<< Lipiec 2019 >>

Reaktywacja Szkolnego Klubu Europejskiego Eurosorbonka

Na  poczÄ…tku roku szkolnego 2012/2013 o zostaÅ‚ ogÅ‚oszony  nabór do klubu i tak zgÅ‚osiÅ‚o siÄ™ 20 euroentuzjastów z naszej szkoÅ‚y. I zaczÄ™liÅ›my dziaÅ‚ać .Na naszym pierwszym spotkaniu wyznaczyliÅ›my cele dziaÅ‚ania naszej organizacji, nastÄ™pnie utworzyliÅ›my statut, poprzez gÅ‚osowanie zadecydowaliÅ›my kto bÄ™dzie w zarzÄ…dzie i wreszcie po   burzliwym gÅ‚osowaniu wybraliÅ›my nazwÄ™ dla naszego SKE tj. „Eurosorbonka”. Jak tÅ‚umaczyÅ‚y nasze koleżanki wszyscy kojarzÄ… naszÄ… placówkÄ™ jako „Sorbona „..” a my jesteÅ›my z tego dumne i nie chcemy siÄ™ odcinać od korzeni”. NastÄ™pnie nasz kolega Kamil KobyÅ‚ka napracowaÅ‚ siÄ™ nad stworzeniem logo klubu , które teraz jest naszÄ… wizytówkÄ….

Jesteśmy pełni zapału do poszerzania wiedzy na temat Unii Europejskiej, propagowania jej idei i zachęcania innych do szerzenia informacji na jej temat.

27 listopada caÅ‚Ä… spoÅ‚eczność szkolna  ( Dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie) uczestniczyÅ‚a w uroczystym otwarciu SKE „Eurosorbonka”.  Spotkanie miaÅ‚o przede wszystkim na celu przybliżenie idei wspólnej Europy, zaprezentowanie sylwetek wybranych paÅ„stw czÅ‚onkowskich i w koÅ„cu przedstawienie czÅ‚onków Szkolnego Klubu Europejskiego.

Takie dni pozostanÄ… na dÅ‚ugo w pamiÄ™ci. Poprzez zabawÄ™ uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich różnorakich talentów, poszerzenia j wiedzy z zakresu szeroko rozumianej edukacji europejskiej. PodziwialiÅ›my wdziÄ™k i barwne stroje tancerzy, którzy przybliżyli nam kulturÄ™ różnych krajów. Aktywny udziaÅ‚ w zabawie caÅ‚ej spoÅ‚ecznoÅ›ci szkoÅ‚y: dyrekcji, nauczycieli, i uczniów, sprawiÅ‚, że impreza wypadÅ‚a znakomicie. Podziw wzbudziÅ‚o ogromne zaangażowanie uczniów, którzy wykazali siÄ™ niesamowitÄ… pomysÅ‚owoÅ›ciÄ… i kreatywnoÅ›ciÄ… za co bardzo im dziÄ™kujemy!     (Euroklubowicze ZSZ )

Lista czÅ‚onków SKE„ EUROSORBONKA”

Nur Paulina, Obora Urszula PaweÅ‚ek Anna, Sawera MaÅ‚gorzata, Stankiewicz Karolina, Wojtasik Agnieszka, Zadara Ewa, Kolano Mateusz, Badzioch BartÅ‚omiej, Balicki Krzysztof, KobyÅ‚ka Kamil, ZajÄ…c MikoÅ‚aj, Zbojak Roman, Cichy Mariusz, Krawczyk Albert, Malara Jan, Mastyna Dawid, Pudo Wojciech, Sady PaweÅ‚, WÅ‚osowicz PrzemysÅ‚aw, Opiekunowie: B.ZarÄ™ba-Majewicz , I.Lipka