Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Sierpień 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dzień św. Patryka

Dzień św. Patryka

Na całym świecie a szczególnie w Irlandii dnia 17 marca wszyscy świętują Dzień Św. Patryka- patrona Irlandii, misjonarza, który krzewił chrześcijaństwo.

Również Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu przyłączył się do celebrowania tego święta. Co prawda nie było pochodów ani barwienia rzeki na zielono ale za to było mnóstwo koniczyny, balonów i ubrań w kolorze zielonym. Już po raz kolejny młodzież ze skalbmierskiego mechanika  propagując kulturę krajów anglojęzycznych - Irlandii świętowała 17 marca – dzień w którym św. Patryk zakończył swoje życie. Aby imprezie nadać charakter lokalny oprócz przedstawicieli ze Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej na „irlandzkie święto zaproszono młodzież z zaprzyjaźnionych gimnazjów. Obchody rozpoczęto od przybliżenia sylwetki świętego, a następnie uczniowie z klas IT, Is, Iw zaprezentowali scenki prosto z Irlandii. Goście mogli też obejrzeć pokaz slajdów o obchodach dnia Św. Patryka  na całym świecie, a później po instruktażu uczennic z klasy Iw uczestniczyć w wykonaniu tańca irlandzkiego. Najlepsi tancerze otrzymali nagrody i gromkie brawa za odwagę od publiczności.

Dziękując wszystkim za przybycie pani dyrektor Beata Malinowska zaprosiła wszystkich do spróbowania zielonych przysmaków, przygotowanych przez uczennice z klasy Iw. Degustację „zielonych pyszności” uprzyjemniała piosenka zespołu Kobranocka ”Kocham Cię” jak Irlandię” w wykonaniu ucznia z klasy IT.

Nad całością czuwały panie Beata Zaręba – Majewicz i Ilona Lipka

Wygenerowano w sekund: 0.07
13,135,164 unikalne wizyty