<< Lipiec 2020 >>

Realizacja projektu unijnego ,,Nowoczesna szkoła zawodowa gwarancją sukcesu na rynku pracy"

ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Zawodowych w Skalbmierzu realizuje projekt  PodziaÅ‚anie RPSW.0805.01 Podniesienie jakoÅ›ci ksztaÅ‚cenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU pn: ,,Nowoczesna szkoÅ‚a zawodowa gwarancjÄ… sukcesu na rynku pracy”.

W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoÅ‚y majÄ… możliwość zdobycia dodatkowych umiejÄ™tnoÅ›ci i kwalifikacji poprzez udziaÅ‚ w różnych kursach  i szkoleniach.

Profesjonalny Barista.

Taki kurs ukoÅ„czyli uczniowie klasy drugiej Technikum żywienia i usÅ‚ug gastronomicznych. W ramach kursu poznali historiÄ™ kawy, jej produkcjÄ™ i obróbkÄ™ ziarna kawowca. Uczyli siÄ™ sporzÄ…dzania różnych rodzajów kaw  i sposobu ich podawania, jak również malowania dekoracji za pomocÄ… odpowiednio spienionego mleka. Jak siÄ™ okazaÅ‚o praca baristy nie jest taka Å‚atwa.

Ta sama grupa wzięła udział w kursie carvingu,

czyli sztuce rzeźbienia w owocach   i warzywach. Uczniowie uczestniczyli w części teoretycznej kursu, jednak najwiÄ™kszÄ… przyjemność sprawiÅ‚a im część praktyczna, w której mieli możliwość sprawdzić swoje zdolnoÅ›ci manualne. MÅ‚odzież miaÅ‚a okazjÄ™ stworzyć wiele niezwykÅ‚ych dekoracji  z bardzo popularnych warzyw i owoców.  Kamila Fryt stwierdziÅ‚a, że rzeźbienie to  wymaga ogromnej cierpliwoÅ›ci i skupienia. Najbardziej wyszukane prace wychodziÅ‚y spod rÄ™ki Karoliny i Seweryna.

Ta grupa realizuje jest również kurs nauki jazdy kategorii B, który przyda im siÄ™  w pracy.

Wszyscy uczestnicy projektu mieli okazjÄ™ zaplanować swojÄ… przyszÅ‚Ä… Å›cieżkÄ™ zawodowÄ…, nauczyć siÄ™ budowania osobistej marki, poznania swoich atutów   w procesie rekrutacji do pracy. Czynili to pod okiem wytrawnej trenerki    w e-lerningowym w kursie „coaching kariery dla uczniów”.

Grupa uczniów „samochodówki” odbyÅ‚a szkolenie -  klimatyzacja w pojazdach samochodowych. Zdobyli wiadomoÅ›ci i umiejÄ™tnoÅ›ci z zakresu dziaÅ‚ania ukÅ‚adów wentylacji, ogrzewania wnÄ™trza i klimatyzacji oraz diagnozowania ukÅ‚adu elektronicznego sterowania ukÅ‚adem klimatyzacji pojazdu.

Uczniowie nie tylko zdobywajÄ… nowe kwalifikacje, ale i wyjeżdżajÄ… na targi branżowe. XXIV MiÄ™dzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH  w Kielcach

i Targi MOTO SHOW w Krakowie. ByÅ‚a to dobra okazja by zapoznać siÄ™ z najnowszÄ… technikÄ… rolniczÄ… jak również samochodowÄ….