<< Sierpieñ 2019 >>

Dzień św. Patryka

Na caÅ‚ym Å›wiecie a szczególnie w Irlandii dnia 17 marca wszyscy Å›wiÄ™tujÄ… DzieÅ„ Åšw. Patryka- patrona Irlandii, misjonarza, który krzewiÅ‚ chrzeÅ›cijaÅ„stwo.

Również ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu przyÅ‚Ä…czyÅ‚ siÄ™ do celebrowania tego Å›wiÄ™ta. Co prawda nie byÅ‚o pochodów ani barwienia rzeki na zielono ale za to byÅ‚o mnóstwo koniczyny, balonów i ubraÅ„ w kolorze zielonym. Już po raz kolejny mÅ‚odzież ze skalbmierskiego mechanika  propagujÄ…c kulturÄ™ krajów anglojÄ™zycznych - Irlandii Å›wiÄ™towaÅ‚a 17 marca – dzieÅ„ w którym Å›w. Patryk zakoÅ„czyÅ‚ swoje życie. Aby imprezie nadać charakter lokalny oprócz przedstawicieli ze Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej na „irlandzkie Å›wiÄ™to zaproszono mÅ‚odzież z zaprzyjaźnionych gimnazjów. Obchody rozpoczÄ™to od przybliżenia sylwetki Å›wiÄ™tego, a nastÄ™pnie uczniowie z klas IT, Is, Iw zaprezentowali scenki prosto z Irlandii. GoÅ›cie mogli też obejrzeć pokaz slajdów o obchodach dnia Åšw. Patryka  na caÅ‚ym Å›wiecie, a później po instruktażu uczennic z klasy Iw uczestniczyć w wykonaniu taÅ„ca irlandzkiego. Najlepsi tancerze otrzymali nagrody i gromkie brawa za odwagÄ™ od publicznoÅ›ci.

DziÄ™kujÄ…c wszystkim za przybycie pani dyrektor Beata Malinowska zaprosiÅ‚a wszystkich do spróbowania zielonych przysmaków, przygotowanych przez uczennice z klasy Iw. DegustacjÄ™ „zielonych pysznoÅ›ci” uprzyjemniaÅ‚a piosenka zespoÅ‚u Kobranocka ”Kocham CiÄ™” jak IrlandiÄ™” w wykonaniu ucznia z klasy IT.

Nad caÅ‚oÅ›ciÄ… czuwaÅ‚y panie Beata ZarÄ™ba – Majewicz i Ilona Lipka