Zegar

Losowe zdjęcie

Kalendarz

<< Październik 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Brak wydarzeń.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Dzień otwarty 2018

SZUKASZ KLUCZA DO SUKCESU - ZNAJDZESZ GO W NASZEJ SZKOLE!

To jedno z haseł mających zachęcić gimnazjalistów do wyboru Skalbmierskiej Sorbony.

Nowoczesne ciągniki, motocykle, stanowiska poszczególnych zawodów, konkursy, pokazy kulinarne, jazdy próbne pod okiem instruktora oraz poczęstunek, to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja ZSZ na wczorajszy dzień otwarty dla gimnazjalistów.


Mimo iż do wakacji jeszcze czasu trochę zostało to jednak większość gimnazjalistów już dziś musi się dość dobrze zastanowić nad swoją dalszą drogą kształcenia. Aby im to ułatwić Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu przygotował dla uczniów gimnazjum nie lada niespodzianki podczas Dnia Otwartego placówki.


Wszystkim znane jest zapewne stwierdzenie: „nie samą nauką człowiek żyje”. Dziś uczniowie wybierając następny poziom edukacji nie tylko zwracają uwagę na to co mogą się nauczyć w danej szkole ale również na to czy mogą rozwijać swoje hobby i pasje. Gimnazjaliści zwracają także uwagę na to czy zostaną odpowiednio przygotowani do zawodu lub czy uzyskają kwalifikacje. Potrzebom tym niewątpliwie może sprostać oferta opracowana przez Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu a zaprezentowana wczoraj podczas Dnia Otwartego. Każdy przybyły uczeń trzeciej klasy gimnazjum mógł dokładnie zapoznać się z ofertą edukacyjną, przyjrzeć się funkcjonowaniu szkoły oraz porozmawiać z obecnymi uczniami poszczególnych profili kształcenia.


Uczniowie mieli także możliwość bliższego poznania zawodów, jakie proponuje szkoła dzięki profesjonalnie przygotowanym stoiskom, które zachęcały młodych gości do obejrzenia prezentowanych ofert

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska o profilach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych technik mechanizacji rolnictwa, oraz fryzjer w Branżowej Szkole I Stopnia. Gimnazjaliści mogli także wziąć udział w konkursach i zabawach z nagrodami. Każdy z gości na pewno znalazł coś dla siebie, a wspaniała obsługa i catering przygotowany przez uczniów, pyszna pizza od zaprzyjaźnionych ze szkołą restauracji Fuks i Komoda Smaku oraz kiełbaski z grilla urozmaiciły ten wyjątkowy dzień.


Warto przypomnieć, że Zespół Szkół Zawodowych to szkoła z prawie sześćdziesięcioletnią tradycją. W przyszłym roku szkoła będzie obchodzić swój jubileusz. Obecna oferta na rok szkolny 2018/19 jest bardzo trafna, bowiem młodzież po jej ukończeniu uzyskuje kwalifikacje zawodowe ułatwiające znalezienie pracy w Polsce i za granicą. Jednocześnie młodzież ma szansę dalszego kształcenia na uczelniach wyższych.

Wygenerowano w sekund: 0.05
14,887,927 unikalne wizyty