<< Listopad 2020 >>

Wizyta Biskupa kieleckiego Andrzeja Kalety w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu.

Gdybym mówiÅ‚ jÄ™zykami ludzi i anioÅ‚ów,
a miÅ‚oÅ›ci bym nie miaÅ‚,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbaÅ‚ brzmiÄ…cy.

Cytat z listu do Koryntian przyÅ›wiecaÅ‚  uczniom ZSZ w Skalbmierzu, którzy witali biskupa kieleckiego – Andrzeja KaletÄ™ w progach szkoÅ‚y 28 lutego 2020 roku. Ten niezwykÅ‚y spektakl , w którym uczniowie wcielili siÄ™ w role anioÅ‚ów i przechodniów,  miaÅ‚ niezwykÅ‚y  wydźwiÄ™k. OdpowiadaÅ‚ na pytania czÅ‚owieka – przechodnia ,który pytaÅ‚, co robić  w życiu , jak żyć , by nie popaść w rutynÄ™, chaos, zagubienie, cierpienie czy samotność. Pytania ,  które stawia sobie każdy z nas , zarówno mÅ‚ody jak i dorosÅ‚y.

Bo przecież wiemy,  Å¼e bez miÅ‚oÅ›ci, nic nie ma wartoÅ›ci w ostatecznym rozrachunku.

Poczucie wÅ‚asnej wartoÅ›ci czÅ‚owiek buduje już we wczesnym dzieciÅ„stwie. Potem otrzymuje od otoczenia wiele informacji, nawiÄ…zuje relacje z rówieÅ›nikami, rozpoznaje wady i zalety. KsztaÅ‚tuje relacje uczuciowe z ludźmi.

AkceptujÄ…c siebie, Å‚atwiej mu zaakceptować drugiego czÅ‚owieka mimo jego wad. Uczy siÄ™ kochać i radzićz trudnoÅ›ciami dnia codziennego, szukajÄ…c pomocy w opiekunach duchowych, czyli AnioÅ‚ach Stróżach. Dlatego dokonujÄ…c wyborów w naszym życiu mamy wybrać to, co prawdziwe, dobre i piÄ™kne.

I niech sÅ‚owa  piosenki, którÄ… wykonywaÅ‚ szkolny zespóÅ‚ „Sorbona -  Band”,  ,, Takie jest prawo miÅ‚oÅ›ci, które daÅ‚ Pan…” sprawiÄ…, że każdy kogo spotkamy na swojej drodze bÄ™dzie  naszym bratem.