<< Wrzesieñ 2020 >>

Relacja z Dnia Otwartego 2019r.

W ramach przygotowanej na ten rok akcji rekrutacyjnej, ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Zawodowych  w Skalbmierzu goÅ›ciÅ‚ w swoich murach licznych gimnazjalistów i uczniów szkóÅ‚ podstawowych.

Motto tegorocznych Dni Otwartych brzmiaÅ‚o: „SzkoÅ‚a z pasjÄ…”.

Grono uczniów i opiekunów przywitaÅ‚a Dyrektor ZSZ Pani Beata Malinowska. GoÅ›ciem byÅ‚ Burmistrz Skalbmierza Pan Marek Juszczyk, który w sÅ‚owach do mÅ‚odzieży podkreÅ›liÅ‚, że wybór dobrego zawodu, to pewna przyszÅ‚ość.

Uczniowie zaprezentowali mÅ‚odszym koleżankom i kolegom swoje zainteresowania, które rozwijajÄ… zarówno w szkole, jak i poza niÄ…. ByÅ‚y to miÄ™dzy innymi rozgrywki szachowe, ukÅ‚adanie kostki Rubika o przeróżnych ksztaÅ‚tach oraz gry edukacyjne.

Przyszli uczniowie zostali zapoznani nie tylko z bogatÄ… ofertÄ… edukacyjnÄ… szkoÅ‚y, ale mieli także możliwość udziaÅ‚u w różnych konkursach: techniki samochodowej, kulinarnym, fryzjerskim, przepisów ruchu drogowego. Nagrody sponsorowali zaprzyjaźnieni ze szkoÅ‚Ä… zakÅ‚ady usÅ‚ugowe. ByÅ‚y to miÄ™dzy innymi: bon na pizzÄ™ w Restauracji „Fuks”, usÅ‚uga fryzjerska w zakÅ‚adzie Pani MaÅ‚gorzaty BaÅ‚agi.

Budynek szkoÅ‚y zostaÅ‚ na ten dzieÅ„ specjalnie przygotowany, by umożliwić odwiedzajÄ…cym uczniom dokÅ‚adne zapoznanie siÄ™ z proponowanymi możliwoÅ›ciami nauki. Oprócz zaprezentowania Å›wietnie wyposażonych sal przedmiotów ogólnoksztaÅ‚cÄ…cych, pokazano również pracownie przedmiotów zawodowych.

Mechanicy pochwalili siÄ™ nowÄ… salÄ… do nauki mechaniki samochodowej, wykonali także szereg pokazów, miÄ™dzy innymi wymianÄ™ sprzÄ™gÅ‚a w samochodzie, wymianÄ™ opon.

Technicy żywienia i usÅ‚ug gastronomicznych prezentowali zmodernizowanÄ… pracowniÄ™ gastronomicznÄ…, w której odbyÅ‚a siÄ™ degustacja kawy z ekspresu, waty cukrowej                        i kieÅ‚basek z pieca konwekcyjno – parowego.

WychodzÄ…c na plac szkolny, goÅ›cie czÄ™stowali siÄ™ kieÅ‚baskÄ… z grilla. Na boisku szkolnym zaprezentowano sprzÄ™t rolniczy, pod opiekÄ… instruktora jazdy można byÅ‚o wykonać jazdÄ™ próbnÄ… naszÄ… „L”. Nie brakowaÅ‚o też chÄ™tnych do przejażdżki bryczkÄ… konnÄ…, którÄ… prowadziÅ‚ absolwent naszej szkoÅ‚y.

Zadowoleni gimnazjaliÅ›ci i uczniowie klas ósmych, dÅ‚ugo rozmawiali ze starszymi koleżankami i kolegami, którzy raz jeszcze zachÄ™cali ich do pojÄ™cia nauki w tak wyjÄ…tkowej i bezpiecznej szkole. Mówili im o możliwoÅ›ci bezpÅ‚atnego kursu na prawo jazdy kategorii B  i T, udziaÅ‚u w projektach unijnych, pÅ‚atnych stażach i dodatkowych kursach kwalifikacyjnych. Dyskutowali o realizowaniu swoich pasji, o Å‚Ä…czeniu nauki z dodatkowymi zajÄ™ciami. ZachÄ™cali, by odważnie podejmowali decyzjÄ™ z wyborem szkoÅ‚y, ponieważ tutaj mogÄ… osiÄ…gnąć sukces i rozwijać swoje zainteresowania.

DzieÅ„ Otwarty w Zespole SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ na wesoÅ‚o. Mamy nadziejÄ™, że wielu goszczÄ…cych w tym dniu uczniów wróci do nas, by przeżyć tutaj nastÄ™pne lata nauki.