<< Lipiec 2019 >>

Dzień otwarty 2018

SZUKASZ KLUCZA DO SUKCESU - ZNAJDZESZ GO W NASZEJ SZKOLE!

To jedno z haseÅ‚ majÄ…cych zachÄ™cić gimnazjalistów do wyboru Skalbmierskiej Sorbony.

Nowoczesne ciÄ…gniki, motocykle, stanowiska poszczególnych zawodów, konkursy, pokazy kulinarne, jazdy próbne pod okiem instruktora oraz poczÄ™stunek, to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja ZSZ na wczorajszy dzieÅ„ otwarty dla gimnazjalistów.

Mimo iż do wakacji jeszcze czasu trochÄ™ zostaÅ‚o to jednak wiÄ™kszość gimnazjalistów już dziÅ› musi siÄ™ dość dobrze zastanowić nad swojÄ… dalszÄ… drogÄ… ksztaÅ‚cenia. Aby im to uÅ‚atwić ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu przygotowaÅ‚ dla uczniów gimnazjum nie lada niespodzianki podczas Dnia Otwartego placówki.

Wszystkim znane jest zapewne stwierdzenie: „nie samÄ… naukÄ… czÅ‚owiek żyje”. DziÅ› uczniowie wybierajÄ…c nastÄ™pny poziom edukacji nie tylko zwracajÄ… uwagÄ™ na to co mogÄ… siÄ™ nauczyć w danej szkole ale również na to czy mogÄ… rozwijać swoje hobby i pasje. GimnazjaliÅ›ci zwracajÄ… także uwagÄ™ na to czy zostanÄ… odpowiednio przygotowani do zawodu lub czy uzyskajÄ… kwalifikacje. Potrzebom tym niewÄ…tpliwie może sprostać oferta opracowana przez ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu a zaprezentowana wczoraj podczas Dnia Otwartego. Każdy przybyÅ‚y uczeÅ„ trzeciej klasy gimnazjum mógÅ‚ dokÅ‚adnie zapoznać siÄ™ z ofertÄ… edukacyjnÄ…, przyjrzeć siÄ™ funkcjonowaniu szkoÅ‚y oraz porozmawiać z obecnymi uczniami poszczególnych profili ksztaÅ‚cenia.

Uczniowie mieli także możliwość bliższego poznania zawodów, jakie proponuje szkoÅ‚a dziÄ™ki profesjonalnie przygotowanym stoiskom, które zachÄ™caÅ‚y mÅ‚odych goÅ›ci do obejrzenia prezentowanych ofert

Dużym zainteresowaniem cieszyÅ‚y siÄ™ stanowiska o profilach technik żywienia i usÅ‚ug gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych technik mechanizacji rolnictwa, oraz fryzjer w Branżowej Szkole I Stopnia. GimnazjaliÅ›ci mogli także wziąć udziaÅ‚ w konkursach i zabawach z nagrodami. Każdy z goÅ›ci na pewno znalazÅ‚ coÅ› dla siebie, a wspaniaÅ‚a obsÅ‚uga i catering przygotowany przez uczniów, pyszna pizza od zaprzyjaźnionych ze szkoÅ‚Ä… restauracji Fuks i Komoda Smaku oraz kieÅ‚baski z grilla urozmaiciÅ‚y ten wyjÄ…tkowy dzieÅ„.

Warto przypomnieć, że ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Zawodowych to szkoÅ‚a z prawie sześćdziesiÄ™cioletniÄ… tradycjÄ…. W przyszÅ‚ym roku szkoÅ‚a bÄ™dzie obchodzić swój jubileusz. Obecna oferta na rok szkolny 2018/19 jest bardzo trafna, bowiem mÅ‚odzież po jej ukoÅ„czeniu uzyskuje kwalifikacje zawodowe uÅ‚atwiajÄ…ce znalezienie pracy w Polsce i za granicÄ…. JednoczeÅ›nie mÅ‚odzież ma szansÄ™ dalszego ksztaÅ‚cenia na uczelniach wyższych.