<< Kwiecie 2024 >>

Wizyta Biskupa kieleckiego Andrzeja Kalety w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.

Cytat z listu do Koryntian przyświecał  uczniom ZSZ w Skalbmierzu, którzy witali biskupa kieleckiego – Andrzeja Kaletę w progach szkoły 28 lutego 2020 roku. Ten niezwykły spektakl , w którym uczniowie wcielili się w role aniołów i przechodniów,  miał niezwykły  wydźwięk. Odpowiadał na pytania człowieka – przechodnia ,który pytał, co robić  w życiu , jak żyć , by nie popaść w rutynę, chaos, zagubienie, cierpienie czy samotność. Pytania ,  które stawia sobie każdy z nas , zarówno młody jak i dorosły.

Bo przecież wiemy,  że bez miłości, nic nie ma wartości w ostatecznym rozrachunku.

Poczucie własnej wartości człowiek buduje już we wczesnym dzieciństwie. Potem otrzymuje od otoczenia wiele informacji, nawiązuje relacje z rówieśnikami, rozpoznaje wady i zalety. Kształtuje relacje uczuciowe z ludźmi.

Akceptując siebie, łatwiej mu zaakceptować drugiego człowieka mimo jego wad. Uczy się kochać i radzićz trudnościami dnia codziennego, szukając pomocy w opiekunach duchowych, czyli Aniołach Stróżach. Dlatego dokonując wyborów w naszym życiu mamy wybrać to, co prawdziwe, dobre i piękne.

I niech słowa  piosenki, którą wykonywał szkolny zespół „Sorbona -  Band”,  ,, Takie jest prawo miłości, które dał Pan…” sprawią, że każdy kogo spotkamy na swojej drodze będzie  naszym bratem.