<< Wrzesie 2020 >>

Relacja z Wirtualnego Dnia Otwartego

Z podstawówki do „Sorbony” zmykaj,

u nas zdobędziesz dyplom technika.

Takie hasło było myślą przewodnią dnia otwartego w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu.

19 maja 2020 r.  w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu odbył się wirtualny dzień otwarty. Jeszcze rok temu mogliśmy się spotkać razem w szkole, przy ognisku i fajnej zabawie. Dziś pandemia koronawirusa nie pozwoliła – niestety – na takie wydarzenie i wspólną zabawę. Ale Polak potrafi, więc i my znaleźliśmy sposób, by zaprezentować naszą szkołę dla ósmoklasistów.

Punktualnie o godzinie 12.00 wszystkich powitała pani dyrektor Anna Kruk oraz kierownik warsztatów szkolnych Waldemar Czajka. Kolejno swoje przysłowiowe „5 minut” miała kadra nauczycielska, przedstawiając w kolażu wspólne hasło skierowane do ósmoklasistów - BUDUJEMY TWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ ZAWODOWO.

Na szkolnym Facebooku zaprezentowaliśmy kierunki zawodów oraz warunki pracy naszej szkoły. W tą niezwykłą promocję naszej „Sorbony” zaangażowała się cała społeczność szkolna: uczniowie, absolwenci i nauczyciele. Ciekawą forma były prezentacje absolwentów oraz naszych uczniów z klasy pierwszej. W pamięci absolwentów nasza szkoła daje zawód, który jest potrzebny na rynku pracy, jest bezpieczna, panuje fajna atmosfera, uczy wrażliwości na drugiego człowieka a nauczyciele są cool. Natomiast obecni pierwszoklasiści wysłali do swoich młodszych kolegów wiadomość, że oni już należą do społeczności „Sorbony”, są z tego dumni i czekają na swoich kolegów i koleżanki, bo warto.

W tym dniu przyszli uczniowie mogli pytać o kierunki kształcenia w szkole oraz ważne informacje związane z rekrutacją. Taką możliwość mieli także rodzice kontaktujący się ze szkołą za pomocą strony internetowej bądź telefonicznie.

W naszej szkole znajduje się jedyna w powiecie kazimierskim branżowa szkoła I stopnia, w której uczniowie mogą kształcić się w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, mechanik –operator maszyn i urządzeń rolniczych oraz w klasie wielozawodowej na kierunkach: fryzjer, kucharz, murarzy-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, cukiernik, piekarz lub inny wybrany zawód przez ucznia.

Szkoła kształci także w zawodach technicznych, czyli technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i usług gastronomicznych.

Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy chcą zdobyć zawód z przyszłością, którzy marzą o tym, by mieć fach w ręku i kiedyś odnaleźć się na rynku pracy.

To kierunki z przyszłością.

Rekrutacja już od 15 czerwca 2020 roku. Ósmoklasiści mogą przesyłać wnioski pobrane ze strony szkoły www.zszskalbmierz.edu.pl emailem lub bezpośrednio składać w szkole. Tu będzie dostępny punkt konsultacyjny dla kandydatów. Informacje dodatkowe: zsz_skalbmierz@op.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 413529037.

Serdecznie zapraszamy ósmoklasistów do technikum i szkoły branżowej I stopnia.