<< Lipiec 2020 >>

Jacek Ochendóżka - finalista XV Olimpiady Techniki Samochodowej

W dniu 22 marca 2014r. trzyosobowa reprezentacja ZSZ w Skalbmierzu wzięła udział, podobnie do lat ubiegłych, w półfinale Olimpiady Techniki Samochodowej, organizowanej pod patronatem MEN przez wydawcę miesięcznika Automotoserwis i Wydawnictwa Komunikacji i Łączności WKŁ. Półfinał odbył się w Warszawie na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, gdzie uczniowie pisali  test obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV Technikum Pojazdów Samochodowych: Tomasz Derela, Grzegorz Krzysztofek i Jacek Ochendóżka którzy udali się do stolicy wraz z opiekuami a zarazem nauczycielem przedmiotów samochodowych – Łukaszem Pudo i Stanisławem Bieleckim.

W tegorocznej, XV edycji Olimpiady wzięło udział 466 uczniów z ponad 150 szkół z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 10 uczniów w tym jeden z naszych uczniów Jacek Ochendóżka.

Etap finałowy (praktyczny) XV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej odbędzie się w Warszawie w sobotę 10 maja 2014 r. w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. w Warszawie.