale gimnastyczną gdzie czekały na nich liczne niespodzianki. Po oficjalnym powitaniu przez panią dyrektor Beatę Malinowską, młode umysły mogły sprawdzić się w konkursie wiedzy o ruchu drogowym oraz konkursie wiedzy technicznej, w których to zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia m.in. przejazd z instruktorem szkolnym samochodem do nauki jazdy.

Hitem dnia otwartego był występ znanych w Polsce strongmenów Grzegorza Kurowskiego-absolwenta naszego „mechanika” oraz Rafała Kobylarza- Mistrza Polski Strongmen z 2010 roku.

Pan Grzegorz z sentymentem wspominał lata spędzone w murach tej szkoły i zaznaczył, że to właśnie tutaj zaczął rozwijać swoje pasje sportowe, a przy sali gimnastycznej wyeksponowane są jego pierwsze medale. Pod czujnym okiem strongmenów swoje umiejętności siłowe mogli sprawdzić również wybrani gimnazjaliści.

Tegoroczni absolwenci technikum mechanizacji rolnictwa Albert Krawczyk i Wojtek Pudo przyznali że szkoła spełniła ich oczekiwania, jednocześnie zachęcając w ten sposób gimnazjalistów do wyboru kierunków kształcenia oferowanych w naszej szkole. Przekonywali, że każdy kierunek w szkole, a są to kierunki w obszarze elektryczno-elektronicznym i mechanicznym, dają szczególnie chłopcom duże możliwości poruszania się po rynku pracy oraz sprzyjają otwarciu własnej działalności. Przekonywali, że po naszej szkole zawsze znajdzie się pracę, a oni jako młodzi przyszli rolnicy już teraz starają się                      o dofinansowanie gospodarstw ze środków UE.

Jak zwykle  ciekawym akcentem wzbudzającym emocje były występy zespołu wokalnego „Sorbona”, który wykonali pastisz ”My rolnicy” znanej piosenki z Eurowizji oraz taniec uczennic i uczniów z klas pierwszych.

Na boisku szkolnym również czekały liczne atrakcje .OSP Skalbmierz, której szeregi zasilają uczniowie i absolwenci naszej szkoły, dała pokaz obsługi urządzenia hydraulicznego służącego do cięcia karoserii samochodu w celu uwolnienia poszkodowanych podczas wypadku Wszyscy z zapartym tchem śledzili ruchy tych nożyc oraz podziwiali bogate wyposażenie wozu strażackiego. A nasz ubiegłoroczny absolwent Karol Kucharski, tłumaczył, że oprócz służby w OSP studiuje na Politechnice Krakowskiej i jest bardzo zadowolony, że ukończył technikum pojazdów samochodowych, bowiem, przedmioty techniczne których uczył się w szkole, dają mu dobrą podstawę do studiowania.

Punktem kulminacyjnym był pokaz pracy ponad 100-letniej ręcznej pompy strażackiej, odrestaurowanej specjalnie na ten dzień na warsztatach szkolnych.

Mamy nadzieję, że gimnazjaliści dokonają właściwego wyboru i wybiorą naszą szkołę, której kierunki kształcenia jako jedne z nielicznych dają pewną gwarancję znalezienia dobrej pracy lub dalszego kształcenia na kierunkach politechnicznych. Zapraszamy do Sorbony