<< Kwiecie 2024 >>

ABC wiedzy o HIV/AIDS w Mechaniku.

Celem spotkania było poszerzenie i ugruntowanie wiadomości dotyczącej HIV i AIDS. Uczniowie z wybranych klas wzięli udział w spotkaniu , gdzie na znak tolerancji przypięli czerwone kokardki.

Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Dawida Mastynę ucznia kl. III T MR, wykonanej pod kierunkiem p. K. Czapli- Łuźniak. Uczniowie mieli również okazje obejrzeć film i posłuchać zwierzeń ludzi zakażonych.

Tego dnia społeczność uczniowska mogła uzyskać wiele informacji o wirusie HIV

i chorobie AIDS również z ulotek i broszur znajdujących się na terenie szkoły. Pouczający plakat wykonany przez Mateusza Tetelę ucznia klasy III T mr ukazywał problem ryzykownych zachowań seksualnych wśród młodzieży oraz łatwość uzależnienia się od narkotyków. Dzięki wizualnej formie przekazu poruszany problem był bardziej czytelny i zrozumiały. Serdecznie dziękujemy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku Zdroju za dostarczenie pouczających ulotek i broszur. Pamiętajmy że „wiedza ratuje życie” więc jeśli już wiesz, nie ryzykuj i nie komplikuj sobie życia.