<< Kwiecieñ 2020 >>

Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów

W czwartek tj. 06.03.2014r.  nie maÅ‚e zamieszanie już z samego rana wywoÅ‚ali uczniowie klasy ITS/MR, którzy pojawili siÄ™ w szkole  w garniturach. Na dÅ‚ugiej przerwie okazaÅ‚o siÄ™, że mieli powód i to caÅ‚kiem poważny.

„ Åšwiat bez kobiet byÅ‚by jak ogród bez kwiatów” takie motto przyÅ›wiecaÅ‚o obchodom ÅšwiÄ™ta Dnia Kobiet w naszej szkole. Utworem „ BabÄ™ zesÅ‚aÅ‚ Bóg” uczniowie klasy ITS/MR rozpoczÄ™li audycjÄ™ pt. „Trzy sÅ‚owa o kobietach”.

ChÅ‚opcy przypomnieli historiÄ™ Å›wiÄ™ta dnia kobiet, które liczy sobie już ponad 100 lat. Jak siÄ™ okazaÅ‚o jest obchodzone w różnych zakÄ…tkach Å›wiata, nawet w Laosie i Zambii. W wiÄ™kszoÅ›ci paÅ„stw jego obchody polegajÄ… na tym, że kobiety dostajÄ… życzenia, kwiaty i drobne upominki. Bywa też, że tego dnia sÄ… traktowane ulgowo w pracy czy na uczelni. NastÄ™pnie uczniowie odczytali znaczenia imion wszystkich pan pracujÄ…cych w naszej szkole. ByÅ‚y gromkie  brawa i gÅ‚oÅ›ny Å›miech, który rozbrzmiewaÅ‚ na caÅ‚ej sali gimnastycznej.

Na zakoÅ„czenie chÅ‚opcy wrÄ™czyli paniom pachnÄ…ce żonkile a przedstawiciel klasy ITS/MR  Norbert Wróbel życzyÅ‚ wszystkim paniom, aby zawsze byÅ‚y szczęśliwe i uÅ›miechniÄ™te. Bo szczęśliwa i uÅ›miechniÄ™ta kobieta jest najpiÄ™kniejsza.

W akademii wziÄ™li udziaÅ‚: Artur GoÅ‚Ä™biowski, Norbert Wróbel, Jakub Kula, Sebastian Ziemba, Sebastian Górniak, Kamil PabiÅ›, Kamil Ochendóżka, Patryk Piotrowski, Tomasz KobyÅ‚ka pod opiekÄ… wychowawcy klasy pani Gabrieli Skowron