<< Marzec 2019 >>

Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów

W czwartek tj. 06.03.2014r.  nie małe zamieszanie już z samego rana wywołali uczniowie klasy ITS/MR, którzy pojawili się w szkole  w garniturach. Na długiej przerwie okazało się, że mieli powód i to całkiem poważny.

„ Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” takie motto przyświecało obchodom Święta Dnia Kobiet w naszej szkole. Utworem „ Babę zesłał Bóg” uczniowie klasy ITS/MR rozpoczęli audycję pt. „Trzy słowa o kobietach”.

Chłopcy przypomnieli historię święta dnia kobiet, które liczy sobie już ponad 100 lat. Jak się okazało jest obchodzone w różnych zakątkach świata, nawet w Laosie i Zambii. W większości państw jego obchody polegają na tym, że kobiety dostają życzenia, kwiaty i drobne upominki. Bywa też, że tego dnia są traktowane ulgowo w pracy czy na uczelni. Następnie uczniowie odczytali znaczenia imion wszystkich pan pracujących w naszej szkole. Były gromkie  brawa i głośny śmiech, który rozbrzmiewał na całej sali gimnastycznej.

Na zakończenie chłopcy wręczyli paniom pachnące żonkile a przedstawiciel klasy ITS/MR  Norbert Wróbel życzył wszystkim paniom, aby zawsze były szczęśliwe i uśmiechnięte. Bo szczęśliwa i uśmiechnięta kobieta jest najpiękniejsza.

W akademii wzięli udział: Artur Gołębiowski, Norbert Wróbel, Jakub Kula, Sebastian Ziemba, Sebastian Górniak, Kamil Pabiś, Kamil Ochendóżka, Patryk Piotrowski, Tomasz Kobyłka pod opieką wychowawcy klasy pani Gabrieli Skowron