<< Lipiec 2020 >>

Spotkanie z pracodawcami

W dniu 20 marca 2014 r. w Zespole SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu odbyÅ‚o siÄ™ organizowane corocznie spotkanie z pracodawcami, u których nasi uczniowie odbywajÄ… zajÄ™cia praktyczne. Celem spotkania byÅ‚o omówienie spraw zwiÄ…zanych  z organizacjÄ… ksztaÅ‚cenia zawodowego uczniów klas wielozawodow

Osobom, które przybyÅ‚y do skalbmierskiego zespoÅ‚u szkóÅ‚, przypomniane zostaÅ‚y informacje dotyczÄ…ce najważniejszych zmian w systemie ksztaÅ‚cenia obowiÄ…zujÄ…cych w zasadniczej szkole zawodowej od 1 wrzeÅ›nia 2012, zaprezentowano zebranym najnowsze podstawy programowe do poszczególnych zawodów. Rozmawiano również o terminowoÅ›ci zawierania umów z pracodawcami oraz aktywnie dyskutowano o warunkach wspóÅ‚pracy, co ma w przyszÅ‚oÅ›ci zaowocować lepszÄ… zdawalnoÅ›ciÄ… egzaminów zawodowych. Pomimo, iż nie wszystkie zaproszone osoby dopisaÅ‚y, spotkanie wzbudziÅ‚o wÅ›ród zebranych duże zainteresowanie. Pracodawcy chÄ™tnie wysÅ‚uchali przekazanych przez DyrekcjÄ™ informacji, po czym wdali siÄ™ w zagorzaÅ‚Ä… dyskusjÄ™, co również byÅ‚o celem niniejszego spotkania. Dzielili siÄ™ także wÅ‚asnymi wrażeniami po wysÅ‚uchanej prezentacji, wiele również mówili o pracy i sprawowaniu siÄ™ uczniów  szkoÅ‚y na odbywanych w ich firmach zajÄ™ciach praktycznych.

Zebranie zakoÅ„czyÅ‚o siÄ™ luźnÄ… rozmowÄ… o przyszÅ‚oÅ›ci uczniów, którzy wybrali poszczególne zawody. Pracodawcy zapowiedzieli, iż chÄ™tnie przybÄ™dÄ… na przyszÅ‚oroczne spotkanie.