<< Lipiec 2020 >>

Święto drzewa w Zespole Szkół Zawodowych

W tym roku tradycji stało się za dość, w poniedziałek 22 października 2012r. uczniowie z klasy III i IV-tej, członkowie Szkolnego Klubu Ekologicznego dając dobry przykład swoim młodszym kolegom i całej społeczności posadzili 100 sadzonek. Okazją było doroczne „Święto Drzewa” inicjowane przez Ogólnopolską Organizacje Ekologiczną „Klub Gaja”.

Cała akcja miała miejsce nad skalbmierskim akwenem wodnym. Do wspólnego sadzenia drzew uczniowie zaprosili radnych Rady Miejskiej oraz sołtysów Gminy Skalbmierz.  Pracowici panowie i przemiłe panie zakasali rękawy i z ogromnym zapałem ruszyli do pracy.

Oj działo się działo! Szpadle poszły w ruch, dobrej atmosferze sprzyjała piękna pogoda, ruch na świeżym powietrzu. Nie mogło zabraknąć naszej pani dyrektor Beaty Malinowskiej

która pomimo braku sportowego obuwia świetnie poradziła sobie z sadzonką drzewka i  czarną szpilką przypieczętowała posadzenie dębu.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu w Pińczowie za udostępnienie pięknych okazów świerków i dębów jak również Burmistrzowi Miasta i Gminy Skalbmierz za współpracę w tak ważnym przedsięwzięciu. Wspólnymi siłami za parę lat będziemy bogatsi o kolejne  drzewa   i liczymy na dalszą współpracę.

Cała akcja przebiegała pod czujnym okiem nauczycieli pana K. Grądka i pani K. Czapli-Łuźniak.