<< Kwiecieñ 2024 >>

Pożegnanie absolwentów 2021

I znów kolejny rok szkolny za nami…..

I znów  kolejni uczniowie opuszczajÄ… mury ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu.

Ten rok w dobie pandemii, choć inny od poprzednich szybko siÄ™ zakoÅ„czyÅ‚ dla naszych czwartoklasistów.

Choć skromnie, to jednak uroczyście i z łezką w oku, kwiatami dla dyrekcji szkoły i wychowawcy.

Nagrodami książkowymi dla uczniów za pracÄ™ na rzecz szkoÅ‚y, osiÄ…gniÄ™cia i sukcesy, udziaÅ‚ w projektach edukacyjnych.

Jak powiedziaÅ‚a pani wicedyrektor Anna Kruk, najważniejszy egzamin – matura – dopiero przed uczniami. Ważne jest jednak to, co przyniesie przyszÅ‚ość, dlatego życzyÅ‚a uczniom powodzenia i sukcesów, nie tylko na egzaminie, ale i w życiu.

Również wychowawczyni klasy pani Dorota Bijak udzieliÅ‚a ostatnich wskazówek i rad swoim uczniom, cytujÄ…c za poetÄ… Maxem  Ehrmannem :  ,,Niech twoje osiÄ…gniÄ™cia zarówno jak plany bÄ™dÄ… dla Ciebie źródÅ‚em radoÅ›ci. Wykonuj swÄ… pracÄ™ z sercem, jakakolwiek byÅ‚aby skromna, jÄ… jedynie posiadasz w zmiennych kolejach losu”.

Na koniec PrzewodniczÄ…cy klasy Krzysztof Zbojak dziÄ™kowaÅ‚ obecnym i nieobecnym nauczycielom za wysiÅ‚ek i trud wÅ‚ożony w edukacjÄ™ uczniów, motywowanie do pracy i przygotowanie do egzaminów zawodowych.

Absolwenci przekazali sztandar szkoły kolegom z młodszych klas.