<< Wrzesień 2020 >>

Ślubowanie klas pierwszych 2019

„Do was młodych należy przyszłość,

do was należy odpowiedzialność za nią”.

Październik to w tradycji Zespołu Szkół Zawodowych w Skalbmierzu miesiąc szczególny dla uczniów klas pierwszych, którzy już pierwsze wrażenia w nowej szkole mają za sobą. To czas podejmowania decyzji i deklaracji wyrażanych przez nich w formie uroczystego ślubowania. Tegoroczną uroczystość zaszczycili swoją obecnością władze samorządowe powiatu kazimierskiego w osobie starosty pana Jana Nowaka, władze miasta i gminy Skalbmierz         w osobach wiceburmistrza Kamila Włosowicza, Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Leszka Śmiecha oraz dziekana dekanatu skalbmierskiego ks. Mariana Fatygi. W obecności świadków czyli zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz rodziców uczniowie klas pierwszych ślubowali m.in.  „być uczciwym, zdyscyplinowanym, przestrzegać zasad współżycia międzyludzkiego , okazywać szacunek osobom starszym”.  To zobowiązanie do dbałości   o dobry wizerunek ucznia i człowieka, do szacunku we wzajemnych relacjach. Do słów tych nawiązał w swoim wystąpieniu pan starosta, życząc uczniom wytrwałości i odwagi w dążeniu do celu. Zapewnił również grono pedagogiczne i rodziców o wspieraniu szkoły w realizacji jej celów dydaktycznych i dalszego rozwoju. Również pan wiceburmistrz w imieniu władz gminnych zapewnił o wsparciu dla szkoły od 60-ciu lat wrośniętej w krajobraz miasta i gminy Skalbmierz. Życzył uczniom, nauczycielom wszelkiej pomyślności z okazji Święta Edukacji Narodowej.  Nieoficjalna część uroczystości to tradycyjnie już „Sorbona dla klimatu” czyli sadzenie przez uczniów klas pierwszych pamiątkowego drzewa z okazji ślubowania na terenie wokół szkoły. Kolejne drzewka będą rosnąć na skalbmierskiej ziemi. Końcowym akordem uroczystości był słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców.