<< Styczeń 2019 >>

Reaktywacja Szkolnego Klubu Europejskiego Eurosorbonka

Na  początku roku szkolnego 2012/2013 o został ogłoszony  nabór do klubu i tak zgłosiło się 20 euroentuzjastów z naszej szkoły. I zaczęliśmy działać .Na naszym pierwszym spotkaniu wyznaczyliśmy cele działania naszej organizacji, następnie utworzyliśmy statut, poprzez głosowanie zadecydowaliśmy kto będzie w zarządzie i wreszcie po   burzliwym głosowaniu wybraliśmy nazwę dla naszego SKE tj. „Eurosorbonka”. Jak tłumaczyły nasze koleżanki wszyscy kojarzą naszą placówkę jako „Sorbona „..” a my jesteśmy z tego dumne i nie chcemy się odcinać od korzeni”. Następnie nasz kolega Kamil Kobyłka napracował się nad stworzeniem logo klubu , które teraz jest naszą wizytówką.

Jesteśmy pełni zapału do poszerzania wiedzy na temat Unii Europejskiej, propagowania jej idei i zachęcania innych do szerzenia informacji na jej temat.

27 listopada całą społeczność szkolna  ( Dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie) uczestniczyła w uroczystym otwarciu SKE „Eurosorbonka”.  Spotkanie miało przede wszystkim na celu przybliżenie idei wspólnej Europy, zaprezentowanie sylwetek wybranych państw członkowskich i w końcu przedstawienie członków Szkolnego Klubu Europejskiego.

Takie dni pozostaną na długo w pamięci. Poprzez zabawę uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich różnorakich talentów, poszerzenia j wiedzy z zakresu szeroko rozumianej edukacji europejskiej. Podziwialiśmy wdzięk i barwne stroje tancerzy, którzy przybliżyli nam kulturę różnych krajów. Aktywny udział w zabawie całej społeczności szkoły: dyrekcji, nauczycieli, i uczniów, sprawił, że impreza wypadła znakomicie. Podziw wzbudziło ogromne zaangażowanie uczniów, którzy wykazali się niesamowitą pomysłowością i kreatywnością za co bardzo im dziękujemy!     (Euroklubowicze ZSZ )

Lista członków SKE„ EUROSORBONKA”

Nur Paulina, Obora Urszula Pawełek Anna, Sawera Małgorzata, Stankiewicz Karolina, Wojtasik Agnieszka, Zadara Ewa, Kolano Mateusz, Badzioch Bartłomiej, Balicki Krzysztof, Kobyłka Kamil, Zając Mikołaj, Zbojak Roman, Cichy Mariusz, Krawczyk Albert, Malara Jan, Mastyna Dawid, Pudo Wojciech, Sady Paweł, Włosowicz Przemysław, Opiekunowie: B.Zaręba-Majewicz , I.Lipka