<< Kwiecie 2024 >>

Sorbona Band

Wraz ze zbliżającym się czasem Bożego Narodzenia, w szkołach stają się tradycją przedstawienia jasełkowe. W nawiązaniu do 100-lecia odzyskania niepodległości i wystawionego spektaklu Wesele w Zespole Szkół Zawodowych Ks. Gabriel Pietrala wraz z uczniami postanowili wystawić przedstawienie jasełkowe pt. : „Wigilia u Borynów” na podstawie chłopów Władysława Reymonta. Przy okazji przedstawienia śpiewa się kolędy i tutaj uczniowie ujawnili swoje zdolności muzyczne. Okazało się, że jest w naszej wspólnocie klawiszowiec, saksofonista, perkusista i gitarzysta. Pojawił się pomysł dlaczego by nie spróbować razem. Idea okazała się strzałem w dziesiątkę. W skład zespołu weszli Ks. Gabriel Pietrala – gitara solowa, Wojciech Kowalski I Technikum – klawisze, Adam Luty II Technikum – perkusja, Damian Łudzeń II Technikum – saksofon tenorowy. Dodatkowo do zespołu dołączył tata Pauli Karbowniczek uczennicy klasy III technikum w naszej szkole p. Grzegorz Karbowniczek na gitarze basowej. Gościnnie też w zespole grywają Ilona Karasińska na saksofonie altowym uczennica klasy II technikum oraz Krzysztof Zobjak na trąbce, uczeń klasy II technikum. Tak powstał zespół wokalno-instrumentalny „SORBONA BAND” działający przy Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu. Ks. Gabriel na gitarze uczył się grać sam.  Wojciech Kowalski gra na klawiszach i akordeonie od 3 lat, ukończył szkołę muzyczną pierwszego stopnia w Pałecznicy, gra również ze swoim tatą w zespole muzycznym „Regent Dance”. Adam Luty jest na ostatnim roku tej samej szkoły muzycznej, swoją przygodę z perkusją zaczął cztery lata temu, gra również w orkiestrze dętej prowadzonej przez pana Roberta Basiaka. Damian Łudzeń doskonali swoje umiejętności samodzielnie, saksofon jest towarzyszem jego życia od dwóch lat. Pan Grzegorz Karbowniczek gra na klawiszach, akordeonie, trąbce i gitarze basowej. Swoje umiejętności nabył samodzielnie, gra w zespole muzycznym „Relax”. Pomimo, że grupa istnieje zaledwie od miesiąca to zaprezentowała się już w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu, grając kolędy w czasie Mszy Świętej w czasie spotkania noworocznego na skalbmierskim rynku, na orszaku Trzech króli i na koncercie noworocznym w Zespole Placówek Oświatowych w Skalbmierzu.