<< Listopad 2020 >>

To już X edycja skalbmierskiego Biegu Przełajowego.

W dniu 21 06 2013 odbyÅ‚ siÄ™ X Bieg PrzeÅ‚ajowy  wokóÅ‚ zalewu w Skalbmierzu.

Ten jubileuszowy bieg zgromadziÅ‚ rekordowÄ… liczbÄ™ uczestników z gimnazjów i szkóÅ‚ ponadgimnazjalnych z okolic Skalbmierza.

Organizatorem imprezy jest jak co roku  ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu.

Sponsorem  - UrzÄ…d Miasta i Gminy w Skalbmierzu, który ufundowaÅ‚ okazaÅ‚e puchary dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W X edycji Biegu udziaÅ‚ wzięło 54 uczestników dziewczÄ…t i chÅ‚opców. Najliczniej reprezentowane byÅ‚o Gimnazjum im. T. KoÅ›ciuszki w RacÅ‚awicach 16 osób.

Trasa biegu byÅ‚a tradycyjne bardzo różnorodna. PoczÄ…tek po bardzo grzÄ…skim piasku, druga część po wysokiej trawie  i ostatni odcinek po kostce brukowej alejkÄ… wokóÅ‚ zalewu. Wysoka temperatura powietrza w dniu biegu  (powyżej 30oC) skÅ‚oniÅ‚a organizatorów do zmiany godziny biegu i rozpoczÄ™cia go już o godz.8 30. Rywalizacja miÄ™dzy zawodnikami staÅ‚Ä… na bardzo wysokim poziomie i dostarczyÅ‚a im wiele pozytywnych doznaÅ„ i uniesieÅ„. Po zakoÅ„czeniu zawodów organizatorzy i pani Dyrektor ZSZ w Skalbmierzu Beata Malinowska wrÄ™czyÅ‚a najlepszym zawodnikom w kategoriach przedstawionych poniżej okazaÅ‚e puchary.

W poszczególnych kategoriach zwyciÄ™zcami zostali:

SzkoÅ‚y gimnazjalne dziewczÄ™ta:

1 miejsce    Paulina Dzikowska                     Gimnazjum Kazimierza Wielka

2 miejsce Magda Jamróz                                 Gimnazjum Kazimierza Wielka

3 miejsce Katarzyna WleciaÅ‚                           Gimnazjum RacÅ‚awice

SzkoÅ‚y gimnazjalne chÅ‚opcy:

1 miejsce Dominik Huchmacz                       Gimnazjum Kazimierza Wielka

2 miejsce Bartosz Smulski                               Gimnazjum RacÅ‚awice

3 miejsce Mateusz Mudyn                               Gimnazjum RacÅ‚awice

SzkoÅ‚y ponadgimnazjalne dziewczÄ™ta

1 miejsce Patrycja JÄ™dras                            ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Zawodowych w Odonowie

2 miejsce Paulina Gruszka                             Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce Kazimierza Wielka

3 miejsce Paulina KubiÅ„ska                           ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Rolniczych w Cudzynowicach

SzkoÅ‚y ponadgimnazjalne chÅ‚opcy

1 miejsce   Szczepan KuliÅ„ski                      ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu

2 miejsce   Dawid Nowak                               ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu

3 miejsce   Dawid StokÅ‚osa                             ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Rolniczych w Cudzynowicach

Gratulujemy wszystkim zwyciÄ™zcom w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wszystkim  uczestnikom biegu, ich opiekunom  i sponsorom  organizatorzy serdecznie dziÄ™kujÄ… i zapraszajÄ… już na kolejnÄ… edycjÄ™  biegu w roku szkolnych 2013/2014.

Do zobaczenia.