<< Marzec 2024 >>

RELACJE Z DNIA OTWARTEGO

Już na wejÅ›ciu czekaÅ‚y na przybyÅ‚ych goÅ›ci dyby uczniowskie, które byÅ‚y zapowiedziÄ… wielu atrakcji. Na poczÄ…tku gimnazjaliÅ›ci zobaczyli nowoczeÅ›nie wyposażone sale lekcyjne, hale warsztatowe oraz obiekt sportowy. Zwiedzanie obiektu, oglÄ…danie kronik i wystaw pozwoliÅ‚y na poznanie bogatej historii szkoÅ‚y, zdobycie informacji o profilach i  kierunkach ksztaÅ‚cenia.

GimnazjaliÅ›ci pewnym krokiem udali siÄ™ na sale gimnastycznÄ… gdzie czekaÅ‚y na nich liczne niespodzianki. Po oficjalnym powitaniu przez paniÄ… dyrektor BeatÄ™ MalinowskÄ…, mÅ‚ode umysÅ‚y mogÅ‚y sprawdzić siÄ™ w konkursie wiedzy o ruchu drogowym oraz konkursie wiedzy technicznej, w których to zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia m.in. przejazd z instruktorem szkolnym samochodem do nauki jazdy.

Hitem dnia otwartego byÅ‚ wystÄ™p znanych w Polsce strongmenów Grzegorza Kurowskiego-absolwenta naszego „mechanika” oraz RafaÅ‚a Kobylarza- Mistrza Polski Strongmen z 2010 roku.

Pan Grzegorz z sentymentem wspominaÅ‚ lata spÄ™dzone w murach tej szkoÅ‚y i zaznaczyÅ‚, że to wÅ‚aÅ›nie tutaj zaczÄ…Å‚ rozwijać swoje pasje sportowe, a przy sali gimnastycznej wyeksponowane sÄ… jego pierwsze medale. Pod czujnym okiem strongmenów swoje umiejÄ™tnoÅ›ci siÅ‚owe mogli sprawdzić również wybrani gimnazjaliÅ›ci.

Tegoroczni absolwenci technikum mechanizacji rolnictwa Albert Krawczyk i Wojtek Pudo przyznali że szkoÅ‚a speÅ‚niÅ‚a ich oczekiwania, jednoczeÅ›nie zachÄ™cajÄ…c w ten sposób gimnazjalistów do wyboru kierunków ksztaÅ‚cenia oferowanych w naszej szkole. Przekonywali, że każdy kierunek w szkole, a sÄ… to kierunki w obszarze elektryczno-elektronicznym i mechanicznym, dajÄ… szczególnie chÅ‚opcom duże możliwoÅ›ci poruszania siÄ™ po rynku pracy oraz sprzyjajÄ… otwarciu wÅ‚asnej dziaÅ‚alnoÅ›ci. Przekonywali, że po naszej szkole zawsze znajdzie siÄ™ pracÄ™, a oni jako mÅ‚odzi przyszli rolnicy już teraz starajÄ… siÄ™                      o dofinansowanie gospodarstw ze Å›rodków UE.

Jak zwykle  ciekawym akcentem wzbudzajÄ…cym emocje byÅ‚y wystÄ™py zespoÅ‚u wokalnego „Sorbona”, który wykonali pastisz ”My rolnicy” znanej piosenki z Eurowizji oraz taniec uczennic i uczniów z klas pierwszych.

Na boisku szkolnym również czekaÅ‚y liczne atrakcje .OSP Skalbmierz, której szeregi zasilajÄ… uczniowie i absolwenci naszej szkoÅ‚y, daÅ‚a pokaz obsÅ‚ugi urzÄ…dzenia hydraulicznego sÅ‚użącego do ciÄ™cia karoserii samochodu w celu uwolnienia poszkodowanych podczas wypadku Wszyscy z zapartym tchem Å›ledzili ruchy tych nożyc oraz podziwiali bogate wyposażenie wozu strażackiego. A nasz ubiegÅ‚oroczny absolwent Karol Kucharski, tÅ‚umaczyÅ‚, że oprócz sÅ‚użby w OSP studiuje na Politechnice Krakowskiej i jest bardzo zadowolony, że ukoÅ„czyÅ‚ technikum pojazdów samochodowych, bowiem, przedmioty techniczne których uczyÅ‚ siÄ™ w szkole, dajÄ… mu dobrÄ… podstawÄ™ do studiowania.

Punktem kulminacyjnym był pokaz pracy ponad 100-letniej ręcznej pompy strażackiej, odrestaurowanej specjalnie na ten dzień na warsztatach szkolnych.

Mamy nadziejÄ™, że gimnazjaliÅ›ci dokonajÄ… wÅ‚aÅ›ciwego wyboru i wybiorÄ… naszÄ… szkoÅ‚Ä™, której kierunki ksztaÅ‚cenia jako jedne z nielicznych dajÄ… pewnÄ… gwarancjÄ™ znalezienia dobrej pracy lub dalszego ksztaÅ‚cenia na kierunkach politechnicznych. Zapraszamy do Sorbony