<< Wrzesieñ 2020 >>

Informacja

TytuÅ‚: Projekt Praktyczne doÅ›wiadczenie zawodowe kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy” z dofinansowaniem!

Jest nam niezmiernie milo ogÅ‚osić, że projekt „Praktyczne doÅ›wiadczenie zawodowe kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy”, numer 2019-1-PL01-KA102-062104 zostaÅ‚ zaakceptowany do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W jego ramach 55 uczniów z ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu wyjedzie na zagranicznÄ… mobilność zawodowÄ… do Grecji. BÄ™dÄ… to uczniowie ksztaÅ‚cÄ…cy siÄ™ w nastÄ™pujÄ…cych zawodach: Technik Å»ywienia i UsÅ‚ug Gastronomicznych, Technik Mechanizacji Rolnictwa, Technik Pojazdów Samochodowych. Realizować oni bÄ™dÄ… 80-godzinny program praktyk oraz program kulturowy. Projekt jest realizowany we wspóÅ‚pracy z greckÄ… organizacjÄ… Olympus Education Services. ZaÅ‚ożenia i cele projektu sÄ… nastÄ™pujÄ…ce:

1. Rozwój wÅ›ród nauczycieli i uczniów kompetencji jÄ™zykowych z naciskiem na sÅ‚ownictwo branżowe oraz codziennÄ… komunikacjÄ™ w jÄ™zyku angielskim.

2. Stworzenie zestawu certyfikatów projektowych i innych narzÄ™dzi, które pozwolÄ… zapewnić jak najwiÄ™kszÄ… uznawalność efektów ksztaÅ‚cenia uzyskanych dziÄ™ki uczestnictwie w projekcie i stanÄ… siÄ™ podstawÄ… do zbudowania dobrego CV.

3. ZwiÄ™kszenie szans mÅ‚odzieży z naszej szkoÅ‚y na rynku pracy, poprzez umożliwienie im nabycia cennych kompetencji (jÄ™zykowych, zawodowych, spoÅ‚ecznych), uzyskanie doÅ›wiadczenia wynikajÄ…cego z praktykowania w prawdziwym Å›rodowisku pracy czy wykreowanie wielu pozytywnych postaw zwiÄ…zanych z podejÅ›ciem do pracy, ale również swoich umiejÄ™tnoÅ›ci i wiedzy.

4. Rozwój kadry pedagogicznej w zakresie metodologii nauczania, ale również zarzÄ…dzania i realizacji projektów. Zyskane w tej materii doÅ›wiadczenie pozwoli na realizacje kolejnych, bardziej zaawansowanych inicjatyw.

5. Pozyskanie nowych partnerów zagranicznych i stworzenie platformy sÅ‚użącej wymianie dobrych praktyk i doÅ›wiadczeÅ„ miÄ™dzy sektorem edukacji zawodowej a rynkiem pracy.

6. ZwiÄ™kszenie renomy szkoÅ‚y w regionie - rozwój europejskiego wymiaru placówki.

7. Wzrost Å›wiadomoÅ›ci uczniów w zakresie odmiennoÅ›ci kulturowej. WyksztaÅ‚cenie takich postaw jak: tolerancja, ciekawość Å›wiata, otwartość. Zapoznanie uczniów z GrecjÄ…, jej kulturÄ…, historiÄ… czy tradycjÄ….

8. Umożliwienie uczniom 3 kierunków ksztaÅ‚cenia (technik mechanizacji rolnictwa, technik pojazdów samochodowych i technik żywienia i usÅ‚ug gastronomicznych) oraz zawodu Kucharz przetestowania swoich umiejÄ™tnoÅ›ci i wiedzy nabytej w trakcie edukacji szkolnej. Pozwoli to zidentyfikować swoje mocne i sÅ‚abe strony i pomoże ustalić dalszÄ… Å›cieżkÄ™ rozwoju zawodowego.

9. Integracja uczniów z różnych klas i kierunków, co wpÅ‚ynie pozytywnie na realizacjÄ™ wewnÄ…trz szkolnych inicjatyw, w których biorÄ… udziaÅ‚ uczniowie w różnym wieku i z różnych klas. Dodatkowo bÄ™dzie to w perspektywie dÅ‚ugofalowej budować jeszcze lepszÄ… atmosferÄ™ w szkole i wzmacniać wspóÅ‚prace na linii uczniowie - nauczyciele.

Rekrutacja dla chÄ™tnych wziÄ™cia udziaÅ‚u w projekcie rozpocznie siÄ™ wkrótce. I mobilność zagraniczna odbÄ™dzie siÄ™ miÄ™dzy 11 a 22 listopada 2019 roku (+ 2 dni podróży).